Virgin River - Dlouhé loučení (2022) (epizoda)

NAJLEPŠIA EPIZÓDA CELÉHO SERIÁLU👍!!! Až to nie je fér, že trvala tak krátko :-). Wow! Maximálne dojímavé, napínavé, jeden twist za druhým, nádherná romantika na začiatku a jeden šok na záver, ale ja som to vlastne tak trochu predvídala. Supeeer!!!

Virgin River - A znovu (2022) (epizoda)

Veľmi rozhodné **** Virgin River naďalej prekvapuje a nezaháľa :-) perfektné!!!

Virgin River - Oheň a déšť (2022) (epizoda)

Fire and Rain je presne jedna z tých epizód Virgin River, u ktorých mi je ťažšie sa rozhodnúť medzi 3 a 4*. Prikláňam sa viac k tým trom, pretože ten nový problém (Cassandra) už je trošku too much. Už to scenáristi trochu prehnali, môj názor. A inak, páči sa mi, že tento seriál je pre všetky generácie :-). Moje obľúbené postavy: Mel, Jack, Doc, Muriel, Preacher. And yes, one day at a time, to si aj ja stále hovorím, teda aspoň sa snažím.

The Chosen - Intenzita ve stanovém městě (2022) (epizoda)

Aha, už som našla odpoveď na moju otázku z predchádzajúcej epizódy, už mi to je jasné. Táto epizódka má viacero silných momentiek, ale vychádza mi celkovo tak na 4 a pol*. Okrem dojímavých scén (rozhovor s Máriou Magdalénou, Šimon a Eden na konci epizódy, všetky scénky s Ježišom) sú tu aj vtipné situácie :-). Dialógy sú perfektne napísané. Chválim aj výpravu a kostýmy. Prostredie pôsobí tak autenticky, človek by až nepovedal, že sa to nakrúcalo v Texase :-). Herecké výkony som už chválila veľakrát, znova tvrdím, že Jonathan Roumie je the best Jesus ever :-), iného herca by som si už nevedela predstaviť. Vždy keď vidím Matúša, mám chuť dať hercovi Paras Patel všetky ocenenia - Golden Globe, Emmy - on je fakt úžasný. A do tretice Mária Magdaléna, teda Elizabeth Tabis je skvelá voľba. A myslím, že som ešte nikdy nepochválila hudbu. "Oh, child, come on in, jump in the water, got no trouble with the mess you been, walk on the water" takže chválim.

The Chosen - Čistý, část 2 (2022) (epizoda)

Pokračovanie je ešte lepšie ako prvá časť. Asi 3x som mala zimomriavky :-). Tvorcovia opäť zaujímavo prepojili dobré známe udalosti z Biblie, v tejto epizóde je to Jairova dcéra a trpiaca žena podľa Markovho evanjelia a domyslenú časť, ktorú skvelo napísali scenáristi The Chosen👍. Mňa osobne veľmi bavia aj tie scénky - manželstvo Šimona a Eden🙂. Pôsobí to tak reálne!!! Viem si predstaviť, že presne takto to mohlo byť! Eden smúti, túži po dieťati, cíti sa osamelá, nepochopená, nemá súkromie, jej domov sa premenil na nocľaháreň. Menej ma bavilo opravovanie studne v Kafarnaum a posudzovanie kvality olivových stromov na výrobu oleja. Najsilnejšie samozrejme pôsobí uzdravenie ženy, ktorá sa dotkla Ježišovho plášťa, je pekné, že tu má tá žena aj meno :-) a vzkriesenie Jairovej dvanásťročnej dcérky. Úplne najviac sa mi páčilo, ako na konci epizódy nádherne vyjadrili ten krásny a neopísateľný pocit oslobodenia, ktorý zrazu po 12 rokoch utrpenia zažíva Veronika. Žena slobodná a čistá, celá šťastná kráča do mora. Nádhera🧡!!! Nepochopila som len, kto bola tá žena v úvode epizódy, ktorá prišla o dieťatko. Ak to viete, prosím napíšte mi :-) ďakujem. (22.03.2023)

The Chosen - Čistý, část 1 (2022) (epizoda)

Toto bolo SUPER😉: Gaius Šimonovi: "If this trouble of yours at home has anything to do with the wife: all I can suggest is that you get used to saying 5 words: "You are right; I'm sorry"👍 Ťažký život apoštolov je tu dobre zobrazený vo vzťahu ženatého Šimona, ktorý má problém nájsť tú správnu rovnováhu. Na jednej strane je Ježišov učeník, musel sa všetkého vzdať, no na strane druhej má manželku, ktorá ma od neho isté očakávania. Božie verzus ľudské. Šimonova manželka Eden stretáva ženu menom Veronika. Hmh, je to TÁ Veronika alebo je to žena 12 rokov trpiaca na nepríjemnú chorobu, ktorú poznáme z Biblie? Ak sa nemýlim, nebola to Veronika alebo bola🤔? Epizóda končí smrťou Jairovej dcéry, tiež známa udalosť z Biblie. Táto epizóda mala aj trošku nudnejšie momentky, ale stále veľmi dobré. And by the way, neviem si predstaviť nosiť také ťažké vedrá plné vody zo studne. (15.03.2023)

Mission: Impossible III (2006)

Wow!!! Jeden z najlepších akčných filmov, aké som videla :-). Teda, až tak veľa som ich nevidela, no Mission: Impossible III by som zaradila do prvej trojky v tejto kategórii :-) a zatiaľ najlepší z M:I. KONEČNE akčný film, ktorý je aj ROMANTICKÝ😉. Som veľmi milo prekvapená, maximálne spokojná, priam nadšená. Wow!!! Veľmi ma potešil aj casting. Tom Cruise je už samozrejmosť, ale potešili Billy Crudup (aký tu je ešte mladý) a Keri Russell (dávno som ju nikde nevidela), no najväčšiu radosť mi urobilo to, že Ethan si konečne našiel krásnu a dobrú priateľku, ktorá sa k nemu perfektne hodí. Michelle Monaghan a Tom Cruise tu tvoria dokonalý pár🙂 a pre mňa sledovanie M:I 3 bolo zážitkom a tým najväčším prekvapením. Fúú, no riadna mission impossible to bola, od začiatku do konca napínavé a ani sekundu som sa nenudila. 85% (poznámka: výnimočne verzia s dabingom - českým)

The Last of Us - Když se ztratíš v temnotě (2023) (epizoda)

When You're Lost in the Darkness, Look for the Light. Zatiaľ zmiešané pocity a rozpačité dojmy. Rok 2003 super!!! Pútavé, napínavé, sympatická hrdinka Sarah (Nico Parker) aj Pedro Pascal je sympaťák. Rok 2023 mätúce (niekoľko minút som sa v tom strácala), nudnejšie oproti úvodnej časti epizódy, pre mňa sklamanie - myslela som si, že hlavná hrdinka seriálu je Sarah!!! Ellie (Bella Ramsey) na mňa zatiaľ pôsobí nesympaticky. Celkový dojem: zaujímavé to je, ale až taká nadšená nie som. Čakala som asi viac. Videohru nepoznám, teda žiadne od detstva (SuperMario) nehrám :-). Zaujímavé je - info z imdb (menší SPOILER), že Joel a Sarah sa nakazenej múke vyhli 4x!!! Na raňajky nemali palacinky, hoci ich Sarah chcela robiť. Neponúkli sa keksíkmi, keď im ich suseda ponúkala a takisto neochutnali raisin cookies. A napokon Joel zabudol kúpiť narodeninovú tortu! Až keď som si to prečítala na imdb v Trivia, tak mi "to" došlo!! 3 a pol* za Pilot.

Virgin River - Nečekané zprávy (2022) (epizoda)

Veľmi pekne urobili scénku s Hope a Lilly na lavičke v záhrade, až som mala zimomriavky :-). Epizóda o zmierení sa s minulosťou (Jack), novým odhodlaním prekonať strach (Jack), o zmierení sa so stratou milovanej osoby (Hope), o odpustení (Mel) a nevzdávaní sa toho, na kom nám záleží (Mel). Epizóda o nových začiatkoch (Preacher) a o nejakých tých prekvapeniach už príjemných či nepríjemných. 3 a pol* zaokruhľujem vyššie. A super soundtrack ako vždy :-).

Virgin River - Mluv se mnou (2022) (epizoda)

Jack, Jack, len dúfam, že si mal dostatočne dobrý dôvod nielenže sa neukázať na svadbe (ešte dobre že nie vlastnej!), ale ešte aj takto vystrašiť svoju tehotnú snúbenicu, chúďa Mel. Celkovo skôr priemerná epizóda a trochu nereálna, každý mal čas prísť, všetko sa za pár hodín stihlo a tak. A okrem toho nechápem, prečo o tej svadbe Joey nepovedala Mel vopred, nie je to fér, veď ona jej svoje sladké tajomstvo prezradila. A ešte niečo, kedy Charmaine konečne porodí???!!!! Alebo čas vo Virgin River plynie tak pomaly? Nemala by už prísť zima?