Dunkerk (2017)

Z čeho jsem měl nabýt ten pocit uvězněnosti, bezvýchodnosti, zkártka ten pocit co jsem nejspíš cítit měl? Jenda scéna na začátku a pak už se to točilo v, dle mého, blbě sestříhaný mozaice z úhlu různejch aktérů. Nechápu kvůli čemu má tenhle film takové hodnocení jaké má, nenašel jsem v tom zhola nic co bych nazval zážitkem. Jako vždy jsem po filmu chvíli jen seděl a přemýšlel o ději, kameře, hercích. Všechny hvězdy, které dávám jsou za herecké výkony a ten krásně klasickej nádech kamery.

Paddington 2 (2017) odpad!

Opět je pro mě zdejší hodnocení demonstrací nenáročnosti dnešního diváka. Film vhodný pro soporní pacienty, kteří se proberou vždy jen na chvilku a pak opět upadnou do hlubokého spánku a nebo děti, které stráví polovinu filmu na tabletu. Celý film staví jen na roztomilosti hlavní postavičky, za tu dávám filmu půl hvězdu. Celou hvězdu si film za nic nevysloužil. Herecké výkony jsou ok, ale scénář je naprosto o ničem, co se stane během celého filmu lze ''rozluštit'' během prvních 4 minut filmu. Měl jsem silný pocit promarněného času.

Tři billboardy kousek za Ebbingem (2017)

Nějak nechápu, kde se vzalo současných 85%. Beru je pouze jako důkaz toho, že dnešní divák je nejvíce uspokojen rádoby hloubkou, která ale nemá žádný podklad/kořeny. Rád se koukám na americké blockbuster kraviny, které si na nic nehrají, ale fillm, který se tváří jako silné drama, které je ale vlastně napůl komedie plná nesmyslných zvratů a proměn, to ne. Chování postav, které je někdy naprosto postavené na hlavu, je vnímáno jako dramatický lidský osud. Pakt policajta, co málem uhoří, a ženy, která mu přizná, že ho zapálila, nechám radši bez komentáře. Scéna, kdy ex-manžel hlavní postavu v jednu chvíli škrtí a v druhé jí drží za ruku, jako by jí přišel utěšovat, snad ani nemohla být myšlena vážně. Líbila se mi kamera a exteriéry, proto jsem dal dvě hvězdy.

Thor: Ragnarok (2017)

Velmi dobře stavitelný superhrdinský akčňák. Neočekávejte žádné filosofování nebo vlastně vůbec jakýkoliv prostor pro vlastní úvahy o čemkoliv. Vše se odehrává bez jakéhokoliv podtextu v rámci přímočarého příběhu, který Vám skvěle uteče a budete do něj vtažení ne skrze myšlenky, ale skrz krásný audiovizuál a hrdinství postav. Za mě určitě nejlepší Marvelák od Iron Mana, překonává hravě i předchozího Thora. Letošního Pavoučáka co si hledá taťku v Tonym předbíhá o několik délek. Tam kde pavouček netrefoval vtipy a akce začínala pokulhávat, běží Thor plynule dál. 3,75

Trestanec (2017)

Trestanec a zároveň dobrej chlap; boss gangu a otec od rodiny. Rozpory, který Coster-Waldau dokázal skvěle zosobnit. A na začátku jedna sekunda nepozornosti, kterou zná každej z nás. Konec normálního života a pud sebezáchovy už v kleci plné vrahů a násilníků udělá své. Převýchova jak se sluší a patří a do toho chlápek, který se rozhodne být raději vlk než oběť. 75%

Valerian a město tisíce planet (2017)

Film jsem zvládl dokoukat až do konce jen díky tomu, že je vizuálně pěkný. Jak celý film dopadne a o čem bude děj, to je vlastně fuk, protože na tom tenhle film nestojí. Na scénáři taky ne a na hereckých výkonech taky ne. DeHaan se mi líbil v Kronice jako psychicky narušenej teenager, ale není sexy, nevypadá jako dobrák. To i ten Tom Cruise se svym metrem pade je větší hrdina. A proč by si z těch davů holek, co údajně ohnul, vybral zrovna Laureline, to už vůbec nevim. Chemie žádná a Laureline mi přišla spíš ohromně otravná a nezajímavá. Ještě horší mi přišlo, že jednotlivé události filmu nejsou součástí žádných dílčích příběhů, které by měly svůj background, jen se tak nahodile přihodí, takže mi vlastně bylo úplně jedno jestli valerián chcípne, jestli jeho holka chcípne, jestli celá rasa chcípne. Ne to kecám, těm jsem tu genocidu vyloženě přál už asi po 10 minutách filmu, kdy ta holka s fetišem na perly po třetí rozjařeně udělala piruetu a objala sama sebe. A jak to dopadne a co se bude dít v průběhu celýho filmu je ještě navíc až bolestně jasný a vy jen čekáte až se to v těch pěknejch barvičkách a animacích stane. Škoda, myslím, že orignální příběh má obrovský potenciál, který však zůstal v rámci tohoto filmu nevyužitý.