Frightmare: Legenda hororů (1983)

Musím uznat, že mě se Frigtmare líbil. Pokud pojmu díry ve scénáři, dějová linka je zajímavá, Ferdy Mayne se vysloužilého hororového gurua zhostil přesvědčivě, což se bohužel nedá říci o ostatních (ne)hercích. Kdyby vraždy měly větší spát, stříkalo více krve a vyhřezlých střev, rozhodně bych pozvedl palec, i hodnocení. :)

Futurama (1999) (seriál)

Nejsem sice fanoušek animáků, ale do Futuramy jsem se zamiloval jako herec do Shakespeara. Od tvůrců The Simpsons bych rozhodně nečekal tak dobrý seriál, kterému nechybí spád a alespoň částečná originalita vtípků až do poslední série. Škoda jen slabších filmů, ale to je jen malá skvrna na jinak skvělém futuristickém eposu :)

Gothika (2003)

Musím přiznat, že jsem se u Gothicy docela dobře bavil. Film se rozjede rázně, nenudil mne ani na chvíli. Výkon Halle Berry bych nezatratil, ale souhlasil bych s tím, že ke konci filmu se přeci jen scénárista trochu unavil, šel na pár pětipiv a nějak se v tom ztratil:)

Goyovy přízraky (2006)

Skvělý rozjezd filmu a přítomnost Javiera Bardema mne přesvědčovala zpočátku filmu o tom, že zpracování tématu o zásadním španělském malíři Francissovi Goyovi Formanovi opravdu sedne. Scéna, kdy rodina Goyovy můzy Ines dokáže knězovi nesmyslnost soudu dle práva útrpněho, patří pro mne k vrcholu tohoto filmu. Bohužel se už od té chvíle nepřekoná. Již tak kvalitativně kolísavý scénář se definitivně ztratí sám v sobě, začne nudit a samozvaný filmový kritik tak zklamaně hodnotí tak nízko.

Gran Torino (2008)

Čekal jsem tradiční přeslazenou proměnu zlého staříka v hodného vzhledem i k tomu, že film má tak vysoké hodnocení. Walt však nijak nesleví ze svého životního přístupu až do konce, proto na mne film zapůsobil, byl uvěřitelný. Naštěstí se tedy ukázalo, že i já musím dát oprávněně za pět.

Gui si (2006)

Tak tenhle film je opravdová perla. Silný příběh o tom, co nás může čekat za bránou na druhou stranu, a také o síle nenávisti. Film je zabalený do temné atmosféry, a děj se zrychluje jako vlak, ze kterého nelze vyskočit. Jediný aspekt, který působil rušivě, bylo doslovné vysvětlení tezí za pomocí digitálních animací, nejhůře zpracovaná byla ovšem autonehoda. Je radost vidět, že ještě nezemřeli tvůrci se skvělými nápady, tento film je toho více než důstojným důkazem.

Hale and Pace (1988) (seriál)

Stručně řečeno geniální! Spolu s Monty Pythony nejvtipnější seriál všech dob :)

Hezké sny (2007)

Po How to Lose Friends & Alienate People jsem si spravil chuť. Martin Freeman zde výborně přispívá k celkové melancholii snímku budované taktéž díky snům a pomalé kameře. Vztah hlavních hrdinů je převážně mrazivý a o to víc mne potom na konci zasáhlo sblížení, nikoliv přehnaně rozmáchlá nereálná gesta. Se sklenkou morgana skvělé přemýšlení o zkyslém světě :)

Historky z metra (1999) (TV film)

Maximálně originální příběhy z nenáviděných dopravních prostředků. Každá povídka má svoji vlastní poetiku, vtip a nenudí až do poslední vteřiny. Třešní pak jest poslední povídka, která místo otřepaných filozofických teorií, co nás čeká po životě, přináší krásný audiovizuální proud melancholické energie. A pocity mají větší sílu, nežli věhlasné myšlenky, protože když cítíme něco opravdového, nepoužíváme zkázu prokletého lidstva, mozek.