Pohádky o mašinkách (1985) (seriál)

Výborný seriál, který na hlavu poráží anglickou konkurenci mašinku Tomík (nebo jak se ten paskvil jmenuje)

Armageddon (1998)

Většina astronautů je až sitcomovsky švihlá, Bruce je borec všech borců, Buscemi je už klasicky magor, Stormare hraje jednoho z mála sympatických Rusů v historii filmu a celý to natáčí Bay, který si pro explozi atomové bomby nejde daleko. Asi můj nejoblíbenější katastrofický film.

Od soumraku do úsvitu (1996)

Salma ve snad nejvíc sexy scéně v jakémkoliv neporonografickém snímku, Tarantino jako výborný herec a hlavně uvaděč s kozičkama, prostě béčkový film, který je v mnoha ohledech lepší než tuna áčkových.

The Guild (2007) (seriál)

Skvělý nápad na seriál, a překrásná Felicia v hlavní roli. U nás na škole jsem taky měl takovýho frajera, který se chlubil tím, že má na WoW nahráno přes 13 000 (!) hodin (což od doby co hra vyšla vychází na zhruba 8 hodin denně). Vždycky když si na něho vzpomenu, tak se mi zlepší nálada, protože vím, že minimálně jeden člověk je větší zoufalec než já.

Carlitova cesta (1993)

Al Pacino v jeho méně známější gangsterce (ta druhá je Scarface) a Sean Penn s další příšerně nesympatickou postavou. Nutnost pro každého fajnšmekra se zálibou v mafiánských filmech.

Zjizvená tvář (1983)

Pokud by gangsterský filmy byly jako auta, tak kmotr by byl alfa romeem nebo rolls roycem, zatímco scarface nabušeným audi. Není to taková klasika, ale žihadlo je to pěkný.

Jesus Camp (2006)

V jedné povídce o Heinleina, byla kolem roku 2050 celá Amerika přetvořena na sektářskou křesťanskou totalitní společnost. Po shlédnutí tohoto dokumentu tomu začínám věřit. P.S. Myslíte si, že u nás se nic takového nevyskytuje? Tak to se šeredně mýlíte, vždyť přece Boží Království Vaří http://www.youtube.com/watch?v=ABBtmEjXwmQ P.P.S. Tu pizdu bych nakopal do její čtyřhektarové prdele

Velkovlak (1998) (seriál)

Už jenom kvůli souboji v mrkané nemůžu dát hůř než čtyři

Hotel Rwanda (2004)

Schindlerův seznam + Poslední skotský král = Hotel Rwanda