Král Richard: Zrození šampiónek (2021)

Nazdávala som sa, že to bude film o Serene, no paradoxne o nej som sa veľa nedozvedela. Napriek tomu si myslím, že film je pekne spracovaný, len moje očakávania úplne nenaplnil. Tenis ma nikdy nezaujímal, ale keďže mám veľmi rada životopisné filmy, dala som mu šancu. Asi poznáte tú výbornú minisériu The Queens Gambit. Aj keď sa do šachu vôbec nevyznám, tie zápasy sú natočené tak dobre, že človek ich s nadšením sleduje! King Richard práve tu tak dobre nefunguje. Všetko okrem tenisových zápasov ma zaujímalo viac. Mrzelo ma, že je tu najviac Richarda a potom Venus, a že Serene a ich mame je tu venovaný minimálny priestor - veď práve z toho mohli vyťažiť viac! Najprv ma to veľmi bavilo, ale potom od tej Floridy, keď už Richard začínal mať tie hviezdne maniére alebo uspokojovanie si vlastného ega, už menej. Je priam neuveriteľné, ako mu jeho plán vyšiel, až nepochopiteľné!!! Ako je to vôbec možné?

tick, tick...BOOM! (2021)

Jedným slovom WoW!!!! Úžasný muzikál a dráma zároveň. Skutočný príbeh, ktorý ma úprimne dojal. Fenomenálny herecký výkon Andyho Garfielda, ďalšie WoW!!! Nádherná hudba a texty, znova hovorím WoW!!! Miranda ma tentokrát milo prekvapil ako režisér, Garfield spevom. Krásne!!! Skutočne krásny, silný príbeh, ktorý má hĺbku. Každý jeden text a dialóg tu má význam. " They're singing Happy Birthday, You just want to lay down and cry"👍Vrelo odporúčam. Chcem to vidieť ešte raz a potom možno ešte raz.

Vem si mě (2022)

Budem teraz trošku porovnávať a to s jedným z mojich najobľúbenejších filmov A Star is Born. Tam sa mi páčila prirodzenosť a "obyčajnosť" hlavných hrdinov, úprimnosť, uveriteľnosť, jednoduchá krása. V MARRY ME mi toto všetko chýbalo - taká tá bezprostrednosť alebo neviem ako to nazvať. Tu som hlavnej dvojke neverila, že ostanú spolu, tým pádom tu romantický film pre mňa svoj účel nesplnil. Jennifer Lopez je megastar, ale pripadá mi, že si až príliš potrpí na svoj dokonalý zovňajšok, presne ako postava, ktorú hrá. Celá je taká nejaká umelá alebo vyumelkovaná, v každej jednej scéne dokonalo vyzerajúca. Práve tu by som porovnala s prirodzenou Lady Gaga v A Star is Born. Chémia medzi Gaga a Cooperom (wow!) sa nedá ani porovnať s JLo a Wilsonom. Ďalší môj problém je, že hudba a pesničky v Marry Me sa mi vôbec nepáčili, ale vôbec!!! Ani samotná skladba "Marry Me" a už vonkoncom nie "Church, Church", hlavne celá tá choreografia k tomu mi tam vadila. Toho Latino speváka nepoznám a nijako na mňa nezapôsobil. Rovnako ako aj JLo pôsobil na mňa tak povrchne a on ešte aj nesympaticky, neverila by som mu ani slovo. Ešte k Jennifer dodám, že pre mňa to nie je ani veľmi dobrá herečka ani speváčka, možno sa mohla dať radšej na modeling. K samotnému filmu by som už len povedala, že som už videla veľa lepších romantických filmov. Vo filmoch The Notebook a Titanic tiež predsa žena bola viac neobyčajná alebo povedzme bohatšia, a fungovalo to tisíckrát lepšie. Owen Wilson je  celkom fajn, ale mohol byť charizmatickejší.  Čiže mohlo to byť oveľa lepšie, ja osobne by som tam rada v hlavnej úlohe videla herečku a speváčku Mandy Moore, ktorá má naozaj okolo 35-ky, krajšie spieva, oveľa lepšie hrá a je prirodzene pekná. V konečnom dôsledku sa MARRY ME podobá skôr na nejaký Hallmark TV film a nie KINOfilm. Niektoré momenty sa mi páčili, ale bolo ich málo, aj na 3* primálo. Ešte dodatok: Nanešťastie som si vopred pozrela trailer a tak ma film ničím neprekvapil.

Tohle jsme my - Nebudu tě zdržovat (2022) (epizoda)

3,5* za trošku rozvláčnu epizódku o Jackovi a jeho mame...najkrajšie bolo to korčuľovanie rodinky Pearsons na jazierku...dejovo sa to však nepohlo ďalej...za zmienku stojí aj digitálne omladzovanie Jacka :-)

Spider-Man: Bez domova (2021)

Nad moje očakávanie!!! Kdesi som čítala, že tento nový Spider-Man mal byť jedným z nominovaných filmov na Oscara a práve kvôli tomu som si povedala, že si ho pozriem. Môžem s čistým svedomím povedať, že (teda aspoň podľa mňa) je NAOZAJ LEPŠÍ AKO NIEKTORÉ NOMINOVANÉ v kategórii Best Picture. Vo filmoch o Spidermanovi mám veľké medzery, naposledy som videla ten s Emmou Stone, čiže už dosť dávno. Keďže ani Avengers ani Dr. Strange som nikdy nevidela, je možné, že mi niektoré súvislosti chýbali, ale dalo sa to celé pochopiť. Pozriem si ešte minimálne tie dva filmy so Zendayou. Skutočne ma tento nový Spider-Man veľmi milo prekvapil, nečakala som, že to bude také ROMANTICKÉ A VTIPNÉ! Páčila sa mi aj hudba. Ako každý veľkofilm, aj tento sa oplatí vidieť v kine. Spider-Man a teda Parker sa mi páči najviac vtedy, keď je ten obyčajný Peter Parker a je jedno, ktorý herec ho hrá. Tom Holland ma tiež svojím výkonom milo prekvapil, už chápem ten ošiaľ. A teraz asi SPOILER: NAJLEPŠIE NA CELOM FILME bolo stretnutie všetkých Spidermanov, wow!!! To bolo super, vôbec som to nečakala, paráda. Bolo to aj vtipné, aj milé a dojímavé. Ako traja muškatieri. A k záveru: Ak by som bola na mieste M.J. nanovo by som sa v tej kaviarni zamilovala do Petra😉. Tu končí SPOILER!  A ak by som mala svoju recenziu zhrnúť do jednej vety, povedala by som, že to bol TEN NAJLEPŠÍ FILM O SPIDER-MANOVI, aký som kedy videla. Dokonca som chvíľu zvažovala dať až 5*. Videné v kine (ale žiaľ s dabingom) v 2D, veľká spokojnosť👍Bude pokračovanie? Vidíte a to som sa divila, načo prepánajána natočili ďalší už xtý film o tom istom superhrdinovi a vidím, že sa im to náramne oplatilo.

Zataženo, občas trakaře (2009)

Keď som bola malá, chcela som, aby pečená krkovička rástla na strome. Tu si hádam tvorcovia/autori splnili detský sen! Pre deti je tento animák jeden veselý a farebný svet fantázie! Čo takto sa sánkovať alebo guľovať doslova v zmrzline? Alebo len tak si chytiť z oblohy padajúci hamburger či donat a pochutnať si? Takže vizuál super. Čo sa týka príbehu, máme tu aj lovestory nesmelých "nerd" hlavných hrdinov, obaja sú sympatickí a dievča ešte aj vtipné. Potom tú máme dva vzťahy otcov a synov, jeden svojmu synovi hovorí, že ho má rád pri každej možnej príležitosti, kým ten druhý "sardinkár" nevie dať najavo svoje city, ale pritom ho má tiež veľmi rád. Druhá polovica filmu, počnúc od padajúcich steakov a veľkých hot dogov je už slabšia a aj pomerne nudná a pre dospelého diváka nie príliš zaujímavá. Keď sme s deťmi dopozerali film, hneď som sa pustila do pečenia čoko brownie.

Raya a drak (2021)

Raya and the Last Dragon je pre mňa jednou z tých slabších disneyoviek. Ničím ma to neohúrilo. Najkrajšia je animácia, krásna farebná. Príbehovo ale nič extra, stokrát videné a pre mňa trošku priakčné. Animované filmy a teda aj disneyovky pozerám spolu s deťmi, je to jedna z našich obľúbených aktivít, tu som si však nebola istá, či je to pre malé deti najvhodnejšie, veď jasné má to rating PG. Dosť veľa sa tu používa meč, čiže skôr je to vhodné pre trošku staršie deti, aj keď mňa môj 6ročný beťár jeden ukecal. Videlo sa mi to tiež také nejaké feministické alebo možno len politicky korektné? Ja si princezné inak predstavujem, asi tak viac dievčensky, ten typ ako Snehulienka alebo Popoluška a hlavne bez meča, i keď u Mulan mi to nevadilo. No a prečo vlastne bojovali dve mladé dievčence proti sebe? Nemohol byť jeden z nich radšej princ? A na konci by sa do seba s Rayou zamilovali, ale to už vymýšľam iný príbeh. Tiež mi tu chýbala nejaká pekná pesnička, to mám na Disney filmoch najradšej. 60%