Poslední zůstává (1996)

Strelivo rozhadzujúci Bruce Willis a démonický Christopher "tomík" Walken v akcii, pri ktorej netreba rozmýšlať. Stačí len rátať náboje a mŕtvoly. A že to nie je práve jednoduchá matematika. 70%

27 šatů (2008)

Áno už to tu bolo a je to tu zase. Síce trošku v inom šate, ale predsa známe. No, ja len dúfam, že to nebolo naposledy. Film splnil presne to čo mal. Nechce sa mi to okecávať, vlastne nemám ani čas, idem hľadať tú pravú. PS: Dúfam, že bar je zadara. 70%

Resident Evil: Zánik (2007)

Šialená Milla: bojovníčka dialnic (kurňa v slovenčine to znie hrozne, sorry národ môj). Povedz Max, že keby si ju stretol, tak sa vykašleš na tých pár galónov nafty a upaľovali by ste niekam do chládku. Prvý resident bol paráda, aj keď nie pre každého, no ale pre mňa bola. Druhý bola katastrofa, kde som sa snažil jedine vydolovať z tej tmy čo len trocha pohľadov na Siennu Guillory či Millu Jovovich. Tretí je postapokaliptická jazda ktorá končí až záverečnými titulkami. Strielanie, sekanie, pálenie, vydzobávanie a samozrejme hryzanie tu nechýba, práve naopak je tu toho až až. Je to proste zábava a o nič iné sa tu ani nikto nesnaží. Po technickej stránke je to kvalita a aj scenár je slušný. " I'm the future. No, you just another asshole". Je to skôr 3,5*, ale jednotka sa mi ľúbila predsa len trochu viac. 70%

Predátor (1987)

Predátor je jeden z Arnieho najlepších filmov. Kultová snímka stojaca na výbornej atmosfére, excelentnej Silvestriho hudbe a džungli ako prostredím, v ktorom sa pohybuje mimozemský lovec so záľubou vo vykosťovaní svojich úlovkov. Pre mňa jeden z filmov mojej mladosti a aj teraz sa stále výborne bavím. 85%

Monstrum (2008)

Prečo som ja debil na toto nešiel do kina a dal prednosť radšej bezcielnemu popíjaniu piva v pube. Toto som si povedal asi po piatich minútach po dopozeraní tohto filmu. Tých päť minút + záverečné titulky som to rozdýchaval. Kamera je horšia ako v Reality TV, ale to bolo polovica totálne drvivej atmosféry. Druhá je zvuk aj keď som si ho ja debil až tak neužil. Nezamýšlam sa nad tým ako sa správali hlavné postavy a aký vitamín sa podpísal pod nepriestrelnosť tej obludy. Ono na to ani nebol vlastne čas. Neviem odkial to prišlo, kde to bolo, čo to bolo, ale viem že film "o tom" bol naozaj bomba a vydieť to v kine tak je to jasných 5*. Inak pán Reeves ak budete točiť ešte niekedy podobný film, tak prosím vybavte kameramana kamerou zo stabilizátorom obrazu, inak super. 80%

Juno (2007)

Neustále čítam o tom ako sa kariéra Ellen Page rozbehla a koľko ponúk dostáva. Po tom čo som práve videl to ani inak byť nemôže. To bola smršť čo táto mladá baba predviedla. Krásny film s vynikajúcim scenárom, ktorý je tak živí ako život sám. Videl som už skoro všetky tohto roku nominované filmy a zlatý panák za scenár je tam kde má byť. Perfektné vedľajšie úlohu dopĺnali perfektnú Ellen, ktorá to ani vôbec nepotrebovala. No pre mňa určite zatial najlepší film minulej žatvy. 90%

Penelope (2006)

Čarovné a detsky oslobodzujúce. Najviac tento film vystihuje slovo krásny. Fakt som to povedal? Shit. Magická atmosféra a roztomilá Christina Ricci počas celého filmu. A bolo to aj vtipné. "Cítite lepšie s tak veľkými nosnými dierkami... To mi povedzte vy. :). Ani neviem prečo nedám 5* a hambím sa za to, ale ak si to pozriem znova (čo určite) a stále to nebudem vedieť tak tam pričarujem ešte jednu, lebo je to fakt paráda. 80%

Zlatý kompas (2007)

No ak to má byť len úvod do trilógie, tak potom to beriem. Ako samostatný film by to bolo však slabé. Príbeh je slušný, ale pre spôsob, ktorým je podaný vôbec neupúta. Vyslovene som sa nenudil, ale film začal a naraz skončil. Všade vychvalované triky sú špičkové, ale pre mňa sú iba druhé husle a na význame naberú až ked podporia iné stránky filmu. Každopádne to má potenciál a dúfam, že sa využije lebo zatial je to len priemer. 60%

Rambo: První krev (1982)

Pre niekoho klasika pre niekoho nie. Pre mňa niečo medzi. Boj jedného muža s jeho krutou minulosťou a rovnakou prítomnosťou v podobe jedného "poníženého" šerifa a jeho kolegou v zbrani. Výborné drsne realistické prostredie. Krásna hudba Jerryho Goldsmitha. Zo všetkých kandidátov na rolu Johna Ramba je Sly určite najlepší výber a s nikým by to nebolo lepšie. Stalloneho oči zbytého psa, ktorý je však pripravený Vás zoztrhať na kúsky ak mu nedáte pokoj. A on to aj spraví. 80%

Až na krev (2007)

Neľútostná sonda do zaslepene ambicióznej duše muža, ktorý rovnakou super rýchlosťou akou buduje svoj majetok, ničí aj vzťahy zo svojim okolím. Výbornú réžiu, scenár a kameru ešte vysoko prevyšuje Daniel Day-Lewis, ktorého výkon je famózny a seba rovnako ako aj postavu Daniela Plainviewa navždy pribil na stenu vo filmovej sieni slávy. Dve hviezdy za Daniela plus tri za zbytok. 85%