Batwoman - Králičí nora (2019) (epizoda)

Jacob Kane sa so svojou skupinou Vrány snaží pokračovať v práci Brucea Waynea, Kate sa zameriava na to, aby zistila identitu Alenky a jej gangu z ríše divov a nakoniec sa musí spojiť so Sophiou...Asi jediné čo v tomto seriály stojí za pozornosť je hudba a musím dodať že ťažko sa nájde tak nesympatická ústredná postava seriálu akou je Ruby Roseová čoby Batwoman...

Lesní lupiči (2017) (seriál)

Napriek tomu, že dobová atmosféra a prostredie seriálu sú na veľmi dobrej úrovni v konečnom dôsledku sa dočkáme prevažne nezáživných epizód, tvorcovia seriál umelo naťahujú na potrebných 10 častí ale nedarí sa im nijako rozviesť dramatický dej ktorý by človeka príliš upútal. Veliteľ mestskej stráže Brue to dotiahne až na starostu napriek tomu že nedosiahne takmer žiadny úspech (teda Jana vďaka zrade zadrží, ale ten prežije aj vlastnú popravu), viac menej sa v deji stráca aj vražda Jana počas jeho služby v armáde, do neurčita sa rozplynie aj jeho priateľstvo s Tinckem. V závere sa to síce snažili zachrániť, ale ani tam sa nedočkáme nejakej očakávanej bojovej scény medzi lupičmi a francúzskou armádou a doslova iba pár scén (pár lúpeží, upálenie starostu, verejné pranierovanie Jana v úplnou závere) stálo sa povšimnutie a inak sa dej točí iba okolo intríg medzi šľachtou a lupičmi, ale ani tam to nie je žiadna sláva. Seriál možno zaradiť medzi tie s premrhaným potenciálom a patril k tým, v ktorých sa teším kedy sa konečne skončia.

Lesní lupiči - Epizoda 10 (2017) (epizoda)

V závere sa nepochopiteľným spôsobom príbeh mení na rozprávanie z pohľadu tretej osoby, v 9 predchádzajúcich dieloch to nie je ani len naznačené. Baru sa rovnako nepochopiteľne stane dočasným starostom napriek tomu že ako šéf mestskej stráže zlyhal úplne vo všetkom. Ešte aj s plánom ako zatiahnuť francúzske vojsko do boja s bandou Jana prichádza niekto iný, nedočkáme sa ani len náznaku otvorenej bojovej scény a koniec človeku pripadá ako zlý vtip. Tam je Amerika...Iba preto, že je niečo natočené naozaj solídne a v peknom prostredí nemôžem seriál ohodnotiť lepšie, kúpou tejto série Netflix trafil poriadne vedľa.

Lesní lupiči - Epizoda 9 (2017) (epizoda)

Dej sa síce trochu rozbehne ale...Jan de Lichte príde za druhým vodcom zbojníckej družiny so zlatom a zaplatí mu, aby bol medzi nimi mier a toho ani len nenapadne Jana prepadnúť a zobrať si od neho všetko čo má...Preto nikdy nebola moc v rukách šľachty ale stále svet ovládali zbojníci, ktorý spolupracovali. To nemohli myslieť tvorcovia vážne toto. Ak by sa spojili k spoločnému útoku na mesto nepoviem, ale takto...medzery, riadne medzery v nudnom deji, ale predsa len sa niečo deje.

Lesní lupiči - Epizoda 8 (2017) (epizoda)

Už úvodný záber na voz s telom Jana neveštil nič dobré a nechcel som v predchádzajúcom komentári dávať príliš veľa spoilerov, aj keď pri počte hodnotení k tomuto seriálu by to vôbec nevadilo, ale bolo jasné že s Janom nie je koniec. A tým pádom je celá šľachta vykreslená ako tlupa idiotov, tlupa zbojníkov vraždiaca nevinných ako hrdinovia a ako inak, hrdina Jan zamaskovaný ako pútnik zavraždí v kostole kňaza. Keby liberáli vedeli o čom je tento seriál, hneď by bolo tých hodnotení viac. Mŕtvy kňaz v kostole zabitý psychicky chorým mužom, to by bolo také proeurópske...Trochu zvyčajnej irónie v komentároch, ale v momente keď sa "prekvapivo" vrátil Jan seriál dosiahol úplné dno čo sa týka predvídateľného deja a už nemá čo ponúknuť.

Lesní lupiči - Epizoda 7 (2017) (epizoda)

Celkom dobré spracovaná epizóda a ku cti scénaristov patrí fakt, že Jana sa rozhodol starosta vydať pokyn na obesenie Jana de Lichteho už v žalári a cigánom sa ho nepodarilo oslobodiť zo šibenice. Stále je to však príliš rozťahané a už by to mohlo skončiť.

Lesní lupiči - Epizoda 6 (2017) (epizoda)

Už iba z počtu hodnotení je vidieť, ako tento seriál v našich končinách oslovil masy...Brue má plán, ako Anne-Marie a Isabelle zaistiť dôstojný život, musí však dostať Jana, ktorý sa ukrýva v cigánskom tábore. Do toho prirátajme satanský rituál v katolíckom kostole, to že film vznikol v krajne neoliberálnom Belgicku a pochopíme, prečo má táto hlúposť tak vysokú sledovanosť. Dobové kostýmy a miestami zaujímavý dej držia tento seriál na hranici toho, že sa nato ešte ako tak dá pozerať, ale je to zbytočne dlhé a hlavne nudné.

The Mandalorian - Kapitola 4: Útočiště (2019) (epizoda)

Na rozdiel od väčšiny hodnotení mi práve táto epizóda pripadala asi najlepšia zo všetkých. Takých Sedem statočných vo svete Star Wars pokladám za vcelku vydarený nápad, aj keď nie je to práve klasický príbeh z tejto série ale možno práve o tom to je. Trochu to oživiť. Pridajme k tomu trochu rodinnej atmosféry a tých 40 minút ubehne jedna radosť.

Outsider - Tear-Drinker (2020) (epizoda)

Holly Gibneyová získa podozrenie, že Outsider istý čas prebýva v okolí cintorínov, kde sú pochovaný vrahovia detí aby tam "nasal" energiu a za Jeannie Andersenovou sa v noci zastaví neznámy muž a nechá jej odkaz, aby Ralph s vyšetrovaním prestal. Ten to považuje iba za sen...Takže Holly nemá problém prihovárať sa cudzím ľuďom a jej postava je v porovnaní s knižnou Holly zmenená na nepoznanie, nehovoriac o fakte že Justine Lupe ju v seriály Pán Mercedes zahrala o poznanie lepšie ako je tomu v podaní Cynthie Erivo. Ralp s Jeannie o syna neprišli, ale Derek bol počas vyšetrovania vraždy Frankieho v letnom tábore a o to viac bol Ralp rozhodnutý páchateľa dostať, aby sa niečo podobné nemohlo stať ich synovi. Ralph pri písaní posudku na zvýšenia platu detektíva Jacka Hoskinsa napísal do hlásenia "nemám názor", čím sa medzi mužmi vytvorila bariéra a z Jackovej strany doslova nenávisť. V seriály si obidvaja družne debatujú akoby boli dobrými priateľmi. Obrovskou chybou bolo, že tvorcovia v úvodných epizódach príliš hnali dej románu dopredu a teraz sa dostali do hluchého miesta. Je pravdou že spracovať úvahy Ralpha o žltom melóne s červami či stopách, ktoré sa stratili uprostred púšte by bolo náročné, ale takto sme boli svedkami 45 minút, počas ktorých sa nič nestalo. Škoda že moje 4.500 hodnotenie vyšlo na túto epizódu, ale ozaj som na seriál zvedavý, ale nakoľko mi v knihe ostáva už iba nejakých 70 strán už teraz môžem s istotou tvrdiť, že opäť nepôjde o nijak výnimočne vydarené spracovanie poviedky Stephena Kinga.

Vikingové - Zmrtvýchvstání (2020) (epizoda)

Veľká škoda že k stretnutiu Ivara s Hvitserkom došlo za takýchto okolností. Tvorcovia opäť zapracovali podstatne viac náboženstva ako zaujímavého deja a keď sa už zdalo, že náboženstvo išlo konečne v seriály na druhú koľaj tentokrát ho napchali do každého rozhovoru. A tá vojenská prehliadka, ako ukradnutá z Červeného námestia.Škoda, snáď sa v ďalšej epizóde opäť vrátime k solídne rozbehnutému deju.