Vosy útočí (2005) (TV film)

Rozmýšlal som či to mám pozerať. Vedel som, že to bude blbosť, ale možno sa zasmejem, možno tam bude hrať nejaká fešná baba a potom možno napíšem nejaký vtipný komentár. Nesmial som sa, nehrala tam žiadna fešná baba a tento komentár nie je vtipný! 20%

Kronika mutantů (2008)

No predlohu nepoznám a tak hodnotím len to čo som práve videl. Nechápem takto nízke hodnotenie. Ja som velice spokojný. Akčné sci-fi ako remeň. Je jasné, že ide o béčko, ale triky sú úplne v pohode a celkovo to vizuálne veľmi dobre vypadá. Stovky mŕtvych aj nemŕtvych, kopa krvi a všemožné zbrane. Herci sú v pohode. Najviac boli hlavný hrdina, ktorý jednou rukou pomáhal starenke cez cestu a druhou odstrelil hlavu sadistickému vojakovi a holka s dvoma mečmi, ktorá nakrájala mutanta rýchlejšie ako Jamie Oliver mrkvu. Ako hovorím ja som sa nenudil ani sekundu a som rád, že som sa nezlakol tunajšieho hodnotenia. Nezlaknite sa ani vy. 75%

Prosíme přetočte (2008)

Geniálna réžia, krásna kamera, neuveriteľné špeciálne efekty, skvelý herci a dokonalý zvuk :-)

Temný rytíř (2008)

Nolan si v Batmanovi začína vykopal peknú jamku, vystlal ju betónom, spevnil železom a vytvoril si tak výboný základ. Temný rytier na tomto základe postavil velkolepú mohylu, ktorá je tak velkolepá, že v jej blízkosti nevidíme aj ešte omnoho väčšie monumenty. Koniec pokusu o metaforu so skrytou pointou vysvetlujúcou tak vysokánske hodnotenia všade po svete. Teraz k filmu. Nolan naozaj natočil skvelý film a to bez debaty. Na pomoc si zobral výbornú hereckú zostavu na čele z Heatom Ledgerom, ktorý sa naozaj vysmial do ksichtu Nicholsonovmu Jokerovi(to nehovorím len kvoli jeho pamiatke, ale on naozaj herecky rástol ako čarovná fazuľa,na ktorú sa vymočil Hulk. Je ho vážne škoda a práve tento film by ho katapultoval už ozaj medzi extratriedu). Všetci herci hrajú výborne až už na párkrát spomenutú Maggie Gyllenhaal. S nej som mal také zmiešané pocity. Scenár je skvelý a plný výborných zvratov. Asi tak 2x som si myslel, že sa práve pozerám na finálnu bitku a po chvíli som zistil, že to tak nie je lebo prišla ešte finálnejšia. Úvodná lúpež je na 100% skvelá. Ono skoro každý záber, v ktorom je Joker je toho rangu. Efekty sú megamonštrózne a ja fakt verím, že oni to naozaj všetko vyhodili do luftu. Čo na záver? Asi len, že Nolan je ozaj talentovaný režisér o čom ma presvedčil už v Memente, Insomnii či Dokonalom triku. Tu opäť režíruje skvele a má spolu s Heatom najväčší podiel na úspechu Temného rytiera. Nedovolím si dať menej ako 5 hviezd, ale 9. najsilnejšia pätica hviezd to určite nie je. Každopádne je to paráda a v kine zážitok takže 85%

Jericho (2006) (seriál)

Amerika s prehladom seriálovo valcuje všetky ostatné krajiny na svete a asi aj všetky planéty vo vesmíre. Práve som dopozeral posledný diel prvej série a dokonale som sa utvrdil v tom čo som povedal v prvej vete tohto komentáru. Tématicky mi Jericho sadlo ako supermanovi pláštenka. Je pravda, že to začína trochu pomaly ale to vôbec nevadí. Naopak záver je bomba. Seriál ma výbornú gradáciu a nenudí v žiadnom diely. Hlavný hrdinovia sú OK a hrajú výborne (na seriál) a hlavne je ich konanie dokonale uveritelné ako aj oni sami. Jednoducho doporučujem a teším sa na druhú sériu. Druhá séria začína tam kde prvá končí. Keďže seriál bol stopnutý, tak sa to veľmi rýchlo (v siedmych dieloch) ženie ku koncu. Tých sedem dielov je teda doplna naprataných parádnou seriálovou zábavou. Preto ma mrzí, že je tomu koniec. Onedlho víde Fallout 3 a aj vďaka tomuto seríalu si ho ešte viacej užijem. 85%

Soudný den (2008)

Tak. Film ma ničím moc neprekvapil, dostal som čo som čakal a vôbec som sa nenudil. Úvod ako keby točil niekto úplne iný ako záver. Béčkovitosť je cítiť ako opekaný virológ a to hlavne v druhej polovici. Akcie je dosť. Trochu ma prekvapilo občas dosť drsné násilie, ale to mi vôbec nevadí. Som spokojný. Inak sorry Angelina, ale Rhona, tak to by bola Lara Croft ako lusk. 70%

Ozvěny mrtvých (1999)

Mrazivý thriler, z ktorého ma mrazí ešte doteraz. Jeden z mojich obľúbencov Bacon opäť nesklamal a verím mu každé slovo a každý výraz. Po režijnej aj scenáristickej stránke veľmi dobre zvládnuté. Určite sa oplatí pozrieť a v neskorých nočných hodinách počas búrky to má fakt atmosféru. Verte mi viem o čom hovorím, práve zase zahrmelo. 75%

Ruiny (2008)

Parta ľudí uviaznutá v gigantickom kvetináči v podobe pyramídy zarastenom odspodu až hore zvláštnou mäsožravou rastlinou, ktorá sa trochu podobala na marihuanu. Pocit strachu som mal asi minutu a to hneď tú prvú minutu. Potom sa to obmedzilo už len na zopár drsných/nechutných scén, ktoré sa dajú rýhlo vymenovať. 1. Amputácia ohlodaných nôh "talentovaným chirurgom", 2. Seba operácia jednej peknej slečny. Treba povedať, že atmosféru si to drží vcelku celú dobu. Príbeh je dosť predvídateľný s to hlavne ten "nečakaný záver". Každopádne sa to pozerať dalo a nenudilo to. Taký slušný priemer Rujny dosahujú. Len nechápem prečo to tý domorodci jednoducho dávno nepodpálili. 60%

Zakázané království (2008)

The Forbidden Kingdom je celkom fajnová kung-fu fantasy(rozprávka). Jackiemu aj Jetovi to stále skáče aj keď je jasné, že už to neni to čo to bývalo. Každopádne súboje sú tu veľkým plus, bez ktorého by to bolo veľmi nudné. V porovnaní s nedávnym Dragon Wars (ja viem, že to nie je ten istý pohár čínskeho caju) to je ďaleko zábavnejšie. V hlavnom hrdinovi priznajme si to sa mnohý z nás trochu spoznali. Ktomu ešte fešná vrhačka nefritových šipiek a ja som celkom spokojný. Všuch Bum Všuch Tresk 65%

Přes noc třicítkou (2004)

Takéto filmy nemôžu nikomu ublížiť. Príbeh, ktorý udrží, sympatická hlavná dvojica a pohodový záver s nejakou tou pointou. Moje hodnotenie 55% možno znamená priemer a tento film podľa prísnejších merítok priemerom je, ale je to aj fakt pohodovka.