Lepší pozdě nežli později (2003)

Škoda, že Nancy Meyers nemá viac filmov. Myslela som si, že Something's Gotta Give som už určite niekedy videla, no zisťujem, že nie. Ozaj príjemné prekvapenie. Skvelá komédia a zároveň feel-good film na príjemný večer pri vínku. Okrem zaujímavého i keď od začiatku predvídateľného príbehu poteší aj kopec známych hercov, hudobný podkres Hansa Zimmera, výborné dialógy, humor, romantika, nádherné interiéry domu na pláži, celkovo krásne prostredie. Film ulahodí najmä ženám. Casting veľmi fajn, najviac ma bavila Diane Keaton, Amanda Peet asi najmenej a bola by som si priala viac Frances McDormand. Ešte dodatok: Tridsaťročný vekový rozdiel mne osobne dosť vadí, lebo to nechápem, no rozmýšľam, či mi vadí viac, keď je ten starší partner muž alebo žena, hmh. Keďže tu ide o príjemnú oddychovú komédiu, na moje hodnotenie tento fakt vplyv nemá.

Virgin River - Na světlo (2019) (epizoda)

Into the Light: búrka a výpadok prúdu. Romantická, ale aj trošku nudnejšia epizóda. SPOILER: Ani dlho očakávaný bozk medzi Jackom a Mel túto epizódku nedokázal vyzdvihnúť nad obyčajný priemer, škoda. Krásny a útulný domov s krbom a začiatok veľkej lásky, no to je skvelý štart novej etapy v živote a nielen vo Virgin River.

Scény z manželského života (2021) (seriál)

Scenes from a Marriage je veľmi zaujímavo a pútavo natočená miniséria. Manželstvo je tu také reálne!!! Herecké výkony sú wow!!! Keď som dopozerala prvú epizódku Innocence and Panic mala som trošku zmiešané pocity a bola som na pochybách, či sa mi to bude ďalej páčiť, no zároveň som bola zvedavá. V epizóde Poli je Oscar Isaac ešte lepší ako Jessica Chastain, no obaja hrajú vynikajúco!!! Vôbec nevadí, že sú tam len oni dvaja. Na začiatku vždy vidíme štáb s proticovidovými opatreniami, kamery, atď. a potom sa na scéne objavia Isaac a Jessica a my diváci úplne zabudneme, že je tam okolo nich celý tím ľudí, pretože hrajú na 100% uveriteľne!!! Druhá epizóda je emocionálna bomba a maximálna depka!!!! The Vale of Tears sa mi zo všetkých epizód páčila najviac. V epizóde The Illiterates Jessica Chastain vydáva zo seba maximum!!! Psychicky až vyčerpávajúca epizóda, veľmi dobre napísané dialógy a celkovo postavy, takmer klaustrofobické prostredie, napätá atmosféra, dážď sa tu maximálne hodí, ale NAJ sú herecké výkony, ktoré sú vlastne na celej minisérii to najlepšie a už len kvôli tomu sa oplatí pozrieť si to. Samotný koniec In the Middle of the Night, in a Dark House, Somewhere in the World ma trošku sklamal, ale celkovo sa mi to páčilo. Určite si pozriem aj švédsky originál.

Přátelé - Phoebin táta (1995) (epizoda)

Vianočná epizóda The One with Phoebe's Dad🎄má všetko, čo sa mi na Priateľoch páči. Hviezdou tentokrát je tu Phoebe. Jej príbeh o "otcovi" z foto rámu je zaujímavý a tak vtipno dojímavý, najlepší je "dedo" vo foto rámčeku😁. A Joey s tým radiátorom tiež nemal chyby. Zaujímavý je ešte fakt, že Gunter tu bol pôvodne len ten, čo vie obsluhovať kávovar a teda skutočný barista, no postupne sa stal neodmysliteľnou súčasťou seriálu a dokonca bol aj vo Friends Reunion.

Famílie - The Big 'O' (2010) (epizoda)

Zatiaľ jedna z tých lepších epizód, ktorá sa venuje rôznym zaujímavým témam. 3 a pol*

Ostré předměty - Pach (2018) (epizoda)

Tak to už ozaj začínam mať pocit, že táto miniséria je určená hlavne tým, čo poznajú aj knižnú predlohu.

The Chosen - Pozvánky (2019) (epizoda)

Najlepšie na tejto epizóde: Ježiš a Nikodém a Povolanie Matúša. Matúš tu všeobecne patrí medzi moje najobľúbenejšie postavy.