Tohle jsme my - Svatba (2018) (epizoda)

Niečo medzi 4 a 5*, neviem sa rozhodnúť:-). Trošku nereálne sa mi to zdalo. Ktorá nevesta by pár hodín pred svadbou išla do lesa rozlúčiť sa s 20 rokov mŕtvym otcom? Ale boli tam pekné, silné, dojímavé rozhovory, niekedy sa mi chcelo plakať, niekedy som sa smiala a o tom ten seriál vlastne je! Zaujímavé "záblesky" do budúcnosti. A tu Dèju by som vrátila! Ale oni si ju nechajú, lebo tá herečka hrá aj v ďalších sériach. Randall je dokonalý, takže jasne, že si ju nechá.Teším sa na ďalšie série a predpokladám, že "nesmrteľný" Jack bude s nami aj naďalej...Celkom by ma aj zaujímalo, ako sa dali dokopy Rebecca a Miguel. Možno je už čas nechať Jacka v minulosti, aj keď bol taký milovaný.

Deštivý den v New Yorku (2019)

A Rainy Day in New York (len tak mimochodom, ten názov sa mi páči) by som ohodnotila na 3,5*. Od samého začiatku ma vtiahol do deja a vlastne celý čas ma to zaujímalo, bolo to také dynamické, nenudila som sa. Veľkým plusom je samotné obsadenie, mladučkí a momentálne veľmi obľúbení Timothée Chalamet a Elle Fanning predovšetkým. Myslím si, že práve vybraní herci mali zaručiť filmu úspech a sledovanosť. Na druhom mieste je atmosféra, New York ako ho nepoznáme. Očarujúce mesto, aj keď práve prší. Romantický New York. Okuzľujúci New York. Luxusný život v New Yorku. Žiaden ruch, náhliace sa yellow cabs, žiadni turisti len Big Apple bez toho "big". New York, aký bol kedysi, možno keď bol Woody Allen mladý, aspoň tak mi to pripadalo. Mala som problém zaradiť dej a atmosféru doby do správneho času. Na základe mini sukničky Elle Fanning som si vytvorila názor, že sa jedná o nejaké roky 60-te a zrazu mobilný telefón (!!!), takže dej sa odohráva akože v súčastnosti, kým všetko a celá atmosféra je ako z minulosti!!! Práve toto mi na filme najviac vadilo. Pôsobilo to nereálne. Naopak chválim (opäť) herecké obsadenie (najviac ma bavila naivná Ashleigh), hudbu (zaujala ma už v úvodných titulkoch) a vlastne aj výpravu (bez tých moderných prvkov). Samotný dej je už slabší, scénar je dosť nepravdepodobný, je tam veľa "náhod". Snažím sa byť čo najobjektívnejšia, ale aj počas sledovania filmu mi žiaľ súkromie režiséra tak trošku kazilo dojem filmu, možno niekedy je lepšie nevedieť niektoré veci o slávnych osobnostiach. Ale áno, Daždivý deň v New Yorku by som odporúčila, hlavne ak si máte chuť pozrieť nejakú oddychovku, máte radi New York alebo sa chcete pokochať pohľadmi na tie krásne interiéry a prepychový život. Ten film je aj dosť o umení. Avšak nejakú hlbokú myšlienku som v tom nenašla. Aj tak taký lepší priemer. Už vlastne dlhšie som sa chystala si ho pozrieť, ale stále som uprednostnila nejaký iný film či seriál a až dnes som si ním celkom spríjemnila deň. Síce tu neprší, ale som marod.

Koruna - Měsíční prach (2019) (epizoda)

Mne sa tento "neakčný" filozofický diel o Philippovi a jeho "middle age crises" páčil. Niekedy je dobré chvíľu si len tak posedieť a porozmýšľať o živote, o tom našom živote, o tom, kam smerujeme, o viere, nádeji, Bohu, láske, úspechoch i pádoch...

Tohle jsme my - Úžasný, překrásný život (2018) (epizoda)

Všimla som si, že ak sa v celej epizódke nevyskytnú Jack s Rebeccou, zatiaľ sa to stalo len teraz a v epizódke o Williamovi, skutočne mi tam chýbajú a aj ma to menej zaujíma. Toto bol zatiaľ možno aj najslabší diel, dokonca prvýkrát v "histórii" This Is Us môj manžel zaspal. Ak mám byť úprimná, Dèja je pre mňa najmenej zaujímavá postava celého seriálu a jej matka ma už vonkoncom nezaujíma. Tak aj preto za tento diel dávam len 3,5*. Ale pekne urobený zostrih všetkých dôležitých udalostí...

Tohle jsme my - Vegas, Baby (2018) (epizoda)

Viac ako Vegas party ma zaujímali výročia svadby Jacka a Rebeccy. Hmh, keď sa tak nad tým zamyslím, ktovie koľko žien si želá, aby ich muž bol ako Jack! A existuje vôbec taký muž? A okrem iného ešte aj taký romantik. Jack bol takmer dokonalý, ale Randall ten je úplne dokonalý!!! Ako povedala Rebecca Jackovi, zo svojich detí si urobil mini "YOUs" teda mini Jackov. Pre mňa naj scénka bola tá, ako sa malý Kevin rozplakal, že rodičia sa rozvedú, lebo už nechcú oslavovať výročie.

Sex ve městě (1998) (seriál)

Sex and the City som sledovala pred nejakymi 15 rokmi, takze teraz s odstupom casu je to tazke ohodnotit. Mozno vtedy by som bola dala aj vyssie hodnotenie, ale teraz je tolko lepsich serialov, ze tomuto mozem tak nanajvys udelit 3,5*. Rada som to pozerala. Pacilo sa mi, ze kazda zo styroch hlavnych predstaviteliek bola uplne ina. Pacilo sa mi, ze to bolo trochu feministicke. Pacilo sa mi, ze to nebolo iba o sexe. Pacil sa mi New York a jeho atmosfera. Cool outfity, najma saty a topanky. Hudba. Romantika a vztah Carrie a Mr. Big. Moja oblubena bola Charlotte. Z hereciek najoblubenejsia Sarah Jessica Parker. Drink Cosmopolitan a mnoho ineho. Uz si ani nepamatam, ci som videla vsetky serie.

Koruna - Tywysog Cymru (2019) (epizoda)

Zaujímavé. Nikdy by som si nebola pomyslela, že by mi Charles mohol byť sympatický. Vždy som ho vnímala len ako chlapa, ktorý podvádzal Dianu. Je teda dobré, že vďaka seriálu sa môžem o Charlsovi (a nielen o ňom) dozvedieť viac. Mam trochu problém s Oliviou Colman, nie s herečkou, ale len s touto rolou. Po prvé, vyzerá veľmi staro (o 10 rokov staršie) a po druhé, oproti Claire Foy je príliš chladná, protivná a až krutá (napríklad jej chladné privítanie Charlesa, keď sa vrátil domov z Wales)!!! Nechce sa mi veriť, že skutočná kráľovná sa takto správala, alebo sa mýlim? Je pravda, že vzťah Alžbety k jej deťom nedostáva veľa priestoru v seriáli, bolo to naozaj až také? Ktovie ako sa teraz kráľovná cíti, keď sa vidí v The Crown? Musí byť zhrozená!!! A na tejto sérii mi ešte vadí, že tak málo priestoru dostáva Margaret!

Padesát odstínů temnoty (2017)

Definitívne najslabší diel trilógie a práve tento jediný som videla v kine. Ešte dobre, že som nemusela platiť za lístok, vyhrala som ho. Potom som dlho váhala, či si vôbec trojku pozriem, takže ak ste sklamaní z dvojky, prezradím vám, že trojka je najlepšia!