Křižovatka smrti (1995)

Průměrný průměr, cit vzbuzující téma, ojediněle zajímavé rozmluvy, občas vykoukl i herecký talent, zejména v menší roli Robin Wright. Jinak nic převratného, konec tradičně emotivní a ve finiši zůstává jen dojem z tuctového filmu.

Zardoz (1974)

Na svou dobu velice originální dystopické sci-fi s Seanem Connerym v kozačkách v hlavní roli. Just whow! Mně se to upřímně líbilo, scénář je pěnkě povedenej (v doslovným i přeneseným významu), je potřeba se ale na děj soustředit, protože je to docela zamotaný a rozmotává se to odprostřed a ještě vícero směry. Každopádně, má to skvělej filozofickej přesah, témata lidského a vědeckého pokroku, nesmrtelnosti, kolektivního vědomí, vývojové nadřazenosti atp. se tu prolínají, doplňují se a protiřečí. A to vše pod taktovkou estetiky 70's. Just whow (ještě jednou a naposled). Pro fanoušky sci-fi a hlavně oldies sc-fi určitě must see.

Tví přátelé a sousedé (1998)

Určitě to není film pro každýho, rozhodně ne pro toho, kdo hledá akci. Každopádně skvělé dialogy, které se točí prakticky pořád kolem jednoho a téhož, ale rozhodně nenudí. Ne-umění komunikace a vést rozhovory, nebo vést velmi špatné rozhovory, které střídá trapné ticho během času, kdy se snaží muž dostat ženu do postele; naopak důsledky přehršle špatné anebo vůbec nechtěné komunikace na vztah a vzájemné soužití. Herecky velmi zdařilé a uvěřitelné, film rozhodně není nijak agresivní ani nevnucuje prvoplánově trapné humory...

Setkání s hvězdou (2011) (seriál)

Nemůžu hodnotit jednotlivé díly, protože bych se možná nedostal ani na ty 2/5. K jednotlivým příběhům, divácky zajímavé anebo nápadité byly Louisa/E01 a Tereza/E04 - tyhle epizody se asi nejvíc vymykají standardu televizní produkce, nevysvětlují a nepřežvykují všechno na prvočinitele a dávají prostor k vlastní interpretaci, rozvíjí fantazii, mozek zkrátka pracuje. Herecky nejlíp se dle mého názoru s etudami popasovala Vilma Cibulková. Obecně vzato to bohužel nezměnilo můj názor na televizní tvorbu - scénáristicky i třeba zajímavější počiny nakonec zahoří na špatné režii, díky které jsou herecké výkony zbytečně a prvoplánově tak popisné, nezavádějící a jasné, až působí to spíš groteskně, karikaturně, teatrálně. Jindy jsou scény tak hluché a prázdné, až škoda materiálu. Příliš jasné emoce a příliš okaté a polopatické scény střídají strojené dialogy... a navíc to působí jako točené na první dobrou. Tohle i průměrnej divák jako já musí nutně vyhodnotit jako... no jako televizní brak a bulvár. Pokud tedy sledujete televizní seriály, televizní filmy a vlastně sledujete jen televizi, pak je toto pořad přímo pro vás. Pro diváka, který od sledování obrázků očekává ale nějakou hodnotu, dojem, poetiku, to ale rozhodně není. Co do kvality nic ve stylu Soukromých pastí, nic ve stylu zmiňovaných Bakalářů.

Dáma s kaméliemi (1981)

Isabelle Huppert a její věčně zasněný, nostalgický, melancholický a možná mírně nakvašený (?) výraz se do této dlouhé biografie hodí úplně přesně. Vlastně obraz dámy s kaméliemi Marie Duplessis pro mě bude navždy zosobňovat právě Isabelle Huppert. Herecky velmi kvalitní snímek, v jednotlivostech velmi zdařilý, ale dohromady všechny dílky nepůsobí tak, jak by měly, bohužel. Nevím, v čem je chyba (stopáž tedy velice štědrá), ale nijak významěji se mě to nedotklo, např. Camille s Gretou Garbo je v tomhle pro mě mnohem intenzivnější. Celkově vzato vlastně nic, co bych doporučil nebo bych si chtěl pustit znovu.

Lola běží o život (1998)

Jméno tohohle režiséra si asi nikdy nezapamatuju (*lame-me*), nicméně tímhle filmem se u mě zařadil mezi oblíbence. Lola je fakt bomba, ať se to vezme z jakýhokoliv úhlu. Hudba, režie, kamera, Franka! - všechno prostě geniální. Tohle bylo wow wow

Muž je žena jako každá jiná (1998)

Vynikající! Kombinace židovské komedie, francouzské nonchalance a homo-hetero střetů, to vše naprosto přesně nadávkováno tak, že z toho nevychází ani žádná tuctová comingoutová gay story, ani nijak suchá stereotypní sonda do života židů bez sebeironie, ani žádná rodinná komediální tlačená šaškárna. Dějová linka originální, hudba skvělá (fanoušci klezmeru ocení), herecké výkony naprosto uvěřitelné a situační komedie a drobný humor přichází přesně v ty pravé chvíle. Na to, že jsem tenhle snímek objevil zcela náhodou a nevěděl jsem o něm zhola nic, to pro mě byla náramná podívaná a velice milé překvapení. 4,5/5

Království květin (1993) (TV film)

Jak je možný, že si to jako dítě pamatuju jako napínavé fantastické dobrodružství? Tu jedinou hvězdu dávám za místy docela povedené kulisy a některé animace. Jinak Lucie Vondráčková, herečka-zpěvačka... uff! Lepší je si pamatovat dětské filmy jako dítě, než si pak jako dospělý uvědomit, že jde o naprostou slátaninu.

Až na krev (2007)

Jak si jít za svým, jít přes mrtvoly, jít až na dřeň a nakonec i na krev, jak všem natřít p***l a vytěžit z toho všeho pro sebe pořádnej balík. Whow, tohle finále by měli ukazovat na filmových školách. A do toho všeho ta vrzavá hudba. A to ubíhají ty bezmála tři hodiny bez nějakejch obrzvratů a vlastně konstantní rychlostí. Chválím a tleskám!