• Thriller

Zprávař 2 - Legenda pokračuje (2013)

Sebrat trochu trpelivosti a prokousavat se filmem pres nudne, trapne pasaze a zhovadilostni, kretenske radoby vtipne sceny, jinak to nejde. No a mezi tim vsim, se da najit i dost dobrych gagu a hlasek,ktere vas za tu trpelivost odmeni. To je holt Ferrell.Ale mam ho rad :) Pri ceste karavanem se smejicim se "weather manem" a nasledne zpomalene bouracce, jsem ale brecel smichy! Nic proti nicemu *** a pochvalu za paradni soundtrack!

Krvavý stát (2011)

Tohle bych nazval ztratou casu. Pritom to melo zadelano aspon na prumerny,dobry a napinavy film. Ale jen zhruba do pulky.Tedy po Goodmana. Postavy kluku, byly spatne, zato fanatici celkem presvedcivi.Kazani ale prilis zdlouhave. Goodman jako agent s postavou do jazzu, byl jako pest na oko. A ono filozofovani na konci mne uz otravilo uplne.. **

Pach krve 4: Krvavý počátek (2011)

Uf uz to mam za sebou :) Tak lepsi nez trojka to take nebylo. Navic mam pocit, ze tady se vsechno dohani detailni nechutnosti a film mi silne pripomina italske "skvosty" 80tych let s tematikou kanibalu. Navic debilita z postav strika jako ta krev. "Nedelej to, jsi lepsi,budes s tim muset do konce zivota zit" ... od te chvile jsem te tesil, kdy a jak uz tu uplne blbou cuzu zabiji , zacal jsem fandit tem zpotvorencum a touzebne vyckaval konec filmu.

Temný případ (2014) (seriál)

Po dlouhe dobe mne neco doslova dostalo! Od prvniho dilu do osmeho, jsem byl naplno udrzovan v pozornosti, napeti a sklicenosti, vse diky naprosto precizni rezii, kamere, dialogum a hercum, prostredi a pribehu. Proste tady budu pet ody na komplet cele to dilko,se vsim okolo. HBO zainvestovala velmi dobre! Matthew je tady az demonicky! Skoro mne mrzi, ze zastinil i skveleho Harrelsona, ale byl tak dobry, ze by zastinil snad kazdeho. Fukunagovo Sin Nombre drzim ve sbirce hned jak vybehlo a tesi mne, ze se i ted potvrdila reziserova kvalita! Kluk umi a ja se budu tesit na dalsi jeho pociny. Jinak serial je pro mne na jasnych ***** a kdyby slo dat vic, tak dam vic. Protoze je o dve tridy lepsi, nez vetsina, do teto doby mnou ohodnocenych petihvezdickovych serialu!

Pach krve 3 (2009)

Tvurci filmu USA/Nemecko , ale chybi mi tam Bulharsko. Jejich jmen je totiz v titulcich suverene nejvic. Coz se take asi podepsalo primou umerou na kvalite dalsiho dilu serie :) Pro zajimavost si sezenu dalsi pokracovani, ale myslim, ze to bude jen horsi! **

Pach krve 2: Cesta nikam (2007)

No , jeste to slo.Ale jen taktak. Henry Rollins to zachranil na ***, jeho "Rambovska" akce mne bavila. Jinak co do zanru, tak slabota a prijde mi, ze se sem misty vkradaji prvky komedie.

Red Hill: Krvavý zapadákov (2010)

Pomstychtivy Australec sam, proti nekolika neschopnym "strazcum zakona" v prazdnem westernovem skanzenu :) Po par minutach jsem pochopil, kdo je kladas a kdo padouch a o co tady i rezii vlastne asi jde. S nadsazkou natocene sceny, pro mne (at se nikdo nezlobi) , temer ala Machete-vcetne zjizveneho ksichtu. Byl jsem hlavne zvedavy na rezisera Hughese , tedy rezisera nadchazejicich Expendables III. Tak si rikam, chlapec za sebou dva kratkometrazniky, spoty,reklamy, pustim si nejakou jeho prvotinu. Pohodova oddychovka ***. A myslim, ze to i se Slyem bude v pohode :)

Oldboy (2013)

Vsechno asijske prehravani, hysterie, uchylarny, pokrouceny pripitomely konec....vsechno,co bylo pro mne spatne v puvodnim Oldeuboiovi , je tady natocene s citem, lehce ucesane a snimku je vtisknuta inteligentni podoba a zaver. Navic se mi libila ta reminiscence a odkaz na Monte Christa. Brolin vyborny, Olsen mne prekvapila, Imperioli potesil a Samuel Jackson ma na konte dalsi nezapomenutelnou postavicku! :) Spike Lee je vyborny reziser. ****a pul.

Arrow (2012) (seriál)

Prvni dil mne navnadil a sahl jsem po cele serii. Bavilo mne to do tretiho-ctvrteho dilu.Potom zacal scenar prudce uvadat. Pri osmem dilu serialek najel na vlnu totalni debility. Herecka mimika byla u nekterych postav jako z jihoamerickych telenovel,dialogy jakbysmet a uz i ty akcni sceny (nastoupila divka se skraboskou a minikusi) byly trapne. Serial si dovedu predstavit ve vysilacim case 15:20 na tv Nova.Tam mu to bude sedet! :) **

Thor: Temný svět (2013)

Sice bohate na efekty a krasne udelane pozlatko, skryvajici pro mne zdlouhavou nudu a potom zase preplacanou druhou cast .Krom toho, proc je Thor tak zoufale nesympaticky?! Jeste, ze to trochu zachranil charismaticky Loki. **