Vivárium (2019)

Celej film se mi líbil. Super atmosféra, hodně zvláštní scéna i děj. Doporučuju nekoukat se ani na trailer, jsou tam zbytečný spojlery. O viváriu jsem se tu dočetl, že je to artovej film a moc sem se na to proto netěšil. Artový filmy ale nemám rád, často mi přijdou rozvolněný až za hranice únosnosti nebo tak nejasný, ať mě z toho bolí hlava. Vivárium tohle všechno dělá v optimální míře (pro mě) a od začátku do konce mě tím bavil. Jednu hvězdu dávám dolů, protože některý aspekty mi přišly nedotažený, dostatečně nerozvinutý. Měl jsem pocit, že by film mohl v lecčems jít i dál a zdálo se mi, že i v tom se jakoby se režisér/scénárista brzdil (asi aby se tolik nevzdálil MS divákovi nebo možná kvůli stopáži?). V záplavě dnešních sraček by si to ale možná i těch 5 hvězd zasloužilo.

Lov (2020)

Komediální akční thriller, ale horor určitě ne. Ve filmu je hodně brutality, která mě osobně nijak zvlášť neohromila. Jsem přesycenej divák dnešní doby a fanoušek hororu. Na podobný brutality jsem dost zvyklej a když se někdo rozstříkne při výbuchu granátu v pár cákanců krve, tak mě to nijak zvlášť nebere. K tomu se film snaží přidat přesah, což by bylo skvělý, kdyby byl film o půlhodinu delší, aby mohl ten přesah rozvinout. Takhle mi přišel děj hodně děravej, což je vážně škoda, protože potenciál na 4 hvězdy a víc jsem v tom viděl. Takže ve finále akce průměr, horor vůbec, o komedii se to marně snaží a thriller podprůměr.

Párty Hárd (2019) odpad!

OBSAHUJE SPOILERY Nepohoršilo mě to, ale bohužel jsem ani v tématech, který ve filmu jsou zmíněný, nenašel žádnej přesah. Žádnou scénu, která by mě přiměla přemýšlet nad tím, jak to režisér asi myslel a co tím myslel. Chlast, fet, fetiš, incest, to je vážně všechno? To mě mělo šokovat, bavit nebo? Kdyby to alespoň bylo zasazený do nějakýho rádoby příběhu, ale tomu co vidíme v párty hárd ani nejde říkat příběh. Děj je jedna věta. Kluci se nedostanou na první párty a uspořádají druhou posranou párty. Vůbec nerozumim hodnocení nad 15%. Film má pár explicitních, nesmyslných nebo nesmyslných a explicitných scén, nedává vůbec smysl jako celek a ani jednou jsem se nezasmál. Sorry, tohle fakt není na víc než na odpad.

Špindl (2017) odpad!

JE až neuvěřitelný, jak velkej má českej člověk talent na točení filmu tý nejnižší kvality. Přesto musím uznat, že u ŠPINDLU se tvůrci vážně překonali. Za celý film jsem se mnohokrát smál. Je to jako vzít jeden díl ulice, přesunout ho do kulis se sněhem a natáhnout ho na hodinu a půl. To prostě musí vyvolat salvy smíchu u každýho. Asi jsem se nesmál úplně v těch místech, kde jsem měl. Trochu mě mrzí, že jsem na to nešel do kina, určitě by můj smích při ''vážných'' vyvolal tázavé pohledy kolemsedících, což by mě pobavilo ještě víc. Při mnoha scénách mě rozesmálo to vědomi, že se jedná o seriźní film a není to vtip v kombinací s informací, že tenhle film vidělo v kině 317 tisíc čechů. Myslím si, že hodnocení odpod bylo vytvořeno přesně pro tenhle film. Nějak nevím jak bych tomu mohl dát byť jendu hvězdičku. Jak je možný natočit film, kde všichni strašně špatně hrajou, má hroznou kameru, hudbu a zvuk někdy ani není slyšet. U nás to jde očividně snadno a je z toho ještě navíc trhák.

Star Wars: Vzestup Skywalkera (2019)

Asi se mi bude líbit vždy vše z univerza Star Wars. Na lidi jako já asi JJ sázel. Pokud bych se na to díval kriticky, nevím jestli bych tomu dal víc než dvě hvězdy.

Ježek Sonic (2020)

Ale jo. Jen škoda toho Carreyho. Mám ho rád, ale tady mi vadil v každý druhý scéně. Netuším jeslti měl nařízeno hrát tak přehnaně a špatně zároveň, možná to je úmysl, ale mně to nesedlo. Bez něj bych určitě přidal hvězdu navíc. Film utekl ve svižnym tempu, kontrolvoat jsem čas jen jednou a to jsem si spíš řekl, že už to bude končit. Na herní filmy se vždy těším a po obrovským zklamání z Assasins Creed, jsem se Sonicem vlastně dost spokojenej.

Město podivínů (2018)

Pro mě největší sci-fi překvapení roku 2019. Okoukanej námět, kterej se podařilo řežisérovi zpracovat na jedna až dva, možná dvojku plus. Nemá to efekty jako avengers, ale má to lepší svénář, herecký výkony, dobrou kameru. Hlavně jsem si neřikal, že ty postavy jsou naprosto debilní a něco říkají jen aby tam někdo mluvil a taky jsem měl po filmu pocit, že se v něm opravdu něco stalo. Ne, že to byl jedne komiks roztaženej na tři hodiny.

Ad Astra (2019)

Mně se to vlastně dost líbilo. Pitt to dobře zahrál, nebylo úplně jasný jak to celý dopadne až do všech podrobností, kamera se mi líbila celkově, některý scény ať už z hlediska barev nebo kompozice mi přišly perfektní. Příjemnej film na cca 65-70%.

Slunovrat (2019)

Asi nejsem dostatečně oddanej dlouhýmu přemýšlení nad tím, co mohl režisér myslet celým tímhle počinem. Já z toho cejtil od začátku do konce velkou touhu diváka šokovat, což se filmu daří, ale činí tak bez toho aniž by snahu šokovat podpíral kvalitní příběh. Příběh je totiž pln chyb a přešlapů, který v mých očích vyvrací vlastně úplně celý děj filmu. Několikrát jsem si musel říct, že to vlastně celý nedává smysl. Několik šokující scén mě namísto šoku rozesmálo. Shock-effectu rozhodně nepomáhá ani to, že tak 80% filmu je předvídatelných a jakmile pochopíte, že film zkrátka chce šokovat, tak zjistítě, že jakákoliv nepravděpodobná a nesmyslná kravina vás během filmu napadne, se v dalších pár minutách taky odehraje. Klidně bych tenhle film neviděl a neměl bych pocit, že jsem o cokoliv přišel.

Bitva u Midway (2019)

Doufal jsem v novej Pearl Harbor. A to jsem asi i dostal. Pearl Harbos s pozlátkem roku 2019. Tedy tam musí být taková ta scéna kdy se málem stane tragédie, ale o milimetr se povede vyhnout vraku, který se kolem řítí závratnou rychlostí. Ale hlavně mě nebavila ta nabubřelost, ve který si to v tomhle příliš uhlazenym digitálním kabátku hraje na vážnej válečnej film. U Pearl Harboru bylo tak nějak všem na očích, že to tak být nemá a tvůrce se to nesnažil ani skrýt, což mi přišlo správný. Byl to pravej americkej spektákl a proč se za to stydět. Hlavní protagonista ještě navíc nebezpečně připomínal Rampu McKváka a tomu by taky neprospělo, kdyby se snažil něco zahrát ''na vážno''. Takže fakt nechápu, že do toho Skreina dotlačili. Působilo to na mě vyloženě komicky. Celkově musím říct, že se jedná o naprosta zapomenutelnej a nevýraznej film, kterej mě sice výrazně neurazil, ale ani vůbec nenadchnul. Čekejte od toho vyloženě uhlazenej americkej film s rádoby hlubokym příběhem, kterej je ve skutečnosti mělkej jak dětský brouzdaliště a budete spokojený. Ale nečekejte válečnej film alá Ryan ani přirozenej ameriko-spektákl alá Harbor. Je to něco mezi a asi proto mě to tak zklamalo, obojí to dělá blbě.