Schindlerův seznam (1993)

K tomuto filmu jsem byl tehdá za mých telecích let přemluven asi v půl dvanácté večer. Ulehl jsem do postele s domněním, že černobílý snímek se 195 minutovou metráží prostě nemůžu vydržet. Po hodině koukání mě nejen zvedl z postele, ale poté mě jako magnet přitáhl k obrazovce na nejmenší viditelnou vzdálenost a na konci jsem v záplavě slz a dojetí chtěl nahlas tleskat a řvát! Tehdy jsem se naprosto zamiloval do Liam Neesona a už nikdy mě to nepustilo. Kdybych mohl všem tvůrcům tohoto veledíla bych s neuvěřitelnou pokorou podal ruku a vyjádřil svůj dík.

Forrest Gump (1994)

A je to tady, dlouho jsem si počkal na komentář tohoto kinematografického skvostu a pořád nenacházím ta správná slova a asi je ani nikdy nenajdu. Vždy u něj brečím, vždy se u něj směji, vždy mi trhá srdce a klidní mojí duši. Výkon Toma Hankse je nepopsatelný, ten film prostě nemá chybu. Forreste běž!!!

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Film jsem viděl jako malý a jsem strašně moc a moc rád, že jsem se na něj po uplynutí té správné doby koukl znova. Příběh je naprosto fenomenální. Jen málo filmů ze mě při sledování udělá tvora co jen zírá s otevřenou pusou a neschopností polykat, natož dýchat. Nikdy neříkám, že tenhle film je nejlepší,ale s hrdostí křičím "tenhle film je jeden z těch nejlepších!!" SMEKÁM

Což takhle dát si špenát (1977)

Všechny tyhle české filmy jsem viděl jako malý a měl jsem z nich takový divný pocit, dá se říct strach (kamera, prostředí, hudba), navíc tohle období v ČSR naprosto v dospělosti odsuzuji i po stránce filmové. Prostě děs.

Čarodějův učeň (2010) odpad!

Jeden z nejhorších filmů co jsem kdy viděl. Příběh o tupém puberťákovi, který vše spasí a získá svou lásku posazený do velkozáře Manhattanu. Chce se mi zvracet a ani efekty tomu nemůžou pomoct...

Příběh rytíře (2001)

Romantická komedie, ve které hraje Heath Ledger je zaručená kombinace úspěchu. Nemám co k tomuto filmu moc dodat, klasický rytířský příběh ověšený docela osvěžujícími vtípky, který jak jinak, skočí dobře. Doporučuji k takovému domácímu žvýkání. :-)

O myších a lidech (1992)

Srdcervoucí příběh o dvou přátelích co se snaží nabýt svého snu. Je to klasická ukázka, že když má film emoce, tak je prostě dobrý a tento snímek je až zatraceně dobrý!

Švýcarák (2016)

Naprosto ojedinělý snímek na filmové scéně. Před shlédnutím snímku jsem nečetl nic o tomto filmu a jsem tomu rád. Na začátku kdy tělo mrtvého Radcliffa použije hlavní hrdina jako motorový člun, používajíc k pohybu plyny z rozkládajícího se těla, jsem měl chuť tento produkt holého šílenství okamžitě vypnout. Ale absurdita a nechutnosti následujícího dění mě dostalo tak moc, že jsem se rozhodl film jednoznačně dokoukat. Absolutně netuším kde vzali pánové Daniel Scheinert a Dan Kwan inspiraci k napsání takové šílenosti, ale smekám před nimi. Konečné vyústění mě až dojalo a soundtrack filmu je naprosto brilantní.

Apocalypto (2006)

Snímek jsem viděl již dvakrát a o kvalitě zpracování není pochyb, na co sáhne Gibson je podpořeno tučnými fondy jeho osobního bohatství. Jediné co mi ale vždy chybí je síla příběhu. Apocalypto dělá z celé Mayské kultury bandu tupých násilníků, pokoušejíc se vše vyřešit usekáním hlav a vyříznutí co nejvíce srdcí. Příběh je hned od začátku naprosto předvídatelný a proroctví malé holčičky tomu nasazuje korunu. Na konci příběhu se náš hlavní hrdina dostává na pláž, kde kotví lodě evropských mořeplavců a přibližujíc se na svých loďkách se zřetelně viditelným křížem není tato scéna pro laika historie indiánů Jižní Ameriky nijak vysvětlena a není k ní ani důvod, krom ponechání hlavního hrdiny svému osudu. Snímek se mi líbí hlavně po stránce vizuálních detailů kostýmů a tetování bojovníků.