Jak se zbavit přátel a zůstat úplně sám (2008)

Výborná (menej) romantická (viac) komédia. Tá romantika nastupuje až niekde v poslednej tretine. Samozrejme, že od začiatku je nám všetko jasné a nebolo by to ničím výnimočné nebyť Simona Pegga. Ten je jednoducho perfektný Sidney Young. Jeho všemožné narážky, odpisy a prúsery sú super úplne všetky. Zbytok obsadenia je tiež výborný a to hlavne znudený a otrávený šéfredaktor Jeff Bridges. Film som videl už ale 5 krát a vždy ma bavil a to preto, že niektoré vtipy sa predsa len neohrajú a zostanú vtipné vždy. Ingaláánd Ingaláánd Ingalááááánd 80%

Policajt ze sámošky (2009)

Pôvodne som dával veľmi pohodové 3 *, ale po pozretí Rogenovho Observe and report musím jednu prihodiť, lebo to Policajt zo sámošky totálne valcuje. 70%

Zúčtování v Malém Tokiu (1991)

Sorry, ale toto nie. Dokážem pochopiť tie viac ako 3* hodnotenia. Mám podobnú slabosť pre Komando (náhodou tiež Lesterov počin), a tak tomu ozaj rozumiem. Ja som toto však videl zrejme prvý krát, alebo si to už totálne nepamatám. Nehodlám kritizovať scenár či herecké výkony. To mi vôbec nevadilo. Vadila mi tá dosť častá nuda. Vlastne som to ani dopozerať nechcel, ale som si povedal, že by nebolo objektívne to potom hodnotiť. Kedysi dávno by to asi bolo v pohode, ale teraz už jednoducho nie. A to ako bol oblečený Dolph, tak to je fakt sila. Tie tepláky asi ukradol fresh princovi a koženú bundu zase hladá Johnny Ramone. Vyťahuje to u mňa hore jedine Brandon. Škoda ho. 50%

Robot Jox - Zápas robotů (1989)

No teda som aj zabudol, že tento film existuje. Pritom som ho ako malý chlapec videl na páske 30x. Dnes už na mňa v dobe transformérov toto staré skrípanie železa, vôňa zhoreného paliva alebo vystrlená obria kovová ruka nepôsobia takým silným dojmom ako vtedy. No ale vtedy to bola bomba a dodnes sa pamätám ako mi otec doniesol ako darček túto vhsku s mne oči zažiarili tak silno, že Matsumotova tajná zbraň bola oproti tomu už hasnúca diódka. Vtedy by to bolo určite za 5*, ale dnes tomu dám slušné 3*. 65%

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Fakt velice dlhú dobu som sa tešil na tento film. Jeho originálny príbeh ma hneď zaujal. Je obdivuhodné a trochu aj podivuhodné ako som sa dokázal celú tú dobu o filme skoro nič nedozvedieť len, aby bol zážitok čo najväčší. A ten bol naozaj parádny. Film ma velice rýchlo a velice silno vtiahol. Na životný príbeh Benjamina Buttona by som sa vydrža pozrať ešte kľudne ďalšie dve hodiny. Na to, že to má 166 minút to ubehlo ozaj bleskurýchle. Pitt zahral výborne a nominácia na oskara bola určite zaslúžená. Ono celé obsadenie zahralo nadpriemer. Fincher perfektne zrežíroval perfektný scenár. Perfektné sú aj všetky ostatné stránky filmu ako hudba či triky. Je len škoda, že tento výborný film postihol podobný osud ako Shawshank. 90%

Nemilosrdná spravedlnost (1991)

Steven Seagal vo svojej štvrtej roli ako Gino "biliardový el niňo" Felino. Áno je to jeho najlepší film. Aspoň pre mňa. Videl som ho ako druhý, hneď po Nicovi a čumel som na neho ako miss america na svoju šerpu. Seagal je tu asi najdrsnejší típek zo všetkých tých, ktorých hral. Ono aj ten film je pekne hustý. O to sa stará hlavne brooklinská atmosféra a William Forsythe, ktorý bol permanetne v drogovom rauši. Scéna vo Vinnieho bare je najlepšou bitkárskou scénov vôbec. Teda vlastne asi bola, lebo nedávno som videl ako Tony Jaa vytrieskal v jednom zábere niekoľko poschodovú budovu. Ale aj tak nebol taký maňas ako Gino, ktorý tam nabehol tak suverénne s cielom vyrobiť najdlhší náhrdelník zo zubov. Takže najlepší Seagal a výborný akčný film. 85%

Ong-Bak 2 (2005)

Vyrastal som asi ako mnohý mojej vekovej kategórie na Seagaloch, Van Dammoch, Norrisoch, Chanoch a mnohých ďalších menej známych (pre mňa doteraz niektorých úplne neznámych) lamačoch kostí, z otočky kopačkároch a iných akrobatoch, čo zvykli vysekať fakt mnoho protivníkov. Prečo to hovorím? Lebo na scéne je nový muž. Žiaden obor ani nabúchaný mačo, ale Bruce Leeovskou postavou (a už to v sebe dlhšie neudržím) a aj podobnými schopnosťami ovplývajúci thajčan Tony Jaa. Jeho výkony sú až neskutočné, jeho choreografia priam dokonalá a jeho umenie smrtonostnejšie ako všetky smrtonosné pasce aj zbrane dokopy. Aspoň mne (a ako čítam tak nielen mne) to tak pripadá. Už pri Ong Bak som mal hubu otvorenú ako dvere parlamentu počas dňa otvorených dverí. Avšak tu som mal čelusť spadnutú tak, že by ňou kľudne preletel Antonov An-225. To preto lebo, výkony Tonyho Jaa sú až neskutočné, jeho choreografia priam dokonalá a jeho umenie smrtonostnejšie ako všetky smrtonosné pasce aj zbrane dokopy. To som tuším už hovoril, ale to tak jednoducho je. Oproti Ong Bak mal tu aj dosť slušných súperov. Capoeristu, ktorého heslom bolo modli sa a zomri a potom chlapa, čo pojedol asi desať kilov prívarku z čarovnej fazule. Príbeh (ak sa to tak dá nazvať) je v tomto prípade nutný asi ako dupla v školskej jedálni (stačí raz). Ak by som to mal brať všehovšudy pekne ako celok, tak by to bolo za 3*. Ale tie by boli len za tú dokonalú akciu, ktorá je jednoznačne za 5*. Ako napísal Shit, ak som dal Ong Bak 5* tak musím aj tomuto.

Nekonečný příběh (1984)

Perfektné fantasy z roku, v ktorom som sa narodil. Takže som si ten film užil ešte svojou detskou predstavivosťou, ale aj dnes je to skvelý príbeh s dokonalými postavami, ktorý som rád opäť videl. Len škoda, že niektorý ľudia vzali nekonečný príbeh doslovne a nechú (dúfam, že už platí slovo nechceli) ho nehať skončiť. A keď stačilo len tak málo, len si to priať 90%

Muž s cejchem smrti (1990)

Steven Seagal vo svojej tretej roli ako John "zabijem kľudne aj jeho klon" Hatcher. Ach nevedomá jamajská narkomafia ho označila znakom smrti. To bola chyba! Niektorý si mysleli, že sú nepremožiteľný a druhý zase, že vedia lietať. Ďalšie chyby. No jednoducho Stevi ich opäť všetkých vysekal a to nabušene husto. Všetci chcú ísť do neba, ale nikto nehce zomrieť a ja chcem ďalšieho Seagala. 80%

Těžko ho zabít (1990)

Spal dlho a zobudil sa pekne nasraný. Steven Seagal ako Mason "rozsekám vás aj keď dlho spal som" Storm vo svojom druhom a nebyť Nemilosrdnej spravodlivosti tak aj najlepšom filme. Čo o Stormovi povedať? Má rád čínske jedlo, určine nepatrí do ligy na ochranu indiánov a velice rád vyučuje biliard. Pre fanúškov Seagala povinnosť, ktorú majú zrejme už neraz všetci za sebou. Praskajúcich 85%