Ubisoft: Jestli tohle studio neznáte, kde je váš stroj času? (2022)

Ubisoft - Ucelená historie francouzského molocha, který je veleúspěšným rodinným podnikem. Mnozí se dnes na Ubisoft dívají skrz prsty a používají nemístná slovíčka, ale nelze jim upřít tah na branku a čich na potenciál. Jak bratři Guillemotové dokázali vybudovat takový byznys, se dozvíte v tomhle dokumentu a netvrďte nám, že jste někdy jejich hru nehráli.

Capcom Fighting Collection (2022)

Capcom Fighting Collection - Bojovky patří stále do výkladní skříně japonského giganta Capcom. Ten se letos rozhodl vydat velkou sbírku těch nejúspěšnějších a v našem dokumentu můžete zjistit o každé z her nějaké zajímavosti z vývoje. Třeba vás to nadchne natolik, že si kolekci pořídíte a následně nám za to poděkujete.

Gearbox Software: O kolečko více? Nikoli! (2022)

Gearbox Software - Ozubené kolo v logu, nikoliv pak o kolečko víc. Tahle banda vývojářů přišla s nápadem vytvořit malovanou FPS hru, se kterou posléze dobyli srdce mnoha hráčů. V tomto dokumentu máte možnost zjistit, co tomu předcházelo a jak postupné vybudování značky znamenalo i následný vstup do řad vydavatelů.

Šindži Mikami: Otec Resident Evilu (2022)

Šindži Mikami - Otec moderních akčně pojatých hororových herních titulů, který ušel dlouhou cestu, na jejímž konci je celosvětové uznání. Stejně jako jeho bývalý kolega Hideo Kjima i Šindži oplývá množstvím talentu a nápadů, které dnes realizuje pod svou vlastní značkou. Jak a čím se Šindži zapsal do historie herního světa? Vše se dozvíte v tomto dokumentu.

Mamma Mia! Here We Go Again (2018) odpad!

Spojení muzikálu s romantikou a komedií se očividně ne vždy povede a konkrétně tento film nezachrání ani diskotékové vypalovačky švédského fenoménu. Notná část filmu recykluje děj z prvního filmu s tím, že je to bohužel zrovna ta zajímavější část. Aranžmá písniček není úplně ideální a celkově i ten děj je katastrofa. Celkově tomu chybí dynamika a zábavnost.

Matky (2021)

Omáčka do kin pro dámské publikum, asi tak bych shrnul popis tohoto filmu. Herecké obsazení sedlo dobře, děj se až tak úplně hledat nedá a částečná nadsázka nesmí chybět i když je na pováženou kolik jí tam reálně bylo s ohledem na dnešní dobu. Každopádně ve filmu najdete mnoho oblíbených tváří, žel jejich roli nejsou vlastně prakticky ničím zajímavé. Děj je velmi plytký a předvídatelný, žádný zvrat se bohužel nekoná a jediná zajímavější scéna přichází v pohodě hádky v podání Langmajer a Hřebíčková. Film není vyloženě odpad a znova ho vidět rozhodně nechci. Hodnocení 1/5.

Svatý muž (1998)

Neslaná a nemastná omáčka, která neurazí ale ani nepobaví.

Interceptor (2022) odpad!

Škoda, že jsem se nepodíval na reakce předem. U tohoto filmu totiž reálně korespondují s tím výkalem, který se chce nazývat filmem. Dle začátku filmu jsem upřímně čekal spíš nějaký vir a zombíky, rozhodně bych nečekal co se z toho vlastně vyklube. Pochopil bych, že armádní kapitánka má výcvik a chce odrazit narušitele. Bohužel těch 6 let údajného plánování bylo nejspíše proleženo v nějakých bordelech, když měla hlavní místnost rádoby absolutně izolovaná dokonce hned dva fajnově veliké otvory kryté tenkým plechem. A to se vyplatí Horste. Paskvil na entou dva velké otvory relativně snadno přístupné, svářečkou obřezávat dveře, doprava speciálů až za 90 minut po vyhlášení poplachu, žádné tělo ani hlava vedle ní do vody nedopadne, lezení na střechu z vody s jednou rukou v tak krátkém čase, trajektorie střel absolutní paskvil ala malovátka dvouletého dítěte atd.. Nechci všechno rozepisovat skrze spoiler, ale celkově je tento Interceptor absolutní sračka.

Upír v Brooklynu (1995)

Vyloženě špatné to není, dívat se na to dá jen Horor zde moc cítit není a komedie s romantikou zde příliš též nekypí. Zajímavě splácnuté Céčko, které to prvním shlédnutí může vesele letět do koše. Scénáristé měli dobrou myšlenku jen tomu celkově něco chybělo. Od začátku do konce takové neslané a nemasné, přičemž tam stále něco chybí. K tomu upír a v podobě velkého vlka ... ?

Policajt v Beverly Hills III (1994)

Po prvních dvou dílech zde bohužel musím hodnocení stáhnout na 1/5. Bohužel neslaný nemastný snímek, který již pouze těží z předchozích povedených dílů. Všechny vtipy a solidní akce nejspíše scénáristé vyčerpali v prvních dílech.