Lukys

Lukys

Lukáš Novák

okres Pardubice
Redaktor na Fandimeserialum a muzikálový nadšenec

2 body

• 11.2.2017  22:19

Excelentně natočené dílo Miloše Formana, které si svoji chválu rozhodně zaslouží. Jack Nicholson si zde roli prožívá a hraje naplno, až jeho herectví hraničí s Osvícením a strhává na sebe veškerou pozornost. Rozhodně stojí za vidění. Skvělá práce. PS: Obsazení Christophera Lloyda ( Dr. Brown z Návratu do Budoucnosti ) potěšilo.

• 9.2.2017  22:31
    Sedm (1995)

Jeden z nejdramatičtějších thrillerů i filmů vůbec. Zásluhu na tom má skvělá režie a hlavně hudba Howarda Shora, která tomu všemu ještě přikládá malou třešničku na dortu dokonalosti. Tajemná až trýznivá atmosféra ve filmu skvěle funguje a s hudbou zde vytváří ten správný zážitek. Postavy baví, hlavní záporák je jak dobře napsaný, tak i zahraný a budete ho z celé duše nenávidět, režie, scénář a hudba na jedničku, takže kdo má rád detektivky a hutná dramata...o večerní film je postaráno.

• 8.2.2017  22:03

Uznávám, že se jedná o kvalitní film s fajn triky, akčními scénami, skvělou hudbou a Arnoldem ve své asi nejlepší roli. Ale celá ta Terminátorská temnota mi na filmu vadí a nebavil jsem se u něho, jako u jiných filmů. Nicméně stejně toto pokládám, za perfektně natočený film s velkým finálem.

• 8.2.2017  21:26

Jeden z nejvýraznějších snímků za posledních 10 let, který se může chlubit svojí originalitou, nápady, ale hlavně skvělými akčními scénami, patřící mezi největší pozitiva tohoto filmu.

• 5.2.2017  22:49

Za mě, stále svěží a napínavé, jako první past! Akce je skvělá, hudba jede na plné obrátky, nečekané zvraty fungují stejně dobře jako scény, které Vám vytřou zrak a Johnu McClaneovi fandíte stejně jako v jedničce. Holt...je to sympaťák. Jediné, co bych tomu vytkl, je záporák. Svým charakterem se zde nedokázal ani přiblížit charismatickému Alanu Rickmenovi a nepomáhá mu ani jeho moc nad celou situací, ani tvrdý drsňácký pohled. Stále ale z toho vyšla zábavná akční podívaná, kterou byste měli vidět. :)

• 1.2.2017  19:29

Líbí se mi straší filmy. Mívají často lepší zápletky než ty dnešní a tak celkově se mi zdají lépe natočené. Tak...příběh na dvou hodinový film plyne vskutku rychle a Vy si prostě budete přát, abyste to mohli prožívat též. Pokud máte v srdci aspoň trochu dobrodruha :). Co bych chtěl na příběhu asi nejvíce pochválit je akce. Dnešní film jsou plné akce a připadá mi, že jí stále přibývá. Neříkám, že je to něco špatného, pokud je akce natočená dobře a kvalitně, tak aby se divákovi líbila...nemám výčitky. To mě na Dobyvatelích a celkově na celé sáze Indiana Jonese těší. Akční scény mohou zabírat i přes půlku filmu, aniž by Vás to omrzelo či nudilo. A chcete aby to pokračovalo, protože je to dobře natočené. Dnes jsou, ale akční scény většinou točeny roztřesenými kamerami a všude je zmatek. Často si toho můžete všimnout. Poté mě z toho bolí oči a jde hlava kolem. V Dobyvatelích je ale akce točena s přehledem a tak jak to podle mě má být. Dále...herecký výkon Harrisna Forda potěší a těžko bychom si představovali v této roli někoho jiného. Hudba, přesněji hlavní znělka chytne každého a rádi si ji poslechnete i při titulcích :) Jinak nemám filmu moc co vyčítat. Je perfektní. Příběh nenudí, akční scény na jedničku, herci jsou taky fajn a nikoho snad neurazí zastaralejší počítačová technologie tehdejší doby. Ano...dříve nebylo zelené plátno nebo dnes už dokonalé CGI, takže pozadí je někdy okatě uměle vytvořené. Ale to Vám vadit nebude. Spíš se pousmějete nad tím, jaký rozdíl mezi dnešními a tehdejšími filmy je. Sága Indiana Jonese patří je má nejoblíbenější a doporučuji ji. HODNOCENÍ: 90 %

• 1.2.2017  19:27

Tento film má své hodnocení víc než zaslouženě. Je vidět, že příběh odehrávající se prakticky jen ve vězení a nikde jinde, může mít hlavu a patu a nemusí nudit, i když se na obrazovce neděje nic zvláštního. Příběh je o partě dozorců a co hlídají vězně, kteří jen čekají na rozsudek smrti...což není veselé téma, ale i tak se tu najde pár chvilek, které potěší a trochu rozveselí. Děj je plný procitnutí. Všechna z toho jsou smutné až pochmurné momenty ve věznici "smrti", které Vás donutí přemýšlet. Film je plný pocitů, které tak naplňují příběh velkou kvalitou a dělají z něho jedinečný snímek. Posmutnělý až vážný děj Vás donutí tedy přemýšlet až tak, že Vám oněch vězňů i líto. Což jsem nečekal...a ne jen jich...díky těmto silně emotivním momentům Vám bude líto i (ne)obyčejných věcí o, kterých si myslíte, že jsou nedůležité a kterých byste si ve všedním životě ani nevšimli nebo je považovali za cenné. Smutek tu naštěstí střídá i ( netrapné ) veselí. Pár povzbuzujících chvilek se tu přeci jen najde. Ale nezapomínejme na to hlavní...pocity. Pokud se do celého příběhu ponoříte...dokážete cítit velkou lítost, odpuštění a hlavně bezmoc. Pokud se do děje něco co se Vám nelíbí ( ubližování, atd. ) dokážete trpět s postavami a cítit obrovskou nenávist a bezmoc. Záporáka ( dáli se tak nazvat ) budete nenávidět, až do morku kosti a budete mu přát jen to nejhorší, za to všechno zlo co stihne za celý příběh napáchat. Herci jsou výborní. Jak dozorci tak hlavně vězni. Obdivuji je všechny! Tentokrát se vykašlu na nějakou hudbu a kecy s efekty, páč tohle je hlavně o příběhu. Snímek je tedy pocitově smutný, emocionální, plný bolesti a lítosti, zamyšlení a i veselosti. A hlavně neskutečně zajímavý. Hodnocení: 90 %

• 1.2.2017  19:26

Film je úctyhodnou kopií kresleného snímku od Disneyho, který se jenom snaží napodobyt to, co už ukázala hrstka lidí dávno před ním. Narozdíl od nich bych ale usuzoval, že se toto povedlo lépe, než jiné ostatní starší hranné verze. Od filmu nečekejte nic zvláštního. Rozhodně pokud je Vám nad 13 let. Je spíš pro děti. Ale ne tak moc, abyste se při spoustě scén za sebe styděli, na co se to vůbec díváte za blbinu, jak u některéýh dnešních animáků bývá. Příběh je srozumitelný, dobře napsaný a přesto prostý. Vede docela pozvolné a klidné tempo po většinu filmu, což se přiznám, mě trochu unavovalo, ale jinak je to natočené skvěle. Přemýšlím zda se dá použít slovo "natočený"...skoro celý film je defakto naanimován a jediný herec je tam malý kluk...no co. Český dabing mě překvapil. Ne v tom, že by byl nějak úžasně úžasný, ale spíše, že nezkazil podstatnou část filmu. Hlasy zvířat jsou tu perfektně vybrány a nadabovány. Dabingem jsem byl tedy potěšen hodně. Přes kliďáckého Balůa, ochranářské Bagíry až po strachu nahánějícího tygra Šerchána, který měl hlas podle mě nejlepší. Byl jsem také zvědav, zda se tu obějí známé písničky, které si ještě z kreslené verze pamatuji. Dvě se tu skutečně objevili a byl jsem zklamaný. Byli jinak nazpívány, než si je člověk pamatuje a to fakt kazí dojem.V kreslené verzi zněli mnohem lépe, byli lépe nazpívané a taky napsané...zde byli stejné, až na to, že byli mnohokrát zkrácené, něco k nim bylo přidáno a nemělo to takovou melodii, aby to znělo aspoň trochu uspokojivě. Z celého filmu jsem byl nejvíce uchvácen animátorstvím. Klaním se před všemi animátory, kteří se na tomto filmu podíleli, páč zvířata i celé okolní pozadí zde vypadá jako živé a neskutečně uvěřitelné. Klaním se lidi! Konec nebudu prozrazovat, ale je to předvídavý konec, jak budete tušit už hned ze začátku. Zároveň mě, ale překvapil tím, že byl odlišný od toho z kreslené verze a aspoň tím dostal nějakou originalitu. Hodnocení: 77 %

• 1.2.2017  19:23

Jsem rád, že film začal akcí ve Wakandě. Akce na začátku snímku mě vždy lépe vtáhne do děje. Viděl jsem toho hodně, co jsem nečekal a zajímala mě hlavně akce. Souboj Capa s Crossbonesem mohl být delší a mohl mít lepší bojovou "choreografii", neboli propracování a elegantnost. Jinak fajn začátek. Dále se film táhne dlouhou dobu důkežitými, leč často nudnými scénami konverzací. Tlachání a dohadování je tu plno a je vidět, že bratři Russové se tu snaží dát prostor všem hlavním postavám, ale přijde mi, že Josh Whedon (Avengers 1,2) to umí lépe a jeho působení mezi postavama mě zaujalo více, než jak tomu bylo zde. A i když je to Capův film...celé to nakonec působí jako Avengers 2,5. Další akce s městskou honičkou odehrávající se v Budapešti (myslím) se mi v celku líbila. Měla několik dobrých scén a hlavně nápady a svižnost. Ale čekal jsem to celé trochu lepší. Souboj Buckyho a Black Pantherem na střeše mohl být delší a lépe uspořádaný. Těšil jsem se, že to bude souboj podobný rvačce Capa s Buckym (z Návratu prvního Avengera) na ulici, který byl výborný, ale tady to už tak dobré nebylo a chyběla mi hlavně hudba, která by přidala hodně na účinosti a efektivnosti. Další akce...bitva na letišti byla pro mě uspokojivá, ale znovu si musím rýpnout a zkritizovat to :D Celá mohla být delší, dal bych tam více soubojů mezo jednotlivcema a nedával tolik prostoru Spideymu. Těšil jsem se na nového Spider mana, ale ten se mi tu nelíbil. A částěčně to byla i moje chyba, páč jsem šel na dabing a ten jeho se mi vůbec nelíbil a myslím, že si na něho do budoucna nezvyknu! Dále mi Spidey připadal více animovanější, než jeho předchůdci a to kazilo dojem. A moc kecal. Zklamal mě :( Těšil jsem se, že na letištní scéně uvidím propracované souboje s hudbou, ale nakonec v tom byl trochu zmatek a všichni se spíše rvali mezi sebou. Konečné finále nakonec bylo nejlepší částí příběhu. Cap, Bucky a Tony se řežou mezi sebou a i nějaká hudba se tu začíná objevovat. Celé to bylo dramatické a emotivní tak jak jsem doufal, že bude. Jinak s plným koncem jsem byl taky spokojený. Celkový výsledek se mi líbil, ale nějaké nedostatky tu zkrátka byli a stojím si za tím! Těšil jsem se na souboje jako z Capa 2, které se mi líbili, ale zde už neměli takovou úroveň a elegantnost. I celá akce ( až na konec ) postrádá nějakou měnší dramatičnost. Hudby di v celém filmu nějak nevšimnete...není totiž jaké. Některé koncerzace na začátku děje jsou až moc nudné i přesto, jak jsou důležité. Novej Spidey mě zklamal. Ant manovi a Hawkeyovi bych dal více prostoru. Hlavní záporák filmu je plochý stejně jako většina záporáku od Marvelu. I když jeho představitele jsem si v poslední době oblíbil, jeho scény ničím nezaujali. Za co bych tedy dal nějaké plus? I přesto, že akce nebyla dle mých představ, byla úctyhodná a nebyl jsem zas tak zklamaný, jak vykládám výše. Herci jsou dobří, animátoři se zde hodně vyřádili a kdybych to srovnal s ostatními marvelovkami, mezi nejhorší místa v žebříčku by se Občanská válka enumístila ani zamák. A ikdyž jsem viděl 2 trailery, asi 40 TV spotů a 5 klipů, film stejně dokáže překvapovat :) HODNOCENÍ: 82 %

• 1.2.2017  19:19

Se všemi jsem se bez problémů ztotožnil a sedl si s nimi už na začátku. Postavy jsou dobře napsané, až jsem se celkem divil. Nejvíce jsem si oblíbil postavu hlavního orka, náčelníka klanu...blabla...jeho jméno si už nepamatuju. Ork co chce chránit svůj lid, svoji ženu i dítě, byla nejlepší postava ze všech (podle mě). Hodně jsem mu fandil. Postavy lidí mě už ale zas tak nezajímali. Král Azerothu se mi po celý film zdál nejistý a nerozhodný, ale spíš za to mohl ten jeho výraz v obličeji :D Jakýsi velitel královské gardy (fajn...nepamatuju si absolutně žádný jméno) už byla lepší postava. Ale zklamala mě zde jedna věc. Prokreslení a charakteristika postav je sice bezva a jsou to všechno dobře napsané i zahrané postavy. A však když došlo na pár scén s emocemi a city, byl jsem zklamán. Například...vstah hlavního lidského hrdiny a jeho syna bych spíš přirovnal ke vstahu strýce se synovcem. Celý byl spíše nazáživný, neprocítěný a neemotivní. A když došlo na jistou scénu (nebudu prozrazovat), celé to akorát potvrdilo moji domněnku. Jinak celý příběh je též napsaný bez menších chyb. A na jeho kvalitě mu přidává i několik nečekaných zvratů, které mě opravdu překvapili. Z trailerů to možná vypadá prostě a předvídaltelně, však samotný příběh dokáže překvapit a dělat divy. Děj plyne rychle a nudit se moc nebudete. Na dvou hodinový film se toho děje dost k upoutání Vaší pozornosti, ale kdyby tvůrci nevystřihli 40 minut z celkové délky snímku, mohli se vstahy a dějové linky více prokreslit a větší prostor by jim rozhodně neškodil. Počítačové efekty jsou další dobrou (asi nejlepší) stránkou filmu. Je vidět, že si zde filmaři se všemi orky, trpaslíky a mnoha zvířaty pohráli s grafikou a svým vzhledem se mohou rovnat nejlepším filmovým trikům současnosti. Ani kouzla, která se zde objevují, nevypadají nějak zle. Finále je velkolepé, bez většího neuspořádání a dá se v něm orientovat. Stejně bych tu něco vytkl. Mám na mysli závěrečný boj mezi hlavním hrdinou a jedním z orků. Celý boj mohl být delší a myslím, že by se na něm filmaři opravdu vyřádili a my, diváci, bychom potom dostali o to větší zážitek. Výsledkem je překvapivě zábavný, dobrodružný film, který možná oslňuje efekty, grafikou a dobrým dějem...ale na propracované, až srdceryvné fantasy Pána prstenů Petera Jacksona...tohle prostě nemá. I tak říkám..sem s dvojkou! HODNOCENÍ: 78 %

• 1.2.2017  19:17

Zde jde jenom o peníze. Chlápci co stojí za těmito filmy ve fešných oblecích s kravatami, si chtějí prostě jenom namastit kapsy našima penězma a celý projekt staví na úspěchu prvního dílu. Myslím si, že aniž by se sebevíc snažili a celý film by stál za starou belu...kasovní úspěch přechozího filmu dobrých kvalit a celosvětově známá značka, by stejně zařídili řadu natěšených dětí, kterým jen stačí, že je to animované, hýbese to a mluví. JEDNIČKA = ÚSPĚCH = POKRAČOVÁNÍ = MANY, MANY, MANY! Vsadím se, že ti zbohatlíci v oblecích za 200 dolarů tento vzorec určitě někde ve své kanceláři mají. Nebo aspoň ve své hlavě a to se s Váma klidně vsadím! Ae tohle...tohle je trochu jiný kafe. Hledá se Dory je pokračování docela důstojné a uspokojivé k tomu, abych si v klidu po zhlédnutí oddychl. To musím říct už ze začátku. Celkem se divím, že toto pokračování vzniklo víc jak po 10 letech. Možná ta parta lidí, tvůrců a všech ostatních, vymýšlela novou zápletku, která by byla originální a jiná, než to, že se ztratí ryba. Až nakonec asi zjistii, že o něčem jiném to nejspíš ani být nemůže. Tak vzali hlavní zápletku Nema ( prostě další ztráta ) a vytvořili tomu nový kostým. Pokud jste viděli jedničku, budete pravděpodobně spokojeni. Film se táhne ve stejném tempu i duchu. Nejde tu o humor, u kterého se sami stidíte za to, na co se to vůbec díváte za ********. Ale vcelku dobrý, spíše průměrný styl humoru, u kterého se lehce pousmějete a nasadíte úsměv. Je tu také více postav než v jedničce a kvůli tomu tu nemají ani tolik prostoru. Ale myslím, že to Vám, vzhledem k dětskému animáku, vadit nebude. Havní postavou je ukecaná, zapomnětlivá, modrá rybka Dory, který Vám dost možná bude trochu lést na nervy svou ukecaností a demencí. Ale co...dětem se to bude líbit :D Grafika je stejně pěkná a dobrá jako v jedničce, jen s tím rozdílem, že dnes už tím nikoho moc neohromíte. Vzhledem k tomu, že je to animák, tak dabingu se bát nemusíte. I po deset letech zůstalo původní obsazení a neuráží. FInále je natolik předvídatelné, že si ho domyslíte, už na začítku, ale tuto skutečnost vyvažuje jedna věc. Je dojemné. Dojemní natolik, jak se na správnou Disneyovku či Pixarovku patří. Že by Vám úplně ukápla slza si nemyslím, i když já jsem měl na krajíčku :D Ale je pěkné. Výsledkem je dojemné a úctyhodné pokračování, které nějak nekazí dojem a vzpomínky na staru jedničku, ale není to tak zbytečné, jak jsem očekával a dokonce mám pocit, že původního ducha se podařilo zachovat.

• 1.2.2017  19:15

Tak...po nedávném průšvihu BvS se stopáží 2h30m se fešní kravaťáci s ulízanýma vlasama rozhodli zkrátit jejich další snímek jen na celé 2h, aby se předešlo obavám z opakování problémů a horší kvality. Nas...t! Kdyby do toho nezasahovali a nechali vše čistě na režisérovi a věřili mu, dostali bychom (s větší pravděpodobností), sice delší, ale určitě lepší nabitý akčňák, než byl poslán do kin. Ve filmu se toho děje zkrátka hodně - dost zvratů, dost bitek, dost mluvení, dost všeho na to, aby se vše narvalo do 2 hodin a bylo vše OK. Celé je to jaksi urychlené a vmáčknuté do této stopáže, že to filmu ubližuje. Spousta postav nedostává dost prostoru na to, aby se nějak předvedli nebo jsme se o nich něco POŘÁDNĚ dozvěděli. Nedostává se jm dostatečné vykreslení a přiblížení k jejich charakteru. Být film o půl hodiny delší, jsem spokojen. Tak jo...postavy. Hlavním tahounem filmu i naší party padouchů je WIll "Deatshot" Smith. Jeho postava zde dostává nejdelší i nejlepší dialogy a na padoufa je i dost simpatickej a chápete proč dělá to co dělá. Mohlo by se to pokládat i za dobrý restart kariéry černouška Willa. Dourou roli v dobrým filmu už potřeboval. Dále :)...Margot Robie alias Harley Quinn ze, které by všichni kluci přešli z uspokojování svých potřeb nad Scarlet Johansson nebo Emou Watson, byla taky super, dost simpatická (na blázna) a dobře jste se u ní bavili. A také jsme se o ní dost dozvěděli. Jo...a taky je sexi. Ostatní postavy jako - El Diablo, Captain Boomerang nebo Killer Croc a další, už tu svého prostoru moc nemají. Nedovíte se o nich nic moc, moc textu tu nemají, párkrát zaskečují nebo zahláškují, ale to je zhola vše. Další mínus za vystřižené a vyškrtnuté scény z filmu. Celá atfosméra na začátku dost baví, seznamujete se s postavami, sledujete jejich život ve vězení a celé by to bylo lepší, kdyby se vše netočilo jen kolem "černošskýho ostrostřelce" a "šílený sexbomby". Názor na nového Jokera? Výborný. V jistém ohledu. Bavil mě, byl přesvědčivý, jeho nové ztvárnění postavy bylo zajímavé a uvěřitelné a na jeho scény jsem se těšil, ale...zase je tu ALE. Pro děj je absolutně zbytečný. Bez něho by se celý příběh doapdl stejně (až na jednu výjimku) a do dění tolik nezasahuje. Doteď nechápu proč ho tam vůbec dávali. Jediné co mě napadá je, že by mohl zvýšit popularotu celého snímku. Ale je naprosto zbytečný, tak proč se snažit? Hudba ve stylu Strážců galaxie je příjemná, originální a zábavná (hodně 80-ky a hity). Příjemné překvapení :) FInální bitka je na můj vkus a moc přehnaná, přeplácaná a plná CGI efektů u, kterých jsem si často říkal...WTF? Záporáka jsem si nakonec neoblíbil. Radši bych v jeho roli viděl zelenovlasého nepředvídatelného blázna (Joker), aspoň by pro film byl užitečný a taky bychom si ho více užili.

• 1.2.2017  19:11

Postava je dobře zahraná, její charakter zajímavý, ale přišlo mi, že mohla být ve filmu vykreslená lépe. Takové odmítnutí operace malé holčičky, co má umřít by postavě přidalo na zbarvení a celkový drama formát celého snímku by vážně neuškodil. Ale to až později. S hlavní postavou jsem spokojen. Nejvíce bych asi chtěl pochválit Tildu Swinton aka hlavní učitelku Strange. Její potava je tu dobře zahraná a přišla mi nejvíce simpatická. Co asi nejvíce ubližuje filmu je ale humor. Zde se mnou asi nebude souhlasit mnoho lidí, ale kašlu na Vás..je to můj názor. Ač některým vtipům jsem se zasmál, nekteých už bylo moc a filmu spíše ubližovali. Nevím, zda je to vina samotého režiséra či toho, že Marvel vlastní Dysney (ehmm...sázím na tohle!), ale vážnější, dramatičtější a zajímavější pojetí různých scén by tu vážně NEVADILO. Co se týče efektů...zde je to naopak asi nejlepší stránka filmu :) První výlet Strange do bláznivého nepochopitelného barevného, a já už nevím co, kouzelného světa mágů mě dost bavil. Jak přelétává z jedné bláznivé reality do druhé bylo fajn. Ale...při akci to už bylo jiný kafe. Horší kafe! Když se gravitace přehoupává na druhou stranu je to cool, ale zároveň trochu nepřehledné, a celé okolí na mě působilo neuspořádaně a to mě pak nebavilo. Z celých bitek ve filmu si už žádnou nepamatuji a často se něčí přerušovali a to mě naštavlo. Kde je ta Russoovská akce z Captaina Ameriky?? :/ Finální souboj se mi také příliš nelíbil, ale jistá část (nebudu prozrazovat) byla fajn překvapivá. Bláznivé cestování realitami byla super, ale akce je nepřehledná a ne tak, jak bych si ji představoval. Ale...možná je to jen můj problém Emotikona smile:) Všichni jste mluvili o bezvadné Giocchinově hudbě, ale jediné co se mi z hudby líbilo byly marvelácké fanfáry v úvodu a jedna sedmdesátková píseň, co hrála při jedné ze Strangeových operací. Nechápu... Emotikona frown:( Z celkového scénáře a příběhu mám rozporuplé mínění. Začátek fajn, poté lepší a lepší, ale jak nastane akce už mě to tolik nebaví. Nějaké plusy chcete: Cumberbatchovské herectví, Tilda Swinton, pottitulková scéna. To je všechno...doufám, že se u druhých Strážců Galaxie Marvel polepší...Hodnocení: 7,9

• 1.2.2017  19:08

Něktěří nad tím mávnou bezstarostně rukou, někteří na to řeknou: "Jako fajn, no..." nebo "Ale ušlo to..." či "Furt lepší vidět tohle v Americe, než Trumpa v Bílém domě!" Ale já říkám...dobré, snad i kouzelné. Rozhodně ne zbytečné. Na Fantastická zvířata se nesmíte dívat jako na HP. Myslím tím hlavně atmosféru, pocity, dojmy a v podstatě skoro celý film. Neberte to tak vážně a osudově, protože tak ten film vážně nepůsobí. Ale spíš je jako hravé, nemotorné, zábavné, kouzelné dobrodružství. Atmosféra je zde kouzelnější a trochu přeplácanější, než u filmů s HP, ale moc to nevadí. Protože to baví! Právě díky této atmosféře, nabijete dojmů a budete se bavit zdejším prostředím a děním, že si nikdy za celý film neřeknete, že chcete zpátky za Harrym, Ronem a Hermionou do Bradavic. Je to něco nového. Ději by neuškodilo vynechání některých zbytečných scén, které trochu nudí a jsou slepým místem filmu. Větší energii by měl soustředit hlavně do hlavní zápletky příběhu a postavám. Také kdyby si nehrál moc na vekou osudovost, by neuškodilo. Děj tu plyne rychle a svižně, s výjimkou pár slepých míst, ale stále se něco děje a je na co koukat. Postavy do příběhu zapadají vhodně. Překvapivě! Trochu zmatený kouzelík, ktarý se seznamuje s novým prostředím, starostlivá bystrozorka, vášnivá a vyzívavá čarodějka, zábavný, nemotorný, rostomilý, ale dobrosrdečný mudla a přísný, trochu tajemný bystrozor, který zbá na zákon, ale má své vlastní úmysly. Postavy fungují dobře, leč pár vylepšení by se našlo. Nicméně to, že mne dojme vztah Mloka s jeho malým kamarádem (větvíkem?) nebo to, že hlavní komická postava bude opravdu zábavná, bych oprvadu nečekal. Ale stalo se! :) Záporák není zde špatný. Větší vykreslení by neuškodilo, pár scén vyškrtnout a nahradit lepšímy, ale se záporáky třeba marveláckého universa, by se mohl měřit jednoznačně. Co se týče zvířecích postav, mám jednu výhradu. Ač fungují ve filmu lépe, než v trailerech...všechny jsou až moc okatě zdigitalizovaní. Já vím...a co dnes už není vytvořeno počítačem. Ale když si vzpomenu na fotografie z časů, kde se maskéři a všelijací umělci patlali s detaily baziliščí hlavy, tělem hipogryfa, fénixe a draka svýma rukama a zručností...je mi smutno. Počítače už jsou dnes denním kafem a ne vždy výsledek vypadá uvěřitelně. Hudba, zde také není na jedničku. Při filmu jsem vzpomnal na vynikající soundtrack Johna Williamse z Vězně z Azkabanu, ale tady nějaké větší hudební povzbuzení pro diváky zazní akorát na začátku, kdy po oblacích létá logo filmu a na konci ve finální scéně. Finále se snaží být osudové a velkolepé, ale takového dojmu vůbec nenabírá. Ničení města už nikoho nezaujme a spíše to vytváří zmatek. Nakonec mám ale z filmu dobrý pocit, jako když jsem jako malý odcházel z Harryho Pottra a přál si být kouzelníkem. Odnášel jsem si pocit potěšení, okouzlení, pobavenosti a rozhodně jsem viděl něco nového. HODNOCENÍ: 77%

• 1.2.2017  17:26
    Hannah Montana (TV seriál) (2006)

Viděno z nudy dopoledne v televizi...a lidičky...je to pí****na.

• 31.1.2017  19:43

Tato nechvalně známá klasika z 80-tek mě chytila hned na první shlédnutí a už mě nikdy nepustí ze svého objetí, až do smrti. Jeden z největších klenotů kinematografie nám dal spoustu dnes známých scén, skvělou hudbu, skvělé hrdiny, skvělé auto, které by si každý přál, jednu z nejlepších trilogii, které nějak neupadá kvalita s každým dalším dílem a přelomový snímek, který by měl vidět každý. Pro mě naprostá SRDCOVKA!

• 31.1.2017  19:37

Nejlepší fantasy všech dob. Peter Jackson dokázal nemožné a výsledkem je originální dobrodružná podívaná, ve které se negativa hledají jen těžko. Počkat! No jo! Oni tu vlastně ani žádné nejsou!

• 31.1.2017  19:29
    Vetřelec (1979)

Poprvé jsem tak nadšený nebyl, ale to mi ještě nedocházelo jaký jsem to objevil zářící klenot dnešních hororů a sci-fi. Naprosto parádní...ano tak bych to řekl...NAPROSTO PARÁDNÍ podívaná s parádními triky, kulisami, herci a hudbou. Ridley Scott nám daroval dnes už starší klasiku svého žánru, která by se kvalitami vyrovnala i legendárním Star Wars, daroval nám jedno z nejznámějších vesmírných monster a daroval nám hlavně hutné drama, na které bych se mohl dívat znova a znova!

• 31.1.2017  19:18

V dnešní době už známá a právem chválená klasika, na kterou nedám dopustit. Pro každého milovníka akčních film je toto svatý grál a přímo dokonalost všeho filmového napětí. Hlavní postavu obyčejného policisty Johna McClana si zamilujete a budete mu fandit po celou dobu. Hlavního záporáka si tu střihne Alan Rickman, který hraje jednu z jeho nejlepších rolí, je tu několik kule rvoucích scén a parádních přestřelek a parádní finále a...prostě parádní film a nic víc dodávat netřeba.

• 31.1.2017  19:03

S Pulp Fiction je toto asi moje nejoblíbenější Tarantinovka. Je to trochu jiný western s lžičkou dobrodružství, špetkou bláznovství a vyjde vám zábavná podívaná, kde nemusíte nějak řešit děj a v některých případech i fyziku, Stačí když se uvelebíte a jen si to užívejte, ať už se tam děje cokoliv. Christoph Waltz podává trochu přehrávaný výkon, kterým vás zaujme už během prvních 5 minut filmu a jestli milujete Pulp Fiction...pravděpodobně si zamilujete i tohle.

• 31.1.2017  18:49

Osobně jsem tomuto snímku moc nevěřil, ale dneska bych si nafackoval, kdybych po tom nešáhl. Podíval jsem se na to...a už jsem to viděl asi 5krát a říkám, že to uvídím ještě tak 30krát! I když je pan Scorsese už starý pán, tak na svá stará kolena natočil skvělý a neuvřitelně zábavný film, který mě dokáže zaujmnout vyloženě každou scénou a jedná se o precizní velkolepé vyprávění, které si vždy neskutečně užiji.

• 31.1.2017  18:42
    Jurský park (1993)

Jako malý jsem to baštil. Ale až později mi došlo, jak je to kvalitní dobrodrúžo film. Za mě jeden z nejlepších Spielbergův film. Triky, které nám tu jsou nastavené pod nosem, jsou i dnes dobře koukatelné a oceníte lidskou práci, která je dnes dělána počítači a před zeleným plátnem. Přidejte hudbu Johna Williamse, skvělou výpravu, dobrodružný příběh a dinosaury...a máte výborný film, na který se vždy rádi podíváte. 10/9

• 31.1.2017  18:36
    Forrest Gump (1994)

Film co jsi jede svým vlastním tempem, stále nás má čím upoutat, má dobré herecké výkony, dobrou hudbu a všichni ho znají. "Foreste, ty nejsi jiný, jsi stejný jako všichni ostatní...", ale tvůj film vyčnívá svou kvalitou skoro nad všemi. Tom Hanks tu hraje svou legendární podivínskou roli a i když je trochu nepochopitelná, zažijete s ní kus jejího života rádi. A ještě se u toho pobavíte, zasmějete, pobrečíte (takových scén tu je víc) a je to zkrátka film, který musíte vidět. 10/10

• 31.1.2017  18:29

Začátek sice pomalejší, ale...to je asi to nejmenší mínus z celého filmu. Tenhle film je zatím můj nejoblíbenější z dosavadních zhlednutých. S vyprávěcím stylem Foresta Gumpa je toto skvělá podívaná, která jednoduše pobaví a chytne za srdíčko. Nudit se u tohoto nebudete, pokud nejste totál postižení nebo máte strašný filmový vkus Zdeňka Trošky. Nabídne vám jednu z nejlepších rolí Morgana Freemana, skvělého hlavního hrdinu, možná nejvíc nenáviděného filmového záporáka, jedny z nejlepších scén, co jste na plátně viděli a šokující závěrečnou pointu, která vám změní pohled na příběh filmu. Bravo. 10/10

• 31.1.2017  14:59
    Výměna manželek (TV pořad) (2005)

Kdyby byla pod Odpadem ještě kupříkladu Ebola, ohodnotím to jí!

• 30.1.2017  17:55

Předem říkám, že mě další výlet do Středozemě od Petera Jacksona bavil. Jsem trochu nostalgik a rád si zavzpomínám, takže jsem při hodnocení filmu byl mírnější než jindy, díky návratu známých tváří. Bilba Pytlíka hraje energický Martin Freeman, Gandalfa sympatický Ian McKellen a Thorina pozoruhodný Richard Armitage. Bilbo už byl od začátku docela sympaťák...kdo by nechtěl žít v Hobitíně hezky v klidu a užívat si oslavy s ostatními hobity. A energický výkon Martina byl zahrán perfektně. Je energický, vtipný a když se začne měnit z pokojného hobita v dobrodruha, začnete mu fandit. Každého tu také potěší návrat Gandalfa, který je přesně takový jak si ho pamatujeme z Pána Prstenů a jste rádi, že to dokáže být stále ten milý dědula, ale i přísnej "skřetobijec". Další pochvalu si určitě zaslouží i Richard v roli Thorina. Ze začátku je to zakrslý trpaslík ze, kterého jde fakt respekt, až ke konci kdy mu nečekaně roztaje srdce a vy si ho také zamilujete. Příběh byl ale až moc dlouhý. Některé scény byli zbytečné, nebo moc dlouho a natahované. Samotný Bilbo vyrazil za dobrodružstvím až ve 45. minutě. Ze zdlouhavých 2 hodin a půl filmu se u některých pasážích začnete nudit a čekáte až se konečně začne něco dít. Akce je tu natočená dobře, finále je dech beroucí a je znát, že ji rejža Peter Jackson zvládá dobře a že si to i možná užívá. Hudba je ve filmu výborná.Celý Soundtrack stojí za poslech. Budete si ji vychutnávat. Od uklidňující hudby v Hobitíně až po bojovou hudbu při akci a ve finále. Stále říkám, že hudba je u filmů mnohdy nedoceněná a že by měla být jeho větší součástí. Smekám tedy před skladatelem Howardem Shorem. A jako poslední plus tu máme také počítačové efekty na, kterých si Peter opravdu pohrál. Osobně jsem se nejvíce těšil na návrat Andyho Serkise alias starého známého Gluma. Na scénu s hádankami mezi Bilbem a Glumem jsem se klepal už od začátku.A jsem rád, že tu náš Andy dostal pro svou roli více prostoru a zahrál další vynikající výkon jako v Pánovi Prstenů. Vyhodnocení? Příběh je dlouhý, natahovaný, některé scény jsou zbytečné a některé by se mohli zkrátit. Ale má nostalgie, efekty, herci a hlavně HUDBA to dokáží vynahradit. Závěrem se ukázalo, že další výlet do Středozemě byl skutečně k něčemu a ne k tomu, aby ze mě někdo vytáhl peníze na film, který mě nakonec přes očekávání zklame. Hodnocení: 7,9/10

• 30.1.2017  17:53

Více dobrodružný, akčnější a obsahově zajímavější druhý díl hobití trilogie bych zařadil na první místo. Fajn...příběh se rychle vyvíjí kupředu a navazuje na to kde jsme skončili. Jsme rádi, že ze začátku vidíme už odhodlaného Bilba na rozdíl od "ustrašené bačkory" a dokáže řešit problémy za trpaslíky a stále je tahat z bryndy. Na tomto pokračování v cestě je toho více záživného než minule...pavouci, útěk před elfy, skřeti a finální setkání s drakem ze, kterého jsem měl v kině zatím nejlepší filmový zážitek vůbec. Celý děj je tedy svižnější a nezdá se tak "nudně" zdlouuuuuhavý. Co se týče efektů...tak s překrásnou krajinou Nového Zélandu z prvního dílu se můžete rozloučit. Skoro všechno pozadí, tak necelých 90 % filmu je počítačově vytvořeno, protože něco takového na Zélandě fakt nenajdete. Herci jsou znovu výborní, mnohé také ádi uidí známého Legolase, ale nejvíce chválím výkon Dr. Strange...ehm, pardon...Sherlocka...teda...Benedicta Cumberbatche! Za dokonalé propůjčení hlasu a tělové mimiky draku Šmakovy. Hudba je zde dobrá a hezky se poslouchá, ale bohužel už není tak velkou součástí filmu jako v Neočekávané cestě. Místy je jí hodně a místy ji skoro nevnímám. Škoda. Mnohem lepší než první díl...lepší příběh, akce, čllověk se tolik nenudí a finále je lepší než minule a je nejlepší částí filmu. Jen ta hudba trochu pokulhává, no? Hodnocení: 8,3/10

• 30.1.2017  17:51

Začátek filmu je perfektní. Benedict Cumberbatch tu znovu ohromuje svým zmutovaným hlasem a díky tomu se mi začíná líbit víc než většina postav ve scénách. Nebudu ale prozrazovat víc a jdeme dál. Po fajn začátku děj pokračuje pozvolných tempem plných dialogů, jen abychom zjistili co se děje divného s Thorinem. Po půl hodině to, ale nabere obrátky a začne to. Na místo dění přijíždějí elfové, kteří vydírají trpaslíky kvůli bohatství, když v tom dorazí další armáda, trpaslíků a náhle i armáda skřetů a můžeme začít! Celá bitva, kterýá zabírá půlku filmu má dění na rozdávání, akčních scén je dostatek, tak co se sakra pokazilo? I přes epickou bitvu necítíte v ději nějaké větší emoce nebo co by Vás opravdu bavilo. Nebo napětí...cokoliv. Vidíte velkou partu lidí, skřetů, trpaslíků a elfů co se řežou dál a dál a ve městě se odehraje pár scén na, které se aspoň dobře dívá. Chybí mi tu nějaká strategická logika, jako v Pánovy Prstenů v bitvě u Minas Thirit. Navíc celý dojem z bitvy kazí nevtipný a proto i zbytečný humor, který tam moc nepasuje. Až ke konci, kdy dorazí druhá armáda skřetů a sledujete finální boj Thorina s hlavním záporákem, který ve Vás vyvolá aspoň trochu napětí se to zlepší, i když stejně už tušíte jak to dopadne. Poté následuje emocionální a trochu posmutnělý konec, kdy i přes to co se Vám nelíbilo, neudržíte slzu a uvědomíte si, že toto je nejspíš opravdu naposled. Rozloučení Bilba s Gandalfem by mohlo být více dojemnější, ale ujde. A když znovu zříte Hobitín, tak si řeknete: ,,Ale zas tak strašný to nebylo no..." Alespoň někteří z Vás. To bylo k ději všechno. Efekty v tomto filmu tentokrát moc nebodují. Když se podíváte na pozadí, uvidíte jak na tuto dobu to vypadá dosti okatě uměle. O to horší je, když zjistíte, že armáda elfů je totálně udělaná ze zatracených počítačových animovaných klonů. Ano...při bitvě možná ta animace nezbytná je, ale když nehybně stojí několik lidí v řadě a nic nedělají a je každý stejný jako druhý...to opravdu nepotěší. Hudba je také spíše zklamáním. Nejvíce je jí v scénách s drakem a na konci. Vybavuji si ještě jednu bezva skladbu při výběhu trpaslíků s hory ( Sons of Durin ), ale to je všechno. Maximálně potěší závěrečná píseň The last goodbye od Billa "Pipina" Boyda. Takže...začátek dobrý, poté trochu nuda, bitva epik, ale celkově neudělá moc dojem, efekty nic, hudba až na závěrečnou píseň taky nic moc...aspoň máme povedený konec. Hodnocení: 7,4/10

• 30.1.2017  17:49

Udělat z vážného, galantního a trochu staršího Sherlocka Holmese mladšího, energičtějšího...řekněme Jamese Bonda 19. století nebyl vůbec špatný nápad jak se zdálo. Robert Downey Jr. tu podává herecký výkon díky, kterému nás film nenudí. Je sympatický ( v jistých ohledech, v jiných byste mu v realitě dali přes držku ), zábavný...hm...jako Iron man. Vedle něho také exceluje Jude Law alias Dr. Watson, který díky svým rozdílům, tvoří s Holmesem nerozlučnou dvojku, i když si stále lezou na nervy. Efekty jaou zde uspokojivé, ale nijak si jich všímat nebudete. Co s týče hudby, tak jsem potěšen a poněkolikáté smekám před Hansem Zimmerem. Dynamická znělka je perfektní a hudba při bojových scénách tyto scény lépe přibarvuje a lépe se na ně dívá. Takže hudba...na jedničku. Příběh baví a díky tomu, že se budete snažit vyřešit hlavní zápletku za Holmese ( to bych fakt nevymyslel ), bude Váš zájem více a více stoupat. Jediný mínus bych dal za o, že i když jsou místní boje fajnově natočené a s perfektní hudbou, tak se nezbavíte dojmu, že tu jsou jen na doplnění děje. Asi aby tvůrci měli jistotu, že se budete více bavit, ale jinak působí zbytečně a nepasují tu do dění, prostě tu jsou. Hodnocení: 7,9/10

• 30.1.2017  17:47

Po prvním bezvadném díle, který mě donutil se o tomhle chlápkovi více zajímat ( a to už je na mě co říct ), jsem se těšil na druhý nášup. Ale dopadlo to jak jsem se obával. Pro dobré srovnání nám tu pomůže Iron man. První film bezva a druhý natočený hned dva roky poté vydělal sice díky úspěchu prvního hodně peněz, ale už to nebylo tak kvalitně dobré. Začínáme už na začátku s rychlým rozjezdem, což je fajn. Člověka to lépe vtáhne do dění.A tak dostáváme to samé co v jedničce, jenže kvůli nedoladěnému scénáři psaného narychlo, už to zkrátka není tak dobré. Děj se v cyklu točí okolo střídavého dění a konzervací a akce, a tak se to stále střídá až do konce. Film je vyplněn příliš velkým množstvím akce, poněvadž samotný příběh by Vás bez ní moc nezaujal. To je podle mého názoru problém dnešních filmů. Více akce nezaručuje vždy lepší výsledek, ale jde o to diváka něčím více zaujmout. A to se tomuto filmu moc nedaří. V jedničce jsme poznaly nový, zábavnější styl Sherlocka Holmese a co ve dvojce? To samé jen s menší snahou...Herci jsou znovu dobří, nějakých počítačových efektů si zde ani nevšimnete, tak co pochválit? Znovu tu exceluje hudba v podání Hanse Zimmera, kterou budete poslouchat radši, než sledovat dění před Vašima očima. Hudba při akci je výborná, znělka jakbysmet a operu Amadea Mozarta Dona Giovanniho si poslouchám do teď. I humor zde není špatný, ale film bez nějakého nápadu či náznaku většího snažení to prostě o moc nevylepší. Hodnocení: 7,5/10