Východní přísliby (2007)

Skvely vigoo a ani naomi tu neni ve spatne roli. Cronenberg ukazuje jak je zrucny reziser, kdyz spojuje elegantni zabery s emocemi hercu. Navic faktem, ze se tu mluvi hodne rusky nebo ruskym prizvukem, dava vsem akterum korunku na hlavu. Opravdu dobre zvladnute drama se zajimavymi akcnimi scenami :) 8/10

Ukradené Vánoce (1993)

Skvělá atmosféra, která je vytvořena líbeznými a zábavnými tóny geniálních písní. Pryč s českým překladem, tady je jeden kostlivec, který vás provede svým úžasným světem, který nezná konce. Příjemné postavičky si hned zamilujete a ten zpěv a ty texty. Zasnít se.

Hrdinové a zbabělci (2007)

Robert Redford se neboji mluvit o vaznych tematech na urovni a s patricnym rozmyslem. Rozumny usudek zde hraje velkou roli a je jen na divakovi, co si odnese ze samotne myslenky filmu.

Pád do tmy (2005)

Skvěle natočený horor, který těží hlavně z atmosférického prostředí a pojetí, kterým Marshall svůj film dokázal obohatit. Divák se tak dokáže perfektně vcítit do kůže kamarádek, které nacházejí v jeskyním systému mnohem víc než čekaly. Ačkoliv jde o béčkový film bez naprostého potenciálu, Neil si z toho hlavu neláme a servíruje nám originální lekačky, nechutné nestvůry a příjemný konec, který rozhodně potěší podobně jako Hory mají oči.

Total Recall (1990)

Akcni narez serviruje Verhoeven ve velkem. Hranate mesto, ruda planeta, tri prsa a mutanti na kazdem rohu. Ironicky humor sice neni v kazde suche hlasce, ale i tak Arnold ruluje. At uz je to koulicimi kukadli nebo kosenim nepratel pomoci hologramu. Podle me, nestarnouci klasika let minulych 7/10

Moulin Rouge (2001)

Můj nejoblíbenější film nejen díky skvělým Nicol a Ewanovi. Baz Luthrmann vybudoval pestrobarevný svět plný krásných songů a nezapomenutelné atmosféry. I přes kýčovitý look, vše funguje tak jak má a divák, který dokáže ocenit krásný příběh nemůže toto vyprávění hodnotit záporně. Dokonalost.

Gladiátor (2000)

Drsný Crowe jak si to rozdává v aréně proti nejrůznějším kulturistům? Nejlepší Scott, největší epický zážitek plný silného příběhu a znamenitého vyprávění. Vše co od Gladiatora Maxima čekáte, také dostanete. Stoupající adrenalin jde ruku v ruce s akcí, napětím i silnými postavami. Akce!

Přichází Satan! (1976)

Pomalu houstnoucí atmosféra, skvělý klučina, kterého by se bálo i sedm statečných a brilantní závěr. Nic co dnešní kinematografie může nabídnout, vše co hororový fanoušek od filmu čeká. The Omen neztrácí po celou dobu stopáže ani minutku zbytečnosným prodlužováním a naprosto po právu patří mezi kultovní horory. Skvost.

Matrix Reloaded (2003)

Prvni matrix me okouzlil a ukazal, jak to muze byt. Fakt super. Druhy dil imho v poselstvi dost pokulhava, ale presto je to pekna akcni podivana. Navic: cerne bryle, agent smith(vybornej hogo) a reeves.