Lukys

Lukys

Lukáš Novák

okres Pardubice
Redaktor na Fandimeserialum a muzikálový nadšenec

2 body

• 19.11.2017  14:31
    Babovřesky 3 (2015)

Bylo to tak vtipné, až mé srdce plakalo...

• 13.11.2017  22:53

Nejhůře hodnocený díl skvělé komediální série je pro mě s velkým překvapením hodně a ještě jednou HODNĚ fajn zážitkem. Čekal jsem lehce nadprůměrný ačkňák s pár dobrými fóry, ale je to nadprůměrná akční jízda s nadprůměrným humorem, který baví od počáteční akce až do konce. Dokonalé dvojce se sice nevyrovná, ale sakra...pořád je to skvělý.

• 28.10.2017  10:17
    Jigsaw (2017)

Slavná brutální značka se vrátila ve slušném podání, které se sice nedostává kvali prvního dílu, ale ani pochybných kvalit těch ostatních. Nechodí kolem horké kaše a začátek váshned vrhá do dění. Děje se tu do čekáte - pasti, brutalita a konečné obrácení celé zápletky, které vám zatočí hlavu. I když tu jsou nevkusné trpící výjevy, za které by se jiné horory styděli, nejede se úplně na 100%. Tvůrci se spíše drží zpátky oproti předešlým dílům, jakoby si usmysleli, že dnešní teenageři nemaj koule a zároveň zapomněli, že brutalita je jedna z věcí, proč se na Saw chodí do kinaj. Jinak stejná pohádka. Postavy nijak charakterově rozvedené, ty méně zajímavé umřou v první půlce, scénář není zas tak tupý, jak čekáte a více méně brutální výjevy a tak dál. Výsledkem je průměrná hororovka, která není tak propracovaná a vymazlená jako jednička a zároveň jedna nejlepší ze série. SCÉNÁŘ 3/5 POSTAVY 2/5 HUDBA 3/5 VIZUÁL 4/5 = SLUŠNÝ NÁVRAT ZBYTEČNĚ DLOUHÉ SÉRIE

• 27.10.2017  12:52

Když bych odešel po prvních stylových pěti minutách, byl bych spokojenější. Marvel nám naservíroval akční komedii, která nakonec moc vtipná ani není, nemá dobrou akci, nemá zajímavé postavy, nemá nic, co by dělala dobře. Hodně vtipných scén se tu najde sice hodně, to ano, ale když film sází na humor po celou dobu, neladí to. Když někomu jde o krk, tak to není ani vtipné ani napínavé. Co postavy? Hlavní záporačka se po první scéně zařadí mezi ostatní nudné záporáky Marvelu a u Cate Blanchett to bolí dvojnásob. Další tři vedlejší postavy by šli v klidu vyškrtnout a celé to vede dvojce Thor a Hulk, kteří mají nejlepší scény. Jediná nová postava, která mě bavila byl Grandmaster Jeffa Goldbluma, který byl správně ujetý a jeho scény byli nejzábavnější z filmu. Akce je nudně natočená a lehce nepřehledná, což zabolí hlavně u fightu mezi dvěma avengery. Vizuál je OK, retro hudba nevýrazná a nic si z ní nepamatui, akce nudná, postavy nic moc a výsledkem je průměrná podívaná, u které fakt nevím, co bych vyloženě pochválil. Ono totiž není co. 3/5 POSTAVY 3/5 HUDBA 2/5 VIZUÁL 3/5 AKCE 2/5 = DO TŘETICE VŠEHO PRŮMĚRNÉHO

• 26.10.2017  14:48
    Spotlight (2015)

Jednen z málo případů, kdy film více stojí na scénáři, než na režii. Nechci nějak schazovat práci režiséra, ale ve chvíli, kdy by dialogy a děj nebyly díky skvělému scénáři tak chytlavé, film by se mohl s pozlacenou soškou rozloučit. Jedná se o chytlavou "polodetektivku", která není stoprocentně zábavnou a drámem našlapanou podívanou, ale jakmile se dostanete do rytmu, chytí vás to. Postavy tu baví, i když se o nich nedozvíme zhola nic, scénář napsaný na jedničku, solidní hudba, nadprůměrný vizuál...ale film roku? Znám lepší. SCÉNÁŘ 5/5 POSTAVY 4/5 HUDBA 3/5 VIZUÁL 4/5 = NADPRŮMĚRNÁ OSCAROVKA, KTERÁ SI OSCARA ZA NEJLEPŠÍ FILM NEZASLOUŽÍ

• 26.10.2017  14:41

Líbil se vám John Wick? Fajn, tohle pravděpodobně taky. Přímočarý děj, jednoduchá až tupá zápletka, plus mínus ploché postavy, vybledlý vizuál...tak proč 4 hvězdy? Prvotřídní ační nářez s vynalézavou kamerou, stylovostí, skvělou kinetikou a úderností. Děj místo postav a dialogů posouvá propracovaná akce a to mě pro skvělý zážitek stačí. V součtu se jedná o dost nevděčnou látku, která dost lidí odradí už ze začátku, ale pokud nejste beznadějný nadšenec artu a oscarových ubrečených dramat, za zkoušku to stojí. SCÉNÁŘ 2/5 POSTAVY 3/5 HUDBA 2/5 VIZUÁL 2/5 AKCE 5/5 = ODVÁŽNÝ AKČNÍ JÍZDA, KTERÁ KAŠLE NA VŠECHNO OSTATNÍ

• 6.10.2017  13:29

Vizuálně propracovaný, velkolepý až úderný zážitek, kdy jsem seděl spokojeně v sedačce a tetelil se blahem. Vizuál a atmosféra je na filmu opravdu to nejlepší a v kině se ten zážitek ještě násobí. 95 % libovolných záběrů byste si klidně mohli zarámovat jako obraz na zeď a vypadali by líp, než většina moderního umění. Průlety městem budoucnosti jsou opravdu působivé a pomáhá k tomu i hudba v podobě "hučení", které si Villeneuve vypůjčil z Příchozích a funguje to na jedničku. Zápletka je propracovaná do detailu, což je velké pozitivum, protože celý film je jedna velká detektivka, kde se chodí z místa na místo. Bohužel jsem občas kvůli tomu nestíhal pobírat různé detaily a všechno jsem si musel spojit až po projekci, ale to je spíše můj problém :) Co také stojí za zmínku jsou opravdu úchvatné scény, které jsem si nikdy nedokázal představit a když je vidím převedené na velké plátno, vážně to stojí za to. Všechny postavy tu mají nějaké své charakterové vykreslení a každý odehraje minimálně dobrý výkon. Hlavní postava Ryana Goslinga možná není tak působivá, jako Harrisnova před 30 lety, ale má k tomu své důvody a Jareda Leta tu mohlo být o trochu více, ale stále je mnohem lépe využitý, než v Sebevražedném oddílů. Až na konci dojde na působivé až osudové finále, objeví se titulky a sál se rozsvítí, zjistíte jaký vizuální a zážitkový klenot jste právě viděli. SCÉNÁŘ 5/5 POSTAVY 5/5 HUDBA 5/5 VIZUÁL 5/5 = INTENZIVNÍ VIZUÁLNÍ ZÁŽITEK, KTERÝ SE BUDE DO DVOJKY AVATARA TĚŽKO PŘEKONÁVAT

• 1.10.2017  22:36

Jedna z těch lepších romaňťáren. Dokonce jedna z nejzábavnějších. Díky chytlavým dialogům, propracovanému scénáři a sympatickým hlavním postavám je to hodně fajn komedie, která i když se nevyhne klišé počáteční pohody, přerodu do krize a konečné vylepšení situace, stále má více svěží a originálnější podání, než polovina těch průměrných romantických zbytečností pro nenáročný ženský. SCÉNÁŘ 5/5 POSTAVY 4/5 HUDBA 4/5 VIZUÁL 4/5 = PŘEKVAPIVĚ DOBRÝ KOUSEK ZE ŠPATNĚ UPEČENÉHO DORTU

• 22.9.2017  21:16
    Kill Bill 2 (2004)

Velké zlepšení oproti jedničce. Tarantino už se neopájí svým megalomanským egem a neservíruje ujetou polonudnou vykrádačku všech samurajských filmů, ale opak je pravdou. Na rozdíl od minulého počinu se toto může chlubit slušným příběhem se zápletkou, do které jsem se chvíli musel prokousávat, ale poslední hodina mi to vše vynahradila. S postavami se člověk nenudí a každá má nějaký aspoň dostatečně vykreslený charakter a baví. V čem Tarantino ale opět nezklamal jsou šťavnaté dialogy, které stále zůstávají jeho největším esem v rukávu a nebýt jich, nebylo by i skvělého finále, na kterém by stál celkový dojem z filmu. SCÉNÁŘ 4/5 POSTAVY 5/5 HUDBA 4/5 VIZUÁL 4/5 AKCE 4/5 = HM...JAKO OPRVAVU ZA JEDNIČKU...BERU

• 20.9.2017  14:50

Je to v pohodě. Dokonce skvělý. Zatímco jednička se rozjela až v polovině, tady se naplno jede od začátku a já se dobře bavil. Akce je bláznivá, vynalézavá, místy přepálená a i když kostelová scéna překonána nebyla, žádná mě nezklamala a když si ji spojíte s hudbou Eltona Johna, je to cool. Co ovšem zamrzí je, že si tvůrci neodpustili několik reciklací z jedničky a vy si řeknete: "Vážně? Nas**t, viděl jsem." A taky, že Eltona Johna je tu možná víc, než je zdrávo. Ale zbytek filmu nezklamal. Chemie mezi postavami skvěle funguje, jenom nový Statesmani mohli být lépe představeni. Když dojde na jednu dojemnou scénu (uvidíte, pochopíte), tak ta je vygradovaná na jedničku a oprvadu mě zasáhla. Nová záporačka je stejně ulìtlá a přehraná jako Sam L. Jackson a bavila mě.Takže jo...je to super. SCÉNÁŘ 4/5. POSTAVY 4/5. VIZUÁL 4/5. HUDBA 5/5. AKCE 5/5 = PANE BOŽE, UŽ MI DEJTE TROJKU!

• 9.9.2017  21:07

Ze začátku slibná průměrná oddychovka, na konci zbytečná bezhumorná trapnost. Slabé dialogy, scény bez humoru, nemastná neslaná, lehce nepřehledná akce, opravdu hnusné CGI a na logiku se vykašlete taky. Podle téhle logiky když dáte svému šéfovi pěstí, tak dostane padáka a vy novou super kozatou šéfovou nebo postava dokonce zapomene, že šla zachraňovat tři lidi a ne jen jednoho. Tohle už nezachrání ani Rock. SCÉNÁŘ 2/5. POSTAVY 2/5. VIZUÁL 2/5. HUDBA 1/5. AKCE 2/5 = Koukněte se na Jump Street a uděláte líp

• 8.9.2017  21:25
    To (2017)

Čtyři hvězdy, ale o prsa. To je překvapivě fajn horor, který měl na víc, ale i tak si jeho příběh užijete. Atmosféra tu funguje díky výrazné hudbě, která se nebojí to občas pořádně vohulit, ale často tyto scény končí rychlím koncem v podobě střihu a celé to potom nevyzní tak jak byste si asi přáli. V tomto případě tvůrcům chyběla hravost Jamese Wana, která by to povznesla o něco víš. Víc než atmosféry se budete spíše bát u lekaček, které ale nejsou dostatečně vygradované, aby více zapůsobily. Co se ale povedlo, je až někdy nečekaná krutost a drsnost scén, které jsem si opravdu užíval a je jednou z nejlepších výhod. Hlavní postavy v podobě bandy děcek jsou překvapivě dobře zahrané, maximálně až na hlavního hrdinu, který furt blbě čumí a hraje "toho hezkýho." Nejvíce mě potěšil záporácký klaun, který je oprvadu výtečně zahraný a jeho scény jsou nejlepší a nejzábavnější z filmu. SCÉNÁŘ 4/5 POSTAVY 4/5 HUDBA 4/5 VIZUÁL 4/5 = Zdánlivě vše správně, ale ne odvážně a s přesahem

• 2.9.2017  22:09
    Sirotčinec (2007)

Dobře zrežírovaný horor, dobře vykreslená atmosféra, dobře zahrané postavy, dobře zvládnutá kamera...tak co je špatně? Na první pohled nic, ale filmu chybí něco odvážného a originálnějšího, aby se z dobrého vyhrabal na skvělé a famózní. Fajn podívaná, která neurazí a nenadchne. SCÉNÁŘ 4/5. POSTAVY 4/5. VIZUÁL 3/5. HUDBA 4/5 = Když si 10x pustíte V zajetí démonů, dostanete 10x lepší zážitek.

• 25.8.2017  09:41

Dobře zpracovaný životopis, který i tak nedosahuje všech kvalit. Celé se to snaží o takový Vlk z Wall Street feeling, kdy děj svižně ubíhá dopředu, ale nesnaží se moc o humor, o drama a celé je to tak půl na půl a nic pořádně. Cruis mě první půl hodinu docela vytáčel a zdálo se, že by celý film dokázal odehrát s připitomnělým úsměvem na tváři. Ale I tak nakonec nezklamal a dokázal, že dokáže nasadit I jiný výraz, leč na oscara to nebylo. Co do filmu opravdu parádně sedí je soundtrack ze starých hitovek a...to je asi jediné co mu jde nejlépe. SCÉNÁŘ 4/5 POSTAVY 3/5 VIZUÁL 4/5 HUDBA 4/5

• 22.8.2017  21:38

Ono by si to ty 4 hvězdičky klidně zasloužilo, ale fakt, že jsem se nebál u žádné lekačky, hlavní hrdina je nudný patron s jedním výrazem a celý děj nemá tak dramatický náboj, to podkopává spíše na ten průměr. Naopak vizuál a kamera jsou světlýmí stránkami filmu a i v té hudbě občas zazní pár dobrých tónů. Ale V zajetí démonů je zkrátka lepší liga... SCÉNÁŘ 3/5. POSTAVY 3/5. HUDBA 3/5 VIZUÁL 4/5 =13/20

• 21.8.2017  22:12

Dojemné, nápadité, zábavné, originální, skvělé. S retro a výraznou hudbou Michala Giachinna, animák jak se patří SCÉNÁŘ 5/5. POSTAVY 5/5 HUDBA 5/5 VIZUÁL 5/5 = S ÚŽASŇÁKOVÝMI NEJ ANIMÁK EVER!

• 21.8.2017  15:12
    Poseidon (2006)

Jednoduchý survival film, který má Kurta Russella a to je vše. Je hloupý, vizuálně nudný a po kamerové stránce i hodně televizní, kdy kameraman asi usnul, když musel natáčet ten samí záběr za sebou...Bum, napětí, prásk, smrt, bum, napětí, bum, dvojnásobné napětí. Nic jiného ani film nenabízí. SCÉNÁŘ 2/5. POSTAVY 3/5 HUDBA 2/5 VIZUÁL 2/5 AKCE. 2/5. = 11/25

• 20.8.2017  21:21

Ten film v sobě něco má. Děj rozvíjí hlubokou myšlenku s originálním námětem a tak celým filmem proplouváte a objevujete zákoutí lidského myšlení a vzpomínek, které jsou strhující a hlavně originálně a sebevědomě pojaté. Plus je vidět, že Jim Carrey dokáže i krom gumové komediální tváře zahrát vážnou roli a jde mu to. SCÉNÁŘ 5/5 POSTAVY 5/5 VIZUÁL 4/5 HUDBA3/5 =17/20

• 19.8.2017  22:18
    Kon-Tiki (2012)

Skvěle zvládnutý survival příběh i zároveň dobrodružná podívaná. Propracovanému vizuálu pomáhá dobrá práce s kamerou a díky tomu se tu najde i pár doopravdy památných scén. A i když někdy různé pasáže nevyzní tak silně, jak bych chtěl, najde se tu i pár napínavých a dramatických scén, které to napraví. SCÉNÁŘ 4/5 POSTAVY 4/5 HUDBA 3/5 VIZUÁL4/5 =15/20

• 3.8.2017  15:25

Zbytečně dlouhý a nedbale napsaný akčňák, který se více snaží hrát na detektivku, než na hraní se zbraněma. A zbytečně. Příběh doprovází zamotaná zápletka, která je zbytečně překombinovaná a těšíte se až sexy hrdinka zase někoho pořádně nakope do zadku. V akci právě film vyniká a nabízí syrovou a intenzivní podívanou, která vrcholí desetiminutovou akční jízdou beze střihu. Takže příště míň mluvení a víc mlácení. SCÉNÁŘ/2 POSTAVY/3 HUDBA/4 VIZUÁL/3 AKCE/4 = 16/25

• 2.8.2017  13:34
    Jack a obři (2013)

Ujetá nezáživná zbytečnost s odpornými animacemi a bezcharismatickým Nicolasem Houltem.

• 28.7.2017  22:19
    Truman Show (1998)

Jeden z nejoriginálnějších filmů se skvělým a dobře uchopeným nápadem. Stejně dobrý Jim Carrey dodává postavě šmrnc a výrazná hudba z toho všeho dělá skvělý filmový zážitek. SCÉNÁŘ/4 POSTAVY/4 HUDBA/4 VIZUÁL/4 = 16/20

• 24.7.2017  21:48

Příběh s potenciálem na film roku. Místo toho dostáváme sterilní podání vyprávění, nudné postavy, nevýraznou hudbu a suché akční scény, které si nebudete pamatovat. Jediné co jde pochválit je vizuál. Ale nechci vidět film jen kvůli hezkému vizuálu. SCÉNÁŘ/2 POSTAVY/2 HUDBA/2 VIZUÁL/3 AKCE/2 =11/25

• 14.7.2017  21:59

Dobovka, která více táhne zajímavým nosným tématem a skvělým Tomem Hanksem, než snahou o hluboké drama s většími náznaky emocí. I tak povedený film. SCÉNÁŘ/4 POSTAVY/4 HUDBA/3 VIZUÁL/3 = 14/20

• 14.7.2017  19:52
    La La Land (2016)

Obrovská muzikálová pecka, která nezklamává jak po hudební stránce, tak i po emoční a dramatické. Skvěle vymakaná propracovaná pastva pro oči s jedním z nejlepších konců světové kinematografie.

• 13.7.2017  20:51

JO, JO, JO! Perfektní zakončení a zároveň nejlepší díl trilogie. Ždíme emoce po dramatické stránce, představí několik výtečně vygradovaných scén a skvěle vypráví příběh až do konce. To vše na plný plyn. Zábavně dění kolem všech postav vylepšují dobře napsané dialogy a delší stopáž díky tomu nevyzní zbytečně, naopak, je tu na místě. Přidejete výraznou retro hudbu Michaela Giacchina a je z toho skvělá tečka v jedné z nejlepších trilogií VŮBEC! SCÉNÁŘ/4 POSTAVY/5 HUDBA/5 VIZUÁL/5 AKCE/4 = 23/25

• 12.7.2017  21:33

Zbytečná Ridleyho hříčka, která k*rví legendárního Vetřelce, má nudné akční scény bez většího napětí, nudné bezcharakterní postvy vystpupující jen, aby byly později zabity, nudnou hrdinkou a respektivě nudným záporákem. Zkráceně: Film který neobstojí ani jako horor ani sci fi o událostech a postavách, které mě nezajímají... SCÉNÁŘ/2 POSTAVY/2 HUDBA/2 VIZUÁL/2 AKCE/2 = 10/25

• 9.7.2017  17:53
    Wind River (2017)

Best of KARLOVY VARY!!!

• 6.7.2017  19:26

Zábavná komedie střihnuá s akcí, která je sice nepřehledná a nevykouzlí žádné napětí, ale zároveň je jedinou stinnou stránkou filmu. Navíc Michael Keaton tu představuje zatím nejlépe zahraného a vůbec nejlepšího záporáka MCU. Vidíte Sony...takhle se to dělá... SCÉNÁŘ/4 POSTAVY/4 HUDBA/4 VIZUÁL/3 AKCE/3 = 18/25

• 1.7.2017  21:54

Skvělý akční scény z kterých číší napětí a spojuje je jednoduchý příběh, který spolehlivě baví.