Kingsman: Zlatý kruh (2017)

Je to v pohodě. Dokonce skvělý. Zatímco jednička se rozjela až v polovině, tady se naplno jede od začátku a já se dobře bavil. Akce je bláznivá, vynalézavá, místy přepálená a i když kostelová scéna překonána nebyla, žádná mě nezklamala a když si ji spojíte s hudbou Eltona Johna, je to cool. Co ovšem zamrzí je, že si tvůrci neodpustili několik reciklací z jedničky a vy si řeknete: "Vážně? Nas**t, viděl jsem." A taky, že Eltona Johna je tu možná víc, než je zdrávo. Ale zbytek filmu nezklamal. Chemie mezi postavami skvěle funguje, jenom nový Statesmani mohli být lépe představeni. Když dojde na jednu dojemnou scénu (uvidíte, pochopíte), tak ta je vygradovaná na jedničku a oprvadu mě zasáhla. Nová záporačka je stejně ulìtlá a přehraná jako Sam L. Jackson a bavila mě.Takže jo...je to super. SCÉNÁŘ 4/5. POSTAVY 4/5. VIZUÁL 4/5. HUDBA 5/5. AKCE 5/5 = PANE BOŽE, UŽ MI DEJTE TROJKU!

Sirotčinec (2007)

Dobře zrežírovaný horor, dobře vykreslená atmosféra, dobře zahrané postavy, dobře zvládnutá kamera...tak co je špatně? Na první pohled nic, ale filmu chybí něco odvážného a originálnějšího, aby se z dobrého vyhrabal na skvělé a famózní. Fajn podívaná, která neurazí a nenadchne. SCÉNÁŘ 4/5. POSTAVY 4/5. VIZUÁL 3/5. HUDBA 4/5 = Když si 10x pustíte V zajetí démonů, dostanete 10x lepší zážitek.

Barry Seal: Nebeský gauner (2017)

Dobře zpracovaný životopis, který i tak nedosahuje všech kvalit. Celé se to snaží o takový Vlk z Wall Street feeling, kdy děj svižně ubíhá dopředu, ale nesnaží se moc o humor, o drama a celé je to tak půl na půl a nic pořádně. Cruis mě první půl hodinu docela vytáčel a zdálo se, že by celý film dokázal odehrát s připitomnělým úsměvem na tváři. Ale I tak nakonec nezklamal a dokázal, že dokáže nasadit I jiný výraz, leč na oscara to nebylo. Co do filmu opravdu parádně sedí je soundtrack ze starých hitovek a...to je asi jediné co mu jde nejlépe. SCÉNÁŘ 4/5 POSTAVY 3/5 VIZUÁL 4/5 HUDBA 4/5

Zlověstné ticho (2007)

Ono by si to ty 4 hvězdičky klidně zasloužilo, ale fakt, že jsem se nebál u žádné lekačky, hlavní hrdina je nudný patron s jedním výrazem a celý děj nemá tak dramatický náboj, to podkopává spíše na ten průměr. Naopak vizuál a kamera jsou světlýmí stránkami filmu a i v té hudbě občas zazní pár dobrých tónů. Ale V zajetí démonů je zkrátka lepší liga... SCÉNÁŘ 3/5. POSTAVY 3/5. HUDBA 3/5 VIZUÁL 4/5 =13/20

Poseidon (2006)

Jednoduchý survival film, který má Kurta Russella a to je vše. Je hloupý, vizuálně nudný a po kamerové stránce i hodně televizní, kdy kameraman asi usnul, když musel natáčet ten samí záběr za sebou...Bum, napětí, prásk, smrt, bum, napětí, bum, dvojnásobné napětí. Nic jiného ani film nenabízí. SCÉNÁŘ 2/5. POSTAVY 3/5 HUDBA 2/5 VIZUÁL 2/5 AKCE. 2/5. = 11/25

Atomic Blonde: Bez lítosti (2017)

Zbytečně dlouhý a nedbale napsaný akčňák, který se více snaží hrát na detektivku, než na hraní se zbraněma. A zbytečně. Příběh doprovází zamotaná zápletka, která je zbytečně překombinovaná a těšíte se až sexy hrdinka zase někoho pořádně nakope do zadku. V akci právě film vyniká a nabízí syrovou a intenzivní podívanou, která vrcholí desetiminutovou akční jízdou beze střihu. Takže příště míň mluvení a víc mlácení. SCÉNÁŘ/2 POSTAVY/3 HUDBA/4 VIZUÁL/3 AKCE/4 = 16/25

Kong: Ostrov lebek (2017)

Velkolepá dobrodružná podívaná, kterou ale kazí několik zásadních věcí. Postavy tu jsou ploché jak kdejaká třináctka a nezachrání to ani Jackson, který si tu najde pár momentů, ale jinak velká bída. Většina z nich vystupují spíše jako krmení pro monstra, než jako nosné charaktery. Atmosféra pokulhává mezi dramatem a odlehčenou komedií a nikdy to nejde dohromady. Naopak se povedli akční scény, které tu jsou zábavné, přehledně natočené a nabízí několik zajímavých úhlů kamer. Navíc vše vytvořeno počítačem vypadá věruhodně a ne odfláknutě. Rozhodně lepší než Godzilla. SCÉNÁŘ/3 POSTAVY/2 HUDBA/3 VIZUÁL/3 AKCE/4 = 15/25

Strážci Galaxie Vol. 2 (2017)

Je to větší, o hooodně šílenější a hlavně ambiciózní ve všech směrech. Triky jsou tu nepřehledné, stejně jako nudné akční scény bez napětí. Zároveň se tu objeví ty největší CGI zvěrstva ze všech Marvel filmů i celosvětové kinematografie vůbec. Zde zapomeňte na nějakou logiku nebo fyziku. Šílenosti (hlavně ve finále) se objevují neustále, ale zaručeně baví a nemůžete říct, že jste "tohle" už viděli stokrát. Neviděli. A to zaručeně. Retro soundtrack, na který jsem se těšil, tu je fajn, ale už ne tak jako v jedničce. Humor je většinou průměrný až trapný, ale i tak se najdou světlé stránky v podobě Grootova skotačení, které jsem si opravdu užil a smál se. Postavy stále baví jako minule a vyvíjejí se dobrým směrem. Závěrem říkám, i přes všechny vyřčená negativa, že snímek v klidu baví a nikdy jsem se vůbec nenudil. Ale zkrátka je to podobný film jako druzí Avengers. Všeho víc, digitální bordel všude a žádnou scénu, kterou chci znovu vidět, bych nevypíchl, až na konec, který je dobrý jako v jedničce. SCÉNÁŘ/3 POSTAVY/4 HUDBA/4 VIZUÁL/3 AKCE/3 = 17/35

Za každou cenu (2016)

Povedená nezávislá komorní westernovka s jednoduchým příběhem, který bez problémů na dvě hodiny zabaví a utíká rychle. Postavy tu jsou krásně vykreslené a všem fandíte. V realistické akci se najde místo i pro větší drama i nějaké to napětí a nakonec dostanete fajn podívanou, která dokáže zanechat hlubší dojem.

Terminátor 3: Vzpoura strojů (2003)

I před 3 hvězdy se jedná o svěží rychle ubíhající podívanou, za kterou se nemá kdo stydět. Ano, kdyby měl příběh v rukou Cameron, určitě by si poradil lépe a z určitých scén by vyždímal mnohem více napětí a vypiloval na jedničku. Plus se tu objevují akční scény, které se nepyšní zrovna excelentními efekty a na některých místech je to dost vidět. Ale i tak se o vyloženě špatný snímek nejedná a najde se tu místo i pro humor. I když předchozí díly byli natočené lépe, rozhodně se trojka Terminátora předvedla v tom lepším světle.