Nico - víc než zákon (1988)

Steven Seagal vo svojej prvej roli ako Nico "neznášam piko" Toscani. Nie je to jeho najlepší film, ale ak by sme vzali do úvahy celú jeho kariéru a teda aj tú nedávnu či súčasnú, tak potom je to jeden z najlepších. Radím sa medzi Stevenových fanúškov (teda jeho rannej tvorby, asi až po Glimmermana) a obdivujem jeho niekdajšie umenie, pri ktorom on len stojí a protivníci od neho odletujú ako loptičky od čínskeho pingpongistu. Postava Nica je trošku špeciálna, lebo v niektorých veciach vychádza priamo zo Seagala. Je tu kopa skvelých bojových scén a jedna z nich (myslím ako zloží toho prerasteného chlapíka) je určite aj jednou z najkratších v histórií filmových bitiek. Seagala aj keď to nie je žiaden extra herec mám jednoducho rád a VHSky s jeho filmami urdržovali moje video pri živote ozaj veľmi dlhú dobu. Tu začal lámať všemožné kosti v tele prvý krát a chvala bohu to nebolo naposledy. 70%

Milionář z chatrče (2008)

Priznám sa, že som od tohto filmu nečakal žiadne zázraky. Nechápte ma zle. Jeho prestížne ocenenú kvalitu som očakával. Neveril som však, že by ma mohol tento filmík strhnúť, chytiť jednoducho dostať. To bol omyl väčší než India. Nie je to vôbec o tom ako chalan sedí v horúcom kresle a odpovedá na otázky. Film počas dvoch hodín robí prierez častokrát skúšaným životom človeka pochádzajúceho z krajiný tisícich a viacerých chutí. A ani zďaleka väčšina s tých chutí nie je sladká. Zaujímalo by ma ako sa Danny Boyle dostal k takémuto námätu. Ale čo tam potom hlavne, že ho pretavil na ozaj vynikajúci film. Len tie otázky :) Veď vážne je trochu čudné, že o odpovedi na prvú som nemal ani šajn a poslednú som vedel. Ale to je jedno lebo Milionár z chatrče nie je o otázkach. Teda aspoň nie o tých súťažných. Ak teda zvažujete či si film pozrieť, tak vedzte, že odpoveď je C: ROZHODNE. Inak ešte len taká poznámka a to, že z Freidy Pinto by kľudne mohla byť nová Salma Hayek. 90%

Pohádky na dobrou noc (2008)

Adam Sandler vymýšľa rozprávky na dobrú noc pre svojho synovca a svoju neter. A mne sa to páči. Sandlera mám rád a tu opäť nesklamal. Ako píše B!shop v medzi rodinnými komédiamy je to rozhodne vysoký nadpriemer typu Jumanji. Možno to nieje práve najvhodnejšia voľba pre kino na sobotný večer, ale na pondelkové poobedie (pre malé aj dospelé decká) je to super. Nenudil som sa ani sekundu a nerozumiem tým záporným kritikám. Možno práve týmto ľuďom nedošlo o čo tu vlastne išlo. Tiež sa na mne realita trochu podpísala, ale aj tak som sa výborne bavil a nedám menej ako 75% a pre môjho 6 ročného brácha je to určite za 100%.

Disturbia (2007)

Mladý chlanisko dostane od súdu na tri mesiace zaracha. A tak pobehuje s elektronickým obojkom na členku po dome a jeho blízkom okolí. Po chvíly ho všetko prestane baviť a začne pozorovať susedov. Najprv kočku od vedľa, čo sa práve pristahovala, ale nesôr si všimne aj niečo zaujímavejšie (no teda ako pre koho :-)). Zvedavosť to je sviňa, avšak niekdy môže ja zabíjať. Celý film stojí na Shiovi, ktorý je skvelý. Ostatný sú skôr doplnky. Či už pekné (už spomínaná susedka), alebo nedôverčivé (mamina), ale hlavne tiež dobre zahrané. David Morse spôsobuje záhadnú úzkosť, ktorá vyvrcholí pri záverečnej túre po jeho dome. Vyslovene som sa nebál, ale napätie tomu teda určite nechýbalo. Niekedy sa pozerať neoplatí, ale pozerať na tento film sa oplatilo mnohonásobne. Špehujúcich 80%

Quantum of Solace (2008)

Foster pokračuje tam kde Campbell skončil. Tým nemyslím len príbeh, ale aj štýl. Totiž posledné dve bondovky v podaní (výborného) Daniela Craiga sa od tých predchádzjúcich trochu odlišujú. Bond už nehláškuje s polousmevom na tvári v každej situácii. V Casine mi to nevadilo a nevadí mi to ani tu. Čo sa týka porovnania, tak QOS je určite akčnejšie a v tomto smere aj lepšie ako CR, ktoré bo zase o dosť lepšie vo všetkých ostatných scénach. Celkovo sa mi zdá, že Bond sa vydal po stopách Jasona Bournea. Je to vidieť vo väčšej reálnosti či autentičnosti a spracovaniu hlavne akčných častí. Ako som aj pri Casine (ktoré sa mi pačilo viacej ako toto) napisal, ako bondovka je to slabšie, ale ak prijmeme nové pravidlá, tak dostaneme kvalitný film.75%

Kurýr 3 (2008)

OK naposledy dám Jasonovi "Je mi vidieť všetkých 640 priečne pruhovaných svalov" Stathamovi ako Frankovi Martinovi 3*. Dám ich lebo nemožem povedať, že som sa nudil. Besson to už, ale fakt preháňa. Radšej by mal znova popriať tatkovi Neesonovi good luck nech znova poctivo zapraskajú niečie väzy. 50%

Kouzelná romance (2007)

Kurňa tak to bolo tak sladké, že mám chuť vybehnuť von a stupiť niekde do hovna. Ale nepomôžem si. Vlastne ani nechcem, lebo sa mi to páčilo. Je to plné klišé, naivity a rozkošnej Amy Adams. Jednoducho rozprávka. 70%

Dům loutek (2009) (seriál)

Tak a je tu ďaľší seriál čo mi bude odkusovať z miesta na disku :-). Je to fakt dobré. Lákadlom bol pre mňa Joss Whedon, tvorca mojej obľúbenej Buffy a vôbec nesklamal. Námäť ponúka široké možnosti a ja mám pocit, že to bude čím ďalej tým lepši. Joss má zrejme opäť príbeh premyslený a postupne nám ho bude odkrývať. Len dúfam, že ratingy budú vysoké a Dollhouse nepostihne podobný osud ako výborný Firefly. S01E01: Ghost75%, S01E02: Gray Hour 75%, S01E03: Stage Fright75%, S01E04: Gray Hours75%, S01E05: True Believer75%, S01E06: Man on the Street85%(výborná epizóda, v ktorej nám Whedon opäť trošku poodkryl príbeh, ktorý má ako sa zdá premakaný a preto aj zvyšujem hodnotenie), S01E07: Echoes 75%, S01E08: Needs 80%, S01E09: Spy in the house of love 75%, S01E10: Haunted 80%,S01E11: Briar Rose 80%,S01E12: Omega 80%

Den, kdy se zastavila Země (2008)

Za prvé, nevidel som originál z 50-tych rokov. Tak to je! Tým pádom je pre mňa námät v podstate originálny. Vizuálne je film fakt výborný (hlavne to osvetlenie central parku). Keanu zahral mimozemšťana, čo prišiel dať ľudstvu poslednú šancu veľmi dobre a celkovo som po hereckej stránke spokojný. Jedíné čo mi v podstate dosť vadí je stopáž filmu. Je krátky! Celé mi to prišlo urýchlené a hnané do konca. Príbeh sa dal rozvinúť oveľa širšie. Nemyslím len viacej scén s robotickým hmyzom hodujúcom sa všetkom. Je to škoda lebo ma to dosť bavilo a zrazu bol koniec. Aj tak som určite spokojnejší ako väčšina tunajších divákov. 70%

Vikingové II (2008)

Na zemi havaruje vesmírna loď. Haváriu prežije len jeden člen posádky, vojak Kainan a votrelec, ktorý na palube nemal čo hľadať. Zatial čo Kainan prechádza rýchlokurzom stredovekej nórštiny, ktorá sa neskutočne podobá na súčasnú angličtinu sa z Moorwena (toho votrelca) stáva obávaný predátor severských lesov. Kainan je zajatý tamojšími obyvateľmi, ale rýchlo sa stáva velice platným členom vikingskej jednotky určenej na ulovenie Moorwena. Schválne som použil slová ako votrelec, predátor a vikingovia, aby bolo zrejmé, že príbeh nie je nejak originálny. Jedná sa o čistokrvné béčko a taký je aj scenár, či výkony hercov. Výnimkou je John Hurt a aj Hellboy Perlman potešil svojou ukážkou kladivárskej zručnosti. James Caviezel svoj nasraný, kamenný výraz postiteľa nespustil ani na chvíľu z tváre. Však na druhú stranu mu tieto role celkom sedia. Film je vo vizuále veľmi dobrý, akčný a stopáž sa mi tiež nezdá až tak prepálená. Zatiaľ u mňa silné 3* s nábehom možno aj na 4*. Ukovaných 65%.