keddy79

okres Praha

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10
    • 3.2.2017  14:25

Jistě lze vytýkat patriotismus, plytkost děje, ale mně se líbil. Možná za to může přechod hvězdy noci do dřevěné chalupy za otcem, možná uvěřitelnost postav, nebo dobrý hudba. Na film se dobře koukalo, dovedl i překvapit.

• 27.10.2015  20:56
    Chirurgové (TV seriál) (2005)

Závislost.

• 21.6.2015  16:27
    The 100 (TV seriál) (2014)

První díly naznačují, že seriál bude o bandě děcek urvaných ze řetězu, ale není tomu tak. Postavy se pod tíhou okolností neuvěřitelně mění, téměř v každém díle nastává nějaký zvrat. Bylo by škoda nechat se odradit cca prvními třemi díly. Dále obsahuje spoilery! Baví mě vývoj postav. Z privilegované puberťačky se stává silná vůdkyně, která činí těžká rozhodnutí. Z psychopata se stává rozumný vůdce. A když dostanou na obrazovce/monitoru větší prostot Groundeři v čele s Lexou a jednají o spolupráci se Sky people, tak teprve má seriál grády. Sakra, nemůžu se dočkat třetí série. Oblíbené postavy: Lexa, Octavia

• 31.5.2015  21:29

Ani na druhý pokus jsem se na to nemohla dodívat. Důvody v bodech: hloupý, dlouhý, kýčovitý, přeromantizovaný, nesympatické postavy.

• 31.5.2015  15:00
    Do neznáma (TV seriál) (2005)

Teen prostředí ze střední obvykle zaručuje, že bude chodit nebo alespoň spát každý s každým a je to tak i zde. Tolik zvratů a tolik posunů v charakterech postav, že nevěřím, že se všechny 3 série odehrávají během dvou let. Ale stejně jsem ráda, že jsem se dala do sledování tohoto seriálu. Je takový milý :-) Shlédnuto za 2 a půl dne během nemoci.

• 31.5.2015  14:45
    Vampire Academy (2014)

I když Richelle Mead má na kontě i lepší knihy, série Vamýrská akademie je docela dobrá. Ale tahle sekvence hýbajících se obrázků, kterou opravdu nemohu nazývat filmem, je skutečně k pláči.

• 31.5.2015  14:39
    Croodsovi (2013)

Že by závan čerstvého větru v klidných vodách animovaných pohádek? Stojí za vidění.

• 31.5.2015  14:37

Hmmm... Ne, všechno v ději logicky navazuje, ale hraní Nicole Kidman mám prostě ráda.

• 11.8.2014  19:19
    Dívka odjinud (TV seriál) (2010)

První dvě série jsou koukatelné. Příběh se dobře rozjíždí. Je nám představen svět fae, ukrytý před běžnými lidmi, kam patří mytologické stvoření od sirén, valkýr, red caps až po polednici. Hlavní postava Bo je sukkuba, která pátrá po svém původu a její další starostí je, zda dát své srdce vlkodlakovi nebo lidské doktorce. Ani v těch dvou sériích svět fae není příliš konzistentní, ale v dalších sériích se vyloženě rozpadá. Scénaristé se snažili děravý příběh poslepovat spoustou sexu, ale to nestačí. Čtvrtá série je už jen ztrátou času.

• 27.7.2014  14:19

Mám rozporuplné pocity... Nijak zvlášť se mne tento film neoslnil, ale na druhou stranu ho nemůžu dostat z hlavy. Za čas mu ádm další šanci, uvidíme, co z toho vzejde. Něcméně, doporučuju ke shlédnutí.

• 27.7.2014  13:07
    Orange Is the New Black (TV seriál) (2013)

Výborně! Baví mně, jak se divík postupem času k současnému ději dozvídá i střípky z minulosti. Nakonec se ukáže, že ti zlí mají i světlé stránky a svatoušci nejsou zase tak nevinní :-) 1. série 90 % - jsem nadšená, nemám co dodat 2. série 75% - stále dobré, dozvídáme se další události z předchozího života vězenkyň, přichází manipulativní Vee. Děje se toho hodně, ale chybí mi tady nějaká silnější dějová linie.

• 2.5.2014  17:11

Nevím, čím to je, ale tento film na mne působí strašně uměle. V hlavní roli barbie holka s dokonalými loknami mi do (anglo)německého městečka v obodbí druhé světové mi prostě nesedí. Věřím tomu, že kdybych nečetla předlohu, tak bych si po měsíci děj filmu stěží pamatovala.

• 2.5.2014  16:56
    Divergence (2014)

Předlohu znám, takže jsem věděla, že mám čekat nenáročný sci-fi z nedaleké budoucnosti se šestnáctiletou silnou hrdinkou a přesně to jsem dostala, a navíc v dobře zpracované podobě. Velice mne potěšilo, jak se film popasoval s výběrem důležitých momentů z předlohy, protože právě tohle bývá častým neduhem knižních adaptací. Ke kladům filmu připisuju suprové záporáky a hudbu. Škoda, že si scénárista při psaní dialogů vzal za vzor Twajlajt. Ďěkuji čsfd za projekci.

• 13.3.2014  19:30
    Život Adele (2013)

Francouzské filmy mám ráda, protože jsou jiné. Ale Život Adele nepobírám. Možná bych skousla předlouhé a z mého pohledu někdy i zbytečné scény, ale opravdu bych se obešla bez scén, kde se něco jí a detailních studii pórů hlavní hrdinky. Život Adele neshledávám vyloženě špatným, chápu, že se může někomu líbit. Ale já osobně jsem neskutečně ráda, že na něj nešla do kina!

• 13.1.2014  12:58
    Sopka (1997)

První polovina filmu byla zajímavá, vařící se jezírko uprostřed Los Angeles se ve filmu tak často nevidí, herci si vedli dobře, jenže druhá polovina se strašně vlekla. SPOILERY: Druhá polovina je plná otřepaných katastrofických kýčů a to vše zakončeno neuvěřitelným happy endem. Opravdu si scénáristi mysleli, že divák nepozastaví na tím, že na hlavního hrdinu spadne 20-ti metrová budova a on se vyhrabe z trosek nejen živý ale dokonce nezraněn?

• 29.11.2013  18:45

Prototyp zcela jednostranného dokumentu. Proto nemohu hodnotit více.

• 20.10.2013  00:01
    Kdo přežije: Cookovy ostrovy (TV pořad) (2006)

Nejlepší řada, co jsem viděla. Zajímaví soutěžící, avšak žádná vyloženě krysa. Nápadité výzvy a krásná příroda.

• 15.10.2013  23:01
    Živí mrtví (TV seriál) (2010)

Mám pocit, že jsem všechny jednotlivé události i postavy uz nekde viděla. Tento fakt s kombinaci s nesympatickými postavami, ve mne vyvolává lhostejnost k tomu, co bude dál, takže to vzdávám hned v polovině 1. série.

• 7.10.2013  14:17
    Surfařka (2011)

Není to můj šálek čaje. Těmto filmům, kde být nejlepší ve sportu je nadevše a kvůli tomuto svému koníčku jde "hrdina" i přes svou vlastní mtvolu, vůbec nerozumím. Ta hoka by měla být ráda, že útok žraloka přežila, navíc je mladá, žije na prosluněné Havaji a má milující rodinu. Místo toho si zoufá, že se nemůže vrcholově věnovat svému koníčku. Vždyť jsou daleko důležitější věci v životě. Toť můj názor a zárověň vysvětlení k mému nízkému hodnocení.

• 26.8.2013  17:56
    Křižovatky života (TV pořad) (2013)

Nebezpečně šlape na paty německému Lenssen & spol., které považuji za vrchol hrůz televizní tvorby. Viděli tvůrci své dítko?

• 26.8.2013  17:48

Proč se točí takové braky? A ještě k tomu jak přes kopírák. Opravdu nechápu. To si tvůrci řekli, jo tohle je dostatečně děsné, tak natočíme další fantasy s pitomě milým usměvavým vykuleným "hrdinou", který najednou všechno umí? Viz Eragon, Legend of the Seeker, Čarodějův učeň (2010)... Ostuda fantasy žánru. Počkat, ono je pokračování?!

• 26.8.2013  15:37

Překrásné! Kouzelné vyprávění o dívce se srdcem čarodějky, která se vydala do světa. U mě vykouzlil film úsměv a to nejen díky kocourovi:-)

• 26.8.2013  10:48

Trochu jiný katastrofický film. A velmi dobrý. Velmi mě zaujalo zaměření na to, co udělá epidemie se společností.

• 28.7.2013  20:49

Poeticky laděný snímek o ženě, která se vždy snažila aby její život a rodina byly perfektní, aby všichni kolem ní byli šťastní, až zapomněla na sebe. Až když je díky nemoci jasné, že její život má brzy skončit, si uvědomí, že za celá dlouhá léta nepoznala něco důležitého. Vášeň a touhu. Není to jednoduché, stojí to mnoho přemáhání sama sebe, ale nakonec najde, co hledala. Zamiluje se do mladé krásné prostitutky, která zaplní prázdné místo v její duši. Tolik k ději. Jinak souhlasím s uživatelem Kliq, film není o sexu ani hledání orgasmu, jak se nevhodně uvedeno v popisku, ale paří tam.

• 24.7.2013  15:15
    Tajemství Pravdy (TV seriál) (2008)

S úžasnou Knižní sérií Meč pravdy Má Legend of the seeker pramálo společného. Zůstaly snad jen jména postav, takže si dovoluji říct, že fanoušci Goodkinda budou zklamáni ne-li rozladěni. I když se pokusím odhlédnout od knih, tak zde zůstává tak slabá pohádková slátanina, že ani kvůli Kahlan a Caře se na to nedá dokoukat.

• 2.6.2013  17:51
    Prásk (TV pořad) (1998)

To už není ani k smíchu, ale k pláči!

• 25.5.2013  12:53
    Hra o trůny (TV seriál) (2011)

Tento seriál rozhodně není průměrný! Je velice dobře zpracovaný, ale svou roztahaností a spletitostí neurčitého velkého množství postav a svým důrazem na politické/šlechtické intriky mne prostě nebaví. Pořád jsem čekala co se bude dít severně od zdi, ale k mému zklamání jsem se i přes shlédnutí dvou řad nic moc nedozvěděla... Ale musím uznat, že na seriálovém zpracování něco je, protože jsem vydržela do poloviny třetí řady, kdežto ve čtení jsem skončila v 1/4 prvního svazku.

• 25.5.2013  12:36
    Co Darwin nemohl vědět (TV film) (2009)

Fascinující podání už tak samo osobě zajímavého tématu. Škoda, že je tak málo známý. http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=chj5rMfNg8k

• 25.5.2013  12:33

Výborný dokument po všech stránkách. Některé animace se sice i několikrát opakují, ale vždy s jiným komentáře, takže to beru. U dokumentů často postrádám jakýsi úvod, kde by bylo řečeho na čem vlastně téma staví a kde začáná. Tady hned v úvodu bylo jasně řečeno, že vychází z předpokladu, že lidé jen tak zmizeli z neznámých příčin. Zdá se to nepodstatné, ale já to velmi oceňuji.

• 25.5.2013  12:25

Pro mne to byla jen ztráta času a peněz. Doporučuji od této slátaniny utéct hodně daleko.

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10