R´Hell

R´Hell

okres Břeclav
You can call me Susan if it makes you happy.

• 30.8.2010  09:24
    Talentmania (TV pořad) (2010)

Velmi laciný, řekla bych až "silvestrovsky rádoby zábavný" pořad, který ale nedokáže upoutat pozornost. Nudná porota a stále stejný Mareš. A u toho všeho snaha o obrovskou pecku, která se ale vůbec nedaří.

• 18.8.2010  16:14
    Čarodějnice školou povinné (TV seriál) (1998)

Škoda, že je to až tak špatně hodnocené ze strany mnoha zdejších uživatelů. Já mám čarodějky ráda, možná mají pitomý scénář a možná nejsou ani moc zábavné a napínavé, ale jako malé se mi moc líbily a proto pro mě nejsou žádný odpad. PS: Čarodějnické filmy jsou si velmi podobné, srovnávání s Potterem není k věci. Hrad, koště, kočky - typické kouzelnické prostředí a věci odjakživa. Potter vykradl všechno, ne? V tomto případě to vypadá, že kdo chce psa bít, hůl si najde.

• 12.8.2010  10:46
    Báječná sedmička (TV film) (2005)

Velmi milý a veskrze optimistický snímek o matce samoživitelce. Snad jen, jak už tu někdo psal, postrádá nějakou hloubku, je to jen vyprávění o určitém období velké a trochu jiné rodiny a nic víc se nedozvíme. Ale co, depresivních filmů už bylo taky dost. Palec nahoru pro Helenu Bonham.

• 29.7.2010  10:39

Tak jsem po prvním dílu měla chuť napsat - Knight Rider - legenda pohřbena, ale s druhým dílem jsem si to bůhvíproč rozmyslela. Ani staré originální díly tohoto seriálu neoplývaly kdovíjakou kvalitou, ale měly něco, co přitahovalo diváky k obrazovce, možná něco na tom Davidu Hasselhoffovi bylo (komentář uživatele tron - charisma? :)). A když ne na něm, tak možná něco na tom starém KITTovi. Herci v Legendě se vrací by se mohli k potěšení všech raději vrátit k modelingu. Absolutně nevěrohodný a naprosto nelogický seriál zabíjí i pitomé dialogy. Legenda se vrací se nikdy žádnou legendou nestane, na rozdíl od svého předchůdce, který okouzlil minimálně každé druhé dítě.

• 28.7.2010  16:06

• 18.7.2010  09:34

Hvězdička za originalitu, děj, nápad, zpracování, humor a skvělé francouzské znění. Ačkoliv Panika v městečku je trochu zdlouhavá, nic to nemění na tom, že se jedná o jeden z nejzajímavějších filmů vůbec. Je jako dětská hra, kde je možné všechno, přesto vše má svůj řád. Obdivuhodné je, jak autoři dokázali uspořádat kupu nápadů a ještě navrch ji okořenit vtipem, nikoliv laciným či prvoplánovým, ale pořádně ujetým a originálním. Doufám, že tohle není poslední počin podobného rázu a těším se na další.

• 10.7.2010  15:48

Tohle šlo tak nějak mimo mě. Možná napodruhé...

• 7.7.2010  08:34

Převýchova nevychovanců je sice pořád na jedno brdo, přesto občas nestačím žasnout. Na druhou stranu je to názorná ukázka života a školství na opačné straně světa.

• 5.7.2010  10:50
    Ptáci v trní (TV seriál) (1983)

Tak mě napadá, jestli Ptáci v trní v době svého uvedení nesklidili pořádnou kritiku od církve? Televizní romantika, někdy až zbytečně moc protahované scény a dialogy. Zvuková kulisa, přesto ne tak špatná, abych jí udělila hodnocení rovné zfilmovaným výtvorům Rosamunde Pilcher.

• 22.6.2010  16:32

Na této verzi Alenky není nic vyloženě špatného (snad kromě závěrečné ukřičené skladby od Avril Lavigne). To, co ji shazuje v očích diváků je fakt, že je to dílo Tima Burtona. Protože od tohoto režiséra všichni čekají temnou, vtipnou a především velmi originální podívanou, mohou být lehce zklamáni, že Alenka je pouze pohádka od Disneyho. Krásná, barevná, dětská. Burton bohužel nevyužil obrovský potenciál, který kniha nabízí. Mohlo zde být mnoho narážek a hravých vtípků pro děti i dospělé. Tyto nedostatky jsou však vynahrazeny skvělou hudbou, přenádherným světem a výborným výkonem Heleny Bonham Carter. Tato Alenka v říši divů má mnoho chyb na kráse, ale průměrná není.

• 21.6.2010  13:28

Prostě Making of... Jak to jen ohodnotit? http://www.youtube.com/watch?v=vi_kZQSNOZc

• 19.6.2010  18:25

Velmi úspěšné převedení světoznámé počítačové hry na filmové plátno. Možná lehce naivní, možná jde až příliš vidět snaha o skvělý hollywoodský blockbuster (cítím tvůj vliv, Jerry Bruckheimre!). Ale i přesto je to úchvatná a zábavná podívaná, která má spád a akci. Bohužel Princ z Persie v sobě nemá kouzlo, které drží i po závěrečných titulcích. Chybí výrazná postava (co si budeme povídat, hlavní záporák je poněkud slabého odvaru) a taky co ten děj? Neviděli jsme to náhodou už v NEXT (2007)? Ne, nejsem nespokojená, je to opravdu dobrý film a byla bych mu udělila i ty čtyři hvězdy, kdybych na očích neměla mnoho jiných filmů podobného ražení, které jsou na tom trochu lépe.

• 11.6.2010  14:04

Film, který má každou minutu co nabídnout, dokonalý v každém okamžiku.

• 2.6.2010  18:50
    Prázdniny (2006)

Milá, lehce nadprůměrná a trošku předvídatelná komedie s vynikající Kate Winslet (vlastně úplně zbytečné říkat, protože ona je skvělá všude), výbornou Cameron Diaz (překvapivé!) a sympatickým Jackem Blackem, kterého jsem dosud a asi neprávem malinko přehlížela. Britsky šarmantní, americky komerční a přitom ne kýčovité a protivné. Romantika, na kterou nikdo nebude spílat, avšak hvězd se také nedotýká. 75 %

• 14.5.2010  11:04

Hvězdička za takovou odvahu. Nijak mě to sice nepobouřilo, nicméně si myslím, že vyjadřovat se lze slušně a to na všechna témata včetně těch politických (a to bohužel nebývá v naší zemi příliš časté). A také si myslím, že kdyby na tom zapracovali, nemělo to takový prvoplánový urážlivý nádech, a kdyby měli alespoň špetku smyslu pro humor a recesi, mohlo z toho vzniknout parádní předvolební video.

• 3.5.2010  13:45
    Avatar (2009)

Avatar je pohádka. Ne špatná, ale ani dokonalá. I přes hysterii jakou vyvolala premiéra si nemyslím, že se z něj stal kultovní a nebo že se někdy stane kultovním filmem. Je hodně drahý a také nám to dává každým okamžikem patřičně najevo. Bohužel nádherně zpracované scény nepřekryjí naprosto nedostatečný výkon scénáristů. Děj Avatara zabil a jeho přímočarost nedovolí pokračování. I když teď Cameron tvrdí něco jiného, třeba jednou bude chtít oživit život na Pandoře, ale to bude trochu problém, když to tak pěkně zakončil a nenechal si uličku, kterou by se případně mohl v budoucnu vydat. A to je škoda, trhu chybí dobré science fiction. Avatar je potěšení pro oči, výborná zábava, poměrně kvalitní film. Ale není to něco, co musím vidět pětkrát a pořád nemám dost.

• 29.3.2010  15:37
    Líbáš jako Bůh (2009)

Nejsmutnější na tomhle filmu nejsou výkony herců ani tragický scénář, ale spíše to, že takové filmy oficiálně sponzoruje Česká republika. V Líbáš jako Bůh chybí všechno, co by tam mělo být a co distributor propaguje. Humor? Ale kde, spíše jen křečovité snahy o jakýsi vtip. Laskavá ironie? Obávám se, že tvůrci zdaleka nevědí, co slovo ironie znamená. Zajímalo by mně, co si doopravdy o tomhle filmu myslí Poledňáková a herci. Protože jestli má film vypadat takhle, potom už v životě žádný vidět nechci.

• 19.3.2010  09:48

World Builder je především potěšení pro oči. Děti si staví svůj svět z lega, dospělí mají počítačovou animaci. A když se k tomu přidá ještě působivý a originální příběh, je radost dívat se. Překvapuje mne, že tento krátký snímek zůstal na csfd tak dlouho nepovšimnut. ZDE: http://www.youtube.com/watch?v=VzFpg271sm8

• 19.3.2010  09:40
    Sladké sny (2008)

Sladký příběh malého zvědavého muffinka, který se snaží přeplout oceán a zjistit, kdo tam bydlí. Tady: http://www.aniboom.com/animation-video/295081/Sweet-Dreams/

• 18.3.2010  16:06

Animák s definitivně nejškaredějším dítětem na světě... Ale přece má hezký námět a příjemný nadhled, který si Pixar ve svých krátkých filmečcích dokázal udržet do dnešních dnů. Animace opravdu nemá co nabídnout, ale byl to rok 1988, přivírám oko.

• 17.3.2010  16:59
    Duše (2009)

Nejlepší způsob, jak vytvořit zajímavou, možná i trochu děsivou atmosféru je vybrat si něco, co děsivé vůbec není, třeba hračky. A stejně jako se to kdysi osvědčilo u panenky Chucky či v Burtonově Noční můře, stejně to může fungovat i u krátkého, na první pohled roztomilého animáku jako je tento. Stačí jen skvělý nápad a trocha šikovnosti a na světě je další krátký film, který stojí za zhlédnutí.

• 5.3.2010  08:52
    Příšerný rande (TV pořad) (2009)

I když Příšerný rande jede pořád dokola na stejném principu, mě baví. Ostatně koho nebaví bavit se na cizí účet?

• 22.2.2010  14:51

Výborný film v hlavní roli s vynikající Kate Winslet. Herecký koncert Kate vyzvedá film do hvězdného nebe, chvíle s Hannou jsou působivé až strhující. Příjemné je pomalé tempo i hudba. Problém je ve scénách, které se zabývají jen postavou Michaela, zvláště v podobě Ralpha Fiennese (kterého mám jinak velmi ráda). V tu chvíli zmizí mírné napětí prostupující celým filmem a možná i chvílemi nudí.

• 3.2.2010  10:13

Je vážně těžké hodnotit film, který v podstatě postrádá pořádnou dějovou linku, začátek, konec, možná i jakoukoliv zápletku. Film, u jehož sledování pořád přemýšlíte, co je to vlastně zač a jak něco podobného mohlo vzniknout. Film, který kvůli své extrémnosti prakticky nelze ohodnotit jako průměr. Přesto této bláznivé feťácké jízdě uděluji dobré hodnocení. A to proto, že je toto zjevení svým způsobem zajímavé, originální, sem tam vtipné a šílené. A taky nechutné a odpudivé. Prostě zvláštní. Ale za zhlédnutí asi stojí.

• 20.1.2010  17:03
    Muto (2008)

Velmi působivě natočený krátký film, který oslňuje zejména zpracováním. I přes originalitu ale postrádám nějakou myšlenku. Nebo je Muto jen prostředek jak dát najevo autorův talent?

• 31.12.2009  13:18
    Polepšovna mazlíčků (TV pořad) (2009)

Už u pořadu "Buď já nebo pes" jsem se pohoršovala nad tím, jak lidé zanedbávají výchovu svých psů. U Polepšovny mazlíčků je to o to horší, že veterinářka neumí těmto zoufalcům ani pořádně poradit. Rady jsou směšné a zvláště u dílu s výchovou koček mě přímo pobouřily svou absurditou (jsem chovatelka koček). Bohužel nedám ani jednu hvězdičku, protože Polepšovna mazlíčků je špatný pořad a opravdu NEdoporučuji, aby si z něj lidé brali příklad u výchovy svých miláčků. To by jim mohli spíše uškodit než pomoci.

• 29.12.2009  15:32

Přesně takovéto filmy miluji. Asi ve druhé třetině mě napadlo, že nic není tak špatné a že po každém létě přijde podzim a s ním něco nového. Konec mi to potvrdil. Nádherný úsměvný film se sympatickými hlavními postavami, do jejichž osudů se snad může vžít každý z nás. Příjemná atmosféra, skvělá hudba.

• 29.12.2009  11:07

Tato adaptace Dickensovy Koledy je opravdu milá, částmi i docela kouzelná. Přesto dám raději na klasiku a myslím, že i děti by měly poznat správného pana Scrooge a jeho vrtochy. No ale chápu, že holčičky mají raději krásnou Barbie, roztomilého kocoura a příběh o přátelství. A tohle není špatný příběh.

• 23.12.2009  11:26

Škoda, ale plných pět hvězdiček nemůžu dát. Animace je krásná, charaktery postav skvěle vykreslené, jen ten děj... Trochu moc dětský a sem tam malinko pokulhává. Jinak ale nemám co vytknout, je vidět, že v Pixaru si dávají na svých filmech opravdu záležet a nenechají kvalitu klesnout. A proto UP!, ostatně jako každý film od tohoto studia, v sobě má milý humor a laskavost. Víc takových a na světě bude líp.

• 19.12.2009  08:58

Milý film. Pravda, asi se nikdy nestane ničí "srdcovkou" a ani to nikdy nebude žádný hit. Ale tak jako řekl freddy, je spousta vánočních filmů, které jsou mnohem horší. Viděl jsem maminku líbat Santu Clause je nenáročná oddychovka na sváteční dopoledne. Taková malá přípravka na odpoledního Sám doma. 2,5*