Vyjednavač (1998)

Hodně příjemný thriller po dlouhé době s dvěma hereckými esy. Překvapilo mě, že Morse nebyl po dlouhé době záporák a trošku jsem zavzpomínal na Johna Q, který z bezvýchodné situace taky podobně těsně vybruslil. Samuel L. holt umí a se Spaceym si padli do noty. Jednoznačně palec nahoru.

25. hodina (2002)

Mnohem vážnější a depresivnější než se zdá. Norton si drží svou vážnou tvář každou minutu a Lee ho vede k hereckému koncertu, geniálnímu monologu a výpravění v takové atmosféře, že sám divák neví co má dál čekat, jak se postavy budou rozvíjet. Poslední hodina vše rozhodne Edie. Strach!

Na odstřel (2009)

Při filmech jako je tento se mi vždy zatají dech, neboť při sledování Russella Croweova, jak skládá jeden dílek skládanky za druhým a svým temperamentem a hereckým umem dokazuje, že patří k tomu nejlepšímu co může hollywood nabídnout. Navíc stačí přičíst výborný scénář a slušného Bena Aflecka za parťáka a je zaděláno na solidní snímek plný zvratů a vynikajících hereckých výkonech. 7/10

Creepshow (1982)

Přijemné povídky z dílny stephena kinga, který nezná hranice. Svou fantazií rozjíždí díky skvelému Romerovi děsivé historky s trochou nadsázky, občas hodně děsivé a taky absurdní. Vždy jsou však opepřeny netradičním pojetím, jednoduchým koncem, který v rámci kingova vyprávění, je tím spravným a šílenými mrtvolami či situacemi. 6/10

Santa má bráchu (2007)

Utahany, nevyrazny pribeh, ktery nikoho a nicim neprekvapi. Jedine co snad stoji za to, jsou herci ve vedlejsich rolich, kteri sem tam prispeji do kotliku. Velka skoda, ze neubrzditelny Vince se nemuze prosadit na plno a jen opakuje svoje nudne repliky. Snad se nenecha ve vanocnich skatulkach nadobro odoperovat od Willsona a spol. 5/10

Nebezpečný cíl (2008)

Cage si hraje s bouchačkama a tváří se u toho, jako by mu hodili hračky do kanálu. Primitivní vyprávění, béčkový až céčkový scénář a i Karl Urban by úlohu zabijáka s pravidly zvádl lépe. 4/10

Austrálie (2008)

Tezko hodnotit film, ktery v sobe skryva tolik a pritom diky malych chybam dokaze tolik ztratit, presto nelituju a davam 8/10. Baz opet nepochybyl a i pred natahovanost a castecnou naivitu zahral u srdce. Velkym plusem pridava do deje i vedle Jackama a Kidman take oblibeny zaporak David Wenham. Skoda, ze ten klucina nedostava vic vetsich roli. A jeste jedna pripominka, nemuzu si pomoc, ale ten divnej kouzelnickej dedula tam v mnoha momentech prisel dost navic, chapu jeho roli, ale presto je to pro me jedno z nejvetsich minus filmu. Ale budis :)

Kriminálka Anděl (2008) (seriál)

skoda, promarnena sance. ze zacatku to vypada slibne, ale houby, zadna akce, zadne napeti, leda trapne kopirovani v ceskem jazyce bez chuti a ingredience

VALL-I (2008)

Sladky pribeh opet nezklamal a city jsou hmatatelne i pres to pipani, uzasna vec. Pixar proste nezklame a opet Wall-I. 8/10

Ospalá díra (1999)

Tim Burton kraluje. Opět dokazuje jakým umí být vapravěčem a své psotavy zastírá tajemnem, které odkrývá až k samotnému konci. Přemrštěnou stylizací a stylovými pohledy se vyžívá v černém humoru jako nikdo jiný a bez Deppova charismu by padesát procent ne-li víc scén nefungovalo. Tleskám. 8/10