Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Hodnotím prvých deväť dielov čo som videl. Pozrel som prvý a hned aj ďalších osem. Nemohol som to prestať pozerať. Totálna paráda. "Geekovský" humor je tu vyšpičkovaný ešte viac ako v IT Crowd a to som informatik. Nič mi tu nevadí a chcem ďalšie diely inak niekomu rozbijem hlavu svojou mysľou :))). Nemôžem inak, len to doporučiť. http://www.youtube.com/watch?v=TZc6nPHH0oY

Tohle je Sparta! (2008)

Medzi paródiami maximálne priemer. Ale zopár vtipných drobností sa našlo a za Carmen je tiež jedna hviezda.

Mlha (2007)

Čo dokáže s ľudmi narobiť strach? Frank Darabont dokázal výborne pretaviť tento strach na skutočne napínavú atmosféru a to všetko na minimálnom priestore. Frankovi jednoducho vezenská tématika ide. Tu nie je síce klasická, ale aj tak je tu zopár ľudí proti svojej vôli uväznených v miestnych potravinách obklopených záhadnou hmlou. Jednotlivým charakterom a vzťahmi medzi nimi je venovaná dostatočná pozornosť a v podstate na tom aj celý film stojí. Už veľmi dlho som si pri filme neželal, aby jednu z postáv konečne odbachli. Avšak hororom by som to nenazval. Tiež by som to trochu skrátil a potom by to bolo super. Tentokrát Frank je to za 4*. 75%

Rambo: Do pekla a zpět (2008)

Jonhov návrat sa vydaril veľmi dobre. Naozaj, takáto explicitná brutalita sa moc nevidí. Príbeh, tak ten tu už bol aj predtým. Ráno si John nachytá svojím lukom zopár rýb, potom si "niečo" vykuje zo železa. Aby stále nepracoval tak si odpočinie a pohraje sa zo svojími kobrami a večer naporcuje ale stovečku vojakov a ide domov. Dosť ma potešil rambovský motív v hudbe. Akčný masaker ako remeň. 75%

Cesta do zatracení (2002)

Hmmmmm musím uznať, že Mendes vie majstrovsky plávať aj v odlišných vodách v akých sa nachádza Americká krása. Nie je to typická gangsterka a ani typický "pomstiteľský" film ale niečo medzi tým. Réžia s kamerou (Hanksov tomík v tmavej, dažďom a guľkami kropenej ulici) a herci sú najvyššej kvality. Výborná rola pre Juda Lawa ako Harlana Maguirea, ktorého súboj s Hanksom bol taký ako sa na dvoch profíkov patrí. Ospevujem to tu a asi sa čudujete prečo teda 4 hviezdy. Na prvý krát je to určite za päť, ale repete už trochu vychladlo a aj keď len o chlp, ale predsa skĺzlo na štyri. Tak či tak určite doporučujem každému. 80%

Příběh gangstera: Nástup k moci (2007)

Dosť drsný film, ktorému na drsnosti pridáva, že je podľa skutočných udalostí. Silne presvedčivá réžia a živá kamera to celé len umocňujú. Ak chcete vedieť ako to asi medzi gangami chodí a to pekne bez servítok, tak vrelo doporučujem. 70%

Cliffhanger (1993)

Výborný akčný film. Jeden zo Stalloneho najlepších (v 90' rokoch najlepší). Krásne prostredie, napínavý scenár, perfektné akčné scény a slizký záporák. Vyšmyklo sa mi to na 75%

Legionář (1998)

Za tých pár dobrých bojových scén 40%

Já, legenda (2007)

Reklama je to čo u mňa zráža tento film. Aj keď sa snažím vždy zabudnúť na trailery a podobné, niekedy sa to jednoducho nepodarí. To je aj tento prípad. Očakávania boli väčšie ako zásoby Roberta Nevilla, ale nachádzali sa trochu inde ako sa nachádzal film. Aj tak to čo som dostal ma dostalo. Film je dôkazom o obrovskom hereckom talente Willa Smitha a celý to stojí na ňom. Réžia, kamera a tiež "výprava" sú rovnako výborné. Chybou je scenár, ktorý mohol byť aj viac komplexnejší. Tým nemyslím, že mal Will nahlas hovoriť každú svoju myšlienku ako v nejakej priblblej telenovele, či nahlas vysvetlovať, že práve mení zásobník v svojej puške. Mohli sme sa aj hlbšie pozrieť do minulosťi. To sa nestalo a za to je dole jedna hviezda. No vlastne aj záver (jeden aj druhý) ma nejak zvlášť nepotešili. Sumy($) somárom(WB) a pre mňa kvalita nie však bomba. 75%

Indiana Jones a Chrám zkázy (1984)

Nech si hovorí kto chce čo chce, ale tento Indi nie je najslabší. Pravda je trochu iný, ale stále perfektný a v porovnaní s inými dobrodružnými "trhákmi" (nerátam Indiho 1 a 3) je dokonalý a basta. Jeden z mála filmov (sem rátam aj Indiho 1 a 3), ktoré dopozerám až do posledného záverečného titulku len kvôli tej hudbe. Kopa kultových a nezabudnuteľných scén (vozíky sú bomba). Toto si na filmoch cením, ten pocit jednoducho to tu tu tu túúúúúú tu t túúúúú.................92%