Pokoj 1408 (2007)

Ťažko sa mi píše. Mám totiž nechty skúsane až do mäsa. Atmosféra prvej polovice je hustá jak desaťminútová praženica. Cusack vybavený diktafónom, infralampou a jednou cigaretou (to pre prípad nukleárnej katastrofy) je skvelý. Jacksonove "uvítanie" a následné historické okienko má tiež silu. Hororov tohto druhu sa dnes už moc netočí a o to je tento pôsobivejší. Niektoré scény sú ako z hororového neba. Ľudia sa dnes bavia (boja) na abnormálne veľkosťou obdarených típkoch, ktorý nahaňajú s nožom, motorovou pílou, sekáčom, hákom, mačetou, trochu iným nožom či sekerou pekné slečny s diplomom z logiky zastrčeným v peknom výstrihu a nazývajú to výborným hororom. Nemám nič proti, ale na mňa zaberá viac niečo takéto. 1408 rozhodne doporučujem. Sadnite si sami do kresla, zvýšte trošku hlasitosť a zhastite. Je to sila, v polovici som totiž rozsvietil. No každopádne nabudúce keď budem s kamošmi na chate a búrka uprostred noci vyhodí poistky, tak si rozmyslím či budem sekať machra a pojdem ich dole do pivnice nahodiť späť. 75%

Armageddon (1998)

Michael "blockbuster" Bay do tohto filmu asi natvrdšie vyryl svoj podpis. Jeho filmy sú len o zábave a aj zabávajú. Nemám tu čo moc vypisovať. Výbuchy, raketoplány, rotačný gulomet na americkom lunochode a Bruce Willis. Boh žehnaj Amerike a teraz potlesk. 70%

10 000 př. n. l. (2008)

Príbeh naozaj ako z pred opíc je tu len povinnosťou, ktorý má vynahrádzať vizuálna velkoleposť a akcia. To sa miestami celkom slušne darí a teda film až tak nenudí. Je tu zopár vykrádačiek ako napríklad infiltrácia medzi otrokov (Stargate), alebo obrovská hydina nápadne pripomínajúca velociraptorov z druhého Jurského parku. Avšak aj keď to nebolo nové tak to bolo aspoň dobre vsunuté a nevadilo to. Do role tej zachraňovanej je obsadená fakt krásna baba a tak chlap lahko uverí, že by sa iný mohol trepať "desaťtisíce krokov" cez hory a púšte, aby ju zachránil. Emmerich málokedy (Stargate) vyskočí vyššie ako je priemer a 10,000 B.C. nie je výnimkou. Tak zase ten priemer Roland, možno by si mal skúsiť niečo nové. Alebo radšej nie? 50%

Pokání (2007)

Niektoré chyby sa už napraviť nedajú. Joe Wright však nechybyl a jeho réžia je výborná. Niektoré scény majú ozaj neuveritelnú silu. Silný príbeh a skvelý herci. Keira Knightley a James McAvoy rastú film od filmu. K tomu ešte pekná hudba a som spokojný. Nominácie určite zaslúžené a nebude dlho trvať a Joe si tú známu sošku zlatého majstra Propera odnesie. 80%

X-Men (2000)

Výborným úvodom (až po príchod do "školy") disponuje tento film. Ďalej je to tiež dobré, ale už nie až tak. Ako prvý diel série to je také ako má byť. Herci sú fajn, akcie je na jednotku tak akurát a vizuálne efekty sú tiež ok. Sumár: Celkom slušný komix, ale na Spidermana to nemá a na dokonalú Vranu (Proyas) už vôbec nie.

Ztřeštěné léto (1986)

80' roky zo všetkým ako má byť. No ale už sú dávno preč. Asi je to už dosť dávno pre tento film, lebo rozosmial ma asi 2x. No smial som sa viackrát ale to na totálne debilnom dabingu, ktorý bol navyše aj s ostatným zvukom posunutý dozadu. A to som to pozeral na HBO. Jedna hviezda je za Demi, ktorá spolu s Johnom tvorí pekný pár. Aj títo herci nejak začínali. 50%

Deník mrtvých (2007)

Celkom pohodový Romero. Nie najlepší. V starších kúskoch bola lepšia atmosféra. Asi to bude tou ručnou kamerou. V poslednej dobe sa točí podobným alebo rovnakým spôsobom dosť filmov a ja neviem či sa mi to až tak páči. Toto sa ale dá prežiť a to aj kvôli chuťovkám ako napríklad vybuchnutie očí po priložení defibrilátoru na hlavu zombíka. Toto dedo Romero nezabudol. No a to mi tu aj stačí. A ešte niečo. Oplatí sa vypočuť song v záverečných titulkoch. Má to silu a nejak to donúti človeka sa na chvílu zamyslieť. Hmm. 65%

Iron Man (2008)

Vrece s filmovými spracovaniami komiksov sa nám roztrhlo už dávnejšie a ešte dlho roztrhnuté aj zostane. Veľa komiksoviek si zakladá len na vizuálnych efektoch. Toto, ale nie je prípad Iron Mana. Vedel som, že to vôbec nebudú vhodené peniaze, ale nejake otriasania môjho top rebríčka v tomto žánri som nečakal. A veru stalo sa. Rebríček sa mi otriasol ako čarovný osol a Iron Mana posunul na tretie miesto za prvého Erica Dravena a druhého Petra Parkera. Je to aj vďaka hercom. Hlavne obsadenie Downeyho Jr. bol skvelý ťah. Jeho Tony Stark má charizmy na rozdávanie. Akcie nie je až také kvantum ako by niekto čakal, ale to mne v tomto prípade nevadí. Tá čo tu je v pohode stačí a je výborná. Celkovo je to veľmi dobré a teším sa na dvojku. Kto si pozrie film až do úplneho konca titulkov objaví kadiaľ sa asi druhý diel bude uberať. 80%

Zamilovaný Shakespeare (1998)

Ako dokáže umelec vytvoriť svoje velkolepé dielo? Záhada? Možno nie. Možno práve takto. Myslím, že takto. Ja dúfam, že je to takto. Zamilovaný Shakespeare je romantická komédia najvyšších kvalít. Nie je to len vďaka výbornej réžii, ale aj hercami od prvého až po posledného a krásnym scenárom, ktorý som mal možnosť len predabovaný, ale aj tak sa počúval krásne. Ďakujem. 80%

Intimní tajemství (2007)

Deväť z desiatich stomatológov hovorí: "Je to dar". Tak isto ako aj tento film. No nie každý darček poteší. Zase nehovorím, že som sa nudil. Pár scén bolo fakt dobrých, netrvalo to dlho a teda nakoniec celkom slušný film o tom ako môže vypadať zubatá bez čiernej kapuce a kosy. A vlastne už len pre ten nápad dám 3*. Tak teda 60%. Inak to mi pripomína, že si mám ísť umyť zuby :))