Detektivové z Hollywoodu (2003)

No, že by som sa super bavil povedať nemôžem, ale Ford aj Hartnett sú sympaťáci, ktorý kde tu utrúsia aj nejakú tu hlášku ("keď si dám ginko, tak si spomeniem kde mám viagru"). Celkovo tak trochu nuda, ale záver zase celkom v pohode. V žánry a aj celkovo je to taký svieži priemer, ale rozhodne len raz. 60%

Mé druhé já (2007)

Nebyť (ako obvykle) skvelej Jodie Foster tak by sa tento film (aspoň u mňa) vyšplhal maximalne na 3 *. Okrem Jodie tu nemám čo vyzdvihnúť, lebo ostatok je priemer. Ak sa niekomu páčia tipy filmov o vzatí spravodlivosti do svojich rúk tak by som skôr doporučil Death Sentence s Kevinom Baconom. To sa mi páčolo omnoho viac. 70%

Příběh rytíře (2001)

Bol som milo prekvapený keď som to videl prvý krát. Je to dobrodružné, je to romantické, je to aj vtipné a hlavne sa to neberie príliš vážne. Herci sú fajn. Paul Bettani je výborný. Pekné baby, rocková muzika, ktorá sem vážne sedí, podlý záporák a výborné súboje z tohto filmu robia nadpriemernú zábavu. Ani neviem koľko krát som to už videl, ale vždy som sa bavil. Queen forever. 75%

Smrtihlav (1998)

Ako tak čítam iné komentáre, tak už bolo všetko napísané. No nič teda, poviem len, že treba to vidieť. A dám malú radu (tí čo videli Proyasovu Vranu vedia) , zhasnite svetlo pretým než sa do tohto filmu pustíte. 75%

Klikař Charlie (2007)

Ale nech ma aj šlak trafí. Čo na tom, že romantická línia je tuctovo predvídateľná. Čo na tom, že tá sranda je fakt občas perverzná. Čo na tom, keď príbeh je fakt originálny ako aj dosť vtípkov. Nie je to ani najlepšia romantika a ani najlepšia bláznivá komédia. Ale ako spojenie tých dvoch to fakt vyšlo výborne a na niektorých scénkach som sa vážne rehotal. Akoby s toho bol cítiť vplyv Judda Apatowa (čo je mimochodom super). Je to proste sranda osamote aj vo dvojici (aj v trojici (. | . | .) ) a tej Jessice by som všetky tie nehody bez problému prepáčil. 65%

Východní přísliby (2007)

Hrubým a drsným scénam sa Cronenberg nevyhýba rovnako ako v predchádzajúcich filmoch(ktoré som mal možnosť vidieť). Príbeh je podávaný spôsobom, že som ani netušil či som stále v úvode alebo už v závere. Vigoo Mortensen podáva ďalší výborný výkon pod Cronenbergovou taktovkou ako aj zbytok obsadenia. Dejiny násilia a Východné prísľuby sú odlišné od jeho predchadzajúcej tvorby a myslím, že smer ktorým sa dal je správny (nie, že by som ho predtým zhadzoval). Príbeh bol vždy Cronenbergovou silnou stránkou. Sú to absolútne vyždímané 4 * a velmi rozmýšlam či sa to predsa len neprehupne k piatim, ale zatial ostanem pri silných 4*. Možno po repete to tých 5 bude. 80%

Superman se vrací (2006)

Na klasiku to nemá, ale remaky už bývajú také. Zase sa nedá trvrdiť, že je to zlý film. Skvéla hudba so slávnym Williamsovým motívom. Na prvý raz sa mi to pačilo ako film viacej a Lois my moc nesedelaj. Na druhý raz už sa mi to tak nepačilo, ale Lois sa mi už páčila viac. Neviem čím to je. Kevin Spacey je výborný herec a dokazuje to aj tu. Superman bol a aj je typickým filmom do kina. Na televíznej obrazovke mnohé stráca. Efekty sú OK. Možno mohli tvorcovia trochu viacej posielať supermana do akcie. Vďaka dnešnej technológií by sa na to urcite dobre pozeralo. 65%

Rozsudek smrti (2007)

Príbeh muža, ktorý po vražde svojho syna vzal spravodlivosť do vlastných rúk a rozhodol sa urobiť to čo zákon nedokázal. Bacon hraje výborne a jeho premena z uhladeného manažéra na na drsného pomstiteľa je úžasná. Veľmi sa mi páčili chvilky (tuším boli dve) Johna Goodmana ako pekného sráča. Film sa násia nebojí a je skutočne dosť drsný (James Wan má s násilím veľké skúsenosti). Občas je prehnane naivní ale to sa dá stráviť. Výsledok 75%.

Spider-Man (2002)

Po Vrane určite najlepšie pretavenie komiksu do filmu. Tobey Maguire sa mi moc na spidermana nehodil, ale už v prvých minútach som zmenil názor. Willen Dafoe je ako green goblin výborný. Kirsten Dunst sa mi naopak na Mary Jane moc nehodila, ale vôbec to nepokazila. Efekty sú špičkové ako aj Raimiho réžia. Je to akčné, vtipné a aj romantické. Je to také aké to má byť. Camea Bruca Campbella a Lucy Lawless boli super :-) 85%

Boj (2007)

Jeden z najhorších filmov Jeta a Jasona. Od akčných típkov ich rangu sa čaká viac než len slabí priemer. 50%