Castle Rock - Série 2 (2019) (série)

Annie Wiliesová (postava z Kingovho románu Misery nechce zomrieť) prichádza do Castle Rocku, aby so svojou dcérou Joy unikla pred minulosťou. Spoznáva pomery v miestnom mestečku, pocíti narastajúce rasové napätie medzi domácimi a utečencami zo Somálska, svojrázneho "lídra" mestečka otca Merrila a jeho deti Esa, Nadju a Abdiho a zoznámi sa aj zo záhadnou minulosťou, ktorá sa týka mesta ktoré sa kedysi pýšilo názvom Nový Jeruzalem...Výborná Lizzy Caplan, dobre rozvinutý príbeh ktorý však v závere dostal miernu trhlinu aby to v samotnom závere opäť dotiahol do skvelého konca. Konca? V Castle Rocku jeden nikdy nevie...

Castle Rock - Clean (2019) (epizoda)

Esovi sa podarí oživiť a priviesť naspäť otca Merrila.Netuší však, že užil liek, vďaka ktorému si zvýšil imunita proti "premene" a tak sa opäť postaví na stranu Najdi, Abdiho a Annie a spolu sa postavia do boja proti Esovi, ktorý už chystá svadbu s Joy a návrat "Anjela"...V závere sa Annie s Joy presťahujú do Kanady, kde sa spolu zúčastnia autogramiády obľúbeného autora románov Annie. Alebo to je celé trochu inak??? Viac ako prekvapivý záver nechal otvorených viacero zadných dverí pre možné pokračovanie, rovnako ako tomu bolo na konci prvej série.

Castle Rock - Caveat Emptor (2019) (epizoda)

Eso so skupinou, ktoré počúva volanie prenasleduje otca Merrila spolu s Nadjou, Abdim, Annie a ďalšími, ktorý volaniu odolali do jeho obchodu, kde sa ukryjú. Eso začína vyjednávať s otcom Merrilom a chce, aby mu vydal listy, v ktorých by mohla byť stopa, kde sa schováva Kid, o ktorom predpokladá že je Anjelom. Prestrelka v závere síce epizódu oživila, ale nedá sa povedať že som v tomto mysterióznom seriály niečo podobné očakával.

Gummo (1997)

V poradí 4.444 hodnotenie na čsfd som sa rozhodol udeliť filmu, ktorý sa pravidelne umiestňuje v rebríčkoch filmov, ktoré majú ľudia problém dopozerať a ktorý rozhodne medzi kontroverzné filmy patrí. Nielen vulgárny jazyk, ale najmä kontroverzné témy ako incest, násilie na zvieratách či na ženách a prostitúcia (aj) detí sú však vyobrazené svojim spôsobom realisticky. Ďaľším dôvodom, kvôli ktorému zvažujem zaradenie filmu medzi obľúbených 10 je skvelá kamera, strih a hudba. Nakoniec si na svoje prišiel aj Rabbit a film sa svojou kontroverziou nielenže vyrovná, ale určite prekoná Srpski film. V lepšom svetle. Kým niektoré pasáže spomínaného filmu boli doslova nechutné len keď človek na nich pomyslel, v tejto dráme človek často narazil na úsmevné scény a najmä keď začal Sullivan cvičiť na pesničky od Madonny som si povedal, že toto patrí medzi vrchol pasáži z filmového plátna. Škoda že Harmony v niektorých fázach absolútne nevedel čo s filmom a tie hluché miesta momentálne tvoria spomínaný otáznik, či Gummo posunúť do svojej top desiatky alebo to ešte zvážiť. Jedenástku by mal istú. Ťažká dilema a skvelá voľba 4.444 hodnotenia na tejto databáze.

Mr. Mercedes - Madness (2019) (epizoda)

Billa požiada štátny zástupca prokurátora Montez o pomoc pri vyšetrovaní vraždy spisovateľa a zároveň rieši dilemu, akou cestou sa bude vyvíjať proces s Lou, ktorej ako sa zdá sa Brady dostáva pod kožu aj po svojej smrti...na moje vlastné prekvapenie je práve druhá časť knižnej trilógie o Pánovi Mercedesovi Stratení nájdení spracovaná doteraz zo všetkých asi najlepšie. Dôvodom môjho hodnotenia je, že jednak si pozmenený dej tvorcovia zatiaľ vedia ustrážiť veľmi dobrým spôsobom a zaujímavá je aj zmena Petra, ktorý v knihe pomáha svojim rodičom ale v seriály je zobrazený ako bežný teenager, ktorého prvým krokom po získaní peňazí sú drahé tenisky, aby bol vo svojom okolí cool. Epizóda sa mi podarilo dostať do červených čísel a myslím si, že tam právom patrí.

Mr. Mercedes - No Good Deed (2019) (epizoda)

Zatiaľ čo sa Hodges podieľa na prípravách procesu s Freddie "Lou" Linklatterovou, proti ktorej mesto Bridgton a štát Ohio chystajú žalobu za vraždu Bradyho Hartsfielda, verejnosti známeho ako Pán Mercedes v meste dôjde k vražde 86-ročného spisovateľa Johna Rothsteina, autora známej knižnej trilógie o Jimmovi Goldovi. Billa Hodgesa sa vyšetrovanie dotkne osobne, pretožena knihách Rotsfielda vyrastal a osobne sa s ním stretol...Takže nakoniec sme sa spracovania knihy Stratení nájdení dočkali v tretej sérii. Najväčší rozdiel je v tom, že vražda autora trilógie o "bežcovi" Jimmovi Goldovi sa v knihe stala 31 rokov predtým, ako Brady vpálil autom do radu nezamestnaných ľudí pred mestským úradom a kufor s peniazmi objavil Peter Saubers tesne po tejto udalosti, keď si prechádzali jeho rodičia manželskou krízou ako podstatne mladší chalan a Bill Hodges takmer netušil, kto bol John Rothstein, avšak pre zvýšenie napätia pre televízny seriál to bolo možno prvýkrát, keď zásah do deja knihy (zatiaľ) príliš fanúšika Stephena Kinga nesklamal, skôr naopak.

Mr. Mercedes - Season 2 (2018) (série)

V druhej sérii dostala kniha od Stephena Kinga riadne na frak, pretože jednak úplne vynechala druhé pokračovanie Stratení nájdení a príbeh Petra Saubersa ale celkovo dej záverečnej knihy značne pozmenila. Knihovník Al pre istotu nebol črtnoch, konzoly Zappit ostali takmer úplne nevysvetlené, Jerome a Barbara sa v sérii iba mihli, vzťah Holly s Billom je nepriateľský naproti tomu v knihe skôr otcovský. Zmien je oproti knižnej prílohe príliš veľa a unavujú aj trhané pohyby Brendana Gleesona, rovnako tak jeho slovník a arogancia. Naopak Holly sa oproti prvej sérii podstatne zmenila (podobne ako v knihách) a jej výkon držal seriál nad vodou. A kancelária Billa a Holly, to akože fakt??? Na druhej strane vzhľadom na nízky rozpočet možno druhú sériu považovať za pomerne vydarenú.

Mr. Mercedes - Fade to Blue (2018) (epizoda)

Začína sa súdny proces s bradym Hartsfieldom, ktorý tvrdí, že na základe liečby od lekára Felixa Babineaua už nie je Vrahom s Mercedesom, ale novým človekom. Obžaloba sa však vďaka Lou pokúsi dokázať, že sa Brady nezmenil...Prvýkrát v sérii za 5* najmä vďaka tomu, ako epizóda vykreslila rôzne organizácie, ktoré pomáhajú tým najodpornejším bastardom z väzníc a zločincom, ale o obete sa nezaujíma žiadna organizácia. Rovnako tak rozhovor medzi Lou a Bradym bol jedným z najlepších momentov, aj keď celkovo dostal príbeh od Stephena Kinga v celej sérii riadne na frak, nielen v samotnom závere.

Mr. Mercedes - Walk Like a Man (2018) (epizoda)

Brady sa po úteku z nemocnice vyberie za doktorom Felixou Babineauom a spolu z jeho ženou odídu na policajnú stanicu, kde sa Brady udá. Nádej z toho, ako zabrala nelegálna liečba viacnásobného vraha presvedčí verejnosť, že sa Brady zmenil a do väzenia putuje Bill...tak akože toto je trochu prisilná káva ale konečne sa aspoň nachvíľu dostane na koňa Brady pretože nešikovnosť a arogancia Billa v seriály už lezie na nervy. V knihe je to podstatne inak a podstatne lepšie spracované.

Mr. Mercedes - Nobody Puts Brady in a Crestmore (2018) (epizoda)

Zatiaľ čo sa Bill zotavuje po útoku Ala, Bradyho stav sa zlepšuje a jeho pokus o prevoz do nemocnice so starším vybavením sa odkladá...človeku sa až nechce veriť, ako dokáže niekto (konkrétne traja scénaristi) pokaziť tak skvelú poviedku. A to jeden z nich stojí za Knihou Tajomná rieka...ako chápem že pravdepodobne kvôli vysielaciemu času sa Brady v prvej sérii nepokúsil odpáliť na koncerte s teenagermi v publiku aj to, že cez Zappit nespustil vlnu samovrážd tej istej vekovej kategórie, ale aj tak. Príbeh je nedomyslený, význam Zappitov nevysvetlený a Bradyho útek. Škoda, veľká škoda.