Ratatouille (2007)

Na prvním místě překrásná animace, která je ale u Pixaru pravidlem. Taktéž milý nenucený humor, kouzelný, plynule ubíhající příběh bez zbytečných karambolů nebo nesmyslných odboček a sympatické postavičky. Ratatouille pobaví děti i dospělé, pokud mají alespoň malou dávku fantazie, aby uvěřili v existenci malého šikovného kuchtíka Remyho.

Madagaskar 2: Útěk do Afriky (2008)

Madagaskar 2 je lepší než jednička. Píše se o tom všude a je to pravda. Je zábavnější a akčnější. I když v záplavě akce ani nevím, jestli někomu vůbec záleží na ději. Sama čtveřice zvířátek se příliš nezměnila, všichni mají své obvyklé vlastnosti, včetně věčně nemocné žirafy. O to více ale baví tučňáci. Film na nich nestojí, ale kdyby tam nebyli, Madagaskar by zapadl do obvyklé vlny roztomilých animovaných filmů pro děti. Ale právě oni ho dělají dospělejším. Povedené občas trochu politické vtipy děti fakt nezajímají.

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Jeden z geniálních amerických sitcomů. Nechci tvrdit, že v mém žebříčku oblíbenosti předčil Přátele, je to spíše jejich nová úroveň. Lepší, třeskutě vtipná dvacetiminutová jízda, která ale velmi často vychází z podoby Přátel, kteří jí ukázali správný směr. Jistě, nikdy nic nemůže nadchnout všechny a tak ti, kteří dosud nepodlehli kouzlu Přátel s největší pravděpodobností nepodlehnou ani HIMYM a nelze se jim divit. Ti co se poddají ale můžou čekat spoustu zábavy, nových hlášek, snůšku výborných herců a především úžasný scénář, protože takhle, vážení, má vypadat sitcom. Daddy´s home!. *Update 2010* Krásné tři sezóny, ale čtvrtá a pátá táhnou seriál do pekel. Podaří se mu obnovit svůj šmrnc, nebo ztratí i ty, kteří to s ním vydrželi až dosud?

Láska nebeská (2003)

Láska nebeská je nejkrásnější vánoční film, který znám. Jedna ze dvou romantických komedií, na které se můžu dívat pořád dokola. Se svou nesmazatelnou sváteční atmosférou, vynikajícími britskými herci, jemným humorem a krásným prostředím vánočního Londýna se zařazuje do mého žebříčku nejoblíbenějších filmů.

Ukradené Vánoce (1993)

Jak paradoxní, že tato neburtonovka je Burtonovým nejlepším loutkovým filmem ... Halloween je nuda, proč nepořádat Vánoce? Jsou kouzelné, každý je má rád a navíc.. navíc je tu Satan Klaus! Nadělíme dětičkám rozkošné dárečky, no kdo by nechtěl zuřivé kousavé příšerky? Stylové loutky, halloweenskovánoční atmosféra, černý humor, styl Tima Burtona, výborné písně a hudba od Dannyho Elfmana. Bohužel to odnesl režisér Henry Selick, o kterém se v souvislosti s Ukradenými Vánoci příliš nemluví. Jednoznačně jeden z mých nejoblíbenějších filmů.

Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005)

Jako fanoušek celé série Star Wars se může zdát, že budu mít poněkud zaujaté hodnocení. Ale ať už se na to dívám jakkoli E 3 si plný počet hvězdiček zaslouží. George Lucas myslel dopředu a dokonale zakončil celou šestidílnou ságu prostředním dílem. Star Wars je projekt, který kinematografie nepamatuje. Začíná v sedmdesátých letech v budoucnosti a končí v novém tisíciletí v minulosti. Nejslabší díl podle mě byla E 1. Nejlepší díly byly epizody 4-6. Ale tím nejpůsobivějším dílem je právě epizoda 3. Epizoda, ve které dojde k očekávanému přerodu Anakina v roli krutého vládce Vadera. Díl, u nějž všichni víme, jak skončí. Pomsta Sithů zůstane v hlavě dlouho po shlédnutí a zvláště těm, kteří už viděli všechny předchozí epizody zůstane v srdci melancholický pocit. Tak a tady to končí...

Eragon (2006)

Protože i kniha je silně inspirována Pánem Prstenů nemohla jsem čekat, že film bude jiný. A taky nebyl, Tolkien je znát na každém druhém kroku. Přesto to byla příjemná podívaná, krásné exteriéry, bezvadná dračice a hezké efekty. Příběhem je to jedna z dalších průměrných fantasy.

Wallace a Gromit: Nesprávné kalhoty (1993)

Neuvěřitelné množství neotřelých nápadů ve třiceti minutách. Úžasný kraťas, možná jeden z nejlepších ze série Wallace & Gromit. A já jsem si vždycky říkala, že na těch tučňácích prostě něco je. Sláva jim!

Karlík a továrna na čokoládu (2005)

Tim Burton má rád bizarní věci. Když se jeho filmy nevlečou v potemnělém hávu, jsou natolik rozmařilé až z toho přechází zrak. Jako by pro něj střed mezi těmito dvěma stavy neexistoval. A to je dobře, Karlík a továrna na čokoládu tak příjemně vyčnívá. A když se do toho barevného šílenství přimíchá výborný humor a excelentní herci v čele s Johnnym Deppem vznikne z toho jeden z nejlepších filmů o čokoládě.

Přátelé (1994) (seriál)

Přátelé jsou moje "srdcovka". Seriál sleduju od mala, i když jsem tehdy nerozuměla většině vtípků a především mě zajímala ta hromada prstýnků, které má Pheobe v prvních řadách na rukou. Pak jsem povyrostla a začala je vnímat jako skvělý sitcom o přátelství a lásce. I přes slabší díly (kterých je ale sakra málo) a velmi silné konkurenci How I met your mother je miluju. A poslední díl mě dojme vždycky když ho vidím. Jsou to totiž Přátelé. Moji přátelé.