Meg 2: Příkop (2023)

Pokud máte rádi MEG jedna, tak se na dvojku nedívejte. Je to naprosto zbytečný film, který tvůrci zpackali, jak mohli. První půlka rádoby navazuje na první díl a ještě jakž takž všechno nějak funguje, i když lavíruje s pocity wtf. Bohužel druhá půlka se láme do absurdna, kde nestíhají jak herci, tak triky a nesmyslné rozhodnutí prakticky všech postav na place. Kdybych nevědel o co jde, tak bych si řekl, že druhou půlku natočil Uwe Boll, protože takový guláš nesmyslnosti....Jediné co opravdu funguje je Satham, který asi ví co čeho vlezl a hraje přesně tak, jak se od něj čeká. K tomu mu slušne segunduje pár vedlejších postav, které zábavně přehrávají. 4/10

Obchodníci s bolestí (2023)

Rychlokvaška, která neurazí. Strašně moc to chce být přemoudřelejší Wall Street, ale není to ani z půlky tak cool ani osobité a už vůbec ne chytřejší. Stále se na to dá hlavně koukat kvůli skvělé Emily Blunt. A i když je tempo fajn a ty dvě hodiny celkem utečou, tak filmu chybí velké momenty, všechno je tak nějak zahrané do outu. 6/10

Víly z Inisherinu (2022)

Příjemný McDonagh rozehává od začátku jednoduchý příběh, který se pomalu začne zvrtávat v tragikomické situace. Postavy, které bydlí na pár metrech čverečních a o tom, že tě může něco omrzet jen tak a chceš se vydat jinou cestou, ale není ti přáno. Skvělý Gleeson a ještě lepší Farrell, jak jste ho ještě neviděli. 8/10

Pád domu Usherů (2023) (seriál)

Mike Flanagan je jedním z nejšikovnějších režisérů, kteří umí navodit tempo a tíživou atmosféru u mysteriózních filmů nebo seriálů. Pád domu Usherů je sběr asi toho nejlepšího od Allana Poe a má tedy všechny ty správné dispozice, aby byl skvělým seriálém. Ale. Jakmile se rozkoukáte a zjistíte kdo je kdo, tak vás díl po dílu hodí do šablonového vyprávění. Nicméně to není na škodu tolik, jako samotné dávkování nadpřirozena. Zpočátku se dá všechno nějak vysvětlit a co ne, tak lze lehce přistoupit na rozbíhající se pravidla hry. Ale ty se začnou přibývajícími díly měnit a bohužel je to kazí pak celkový dojem nejednotné koncepce. Šavlovitost je pak zase na škodu v rámci lekaček, kterých tu je poskrovnu. Nicméně jinak Flanagan drží pevně otěže na seriálem a jeho charaktery hrají jak mají. Stříhání mezi různými časovými rovinami taky drží všechno tak nějak správně pod pokličkou a v napětí. Nicméně jde o slabší zábavu než je The Haunting. 7/10

Mrazivá vášeň (1992)

Casting hvěznější než u Základního instinktu a přesto o dost horší film. Gere je tu bez emoci, ale celkem fajn, Basinger hot as hell a Thurman bohužel hraje druhé housle a nedostává se jí prostoru. Nicméně snímek Mrazivá vášeň si komplikuje život sám tím, jak moc chce být chytrý film. Zpočátku tedy dostanete klasický thriller, který rozehraje všechny charaktery a baví. Nicméně v půlce se to začne lámat a když se začínají věci přiostřovat, tak zbytečně vymýšlí jednu kličku za druhou. Bohužel to sráží jak děj, tak samotné postavy, které najednou vyznívají o dost hloupěji. Nicméně film ničím neurazí a je pohodových 6/10.

To poslední, co chtěl (2020)

Myslím si, že tenhle film by neměl nikdo vidět. Herci museli vědět, že lezou do naprosté sračky, protože ani na papíře to nemůže vypadat dobře. A je mi opravdu líto všech, kdo na tom museli pracovat.

Show! (2013)

Bláhovec se dostal někam, kam pan Mertl dovolil a možná ani netušil jak to dopadne. Kvalitně odvedená práce filmařů, kteří prozkoumali hloubku dětského showbusinessu a ukázali nám ji z druhé strany. Teď která je ta správná.

Velký Gatsby (2013)

Baz Luhrmann to opět dokázal a spojil velikost a pompéznost s krasným zamilovaným příběhem. Stejně jako v Moulin Rouge mu všechno hraje do karet a díky velikosti prostředí New Yorku dokáže manipulovat s krásnými obrazy a city obou protagonistů. Vyprávěč Maguire nám sepisuje příběh postupně a sympatickým dojmem objasňuje, která postava je jaká uvnitř. Pokud tedy prominete nebo akceptujete Bazovu navoněnou a přehnanou vypravěčskou kouzelnou hůlku, kterou čaruje jeden spletitý obraz za druhým, tak Vás čeká velké představení za které by se nestyděl ani Redford.

Očista (2013)

Ethan Hawke se snaží chránit svou rodinu před nezvanými hosty z ulice, protože Amerika je teď poklidným místem k žití, až na jeden jedniný den. A v ten den se pozabíjí tisíce lidí, aby byl klid. Good idea. V tento den se mění i ti nejběžnější sousedi na naprosté magory, aby mohli zabít člověka, který jim prodal bezpečnostní zařízení. Proč si jej teda kupovali, když pak jdou stejně ven zabíjet. Nedává to smysl a hrdinové mění své názory běhěm filmu tolikrát, že by si měli sami prostřelit hlavu kulkou.

Pozdravy ze spermabanky (2013)

Velká pohoda. Vaughn je ve své roli perfektní a nepotřebuje vedle sebe další velká jména. Originální téma navíc flirtuje se spousty vtípků a všechny postavy jsou zde vykresleny až v příliš rodinném podání. O to je pak zážitek ještě příjemnější.