Kvítek karmínový a bílý (2011) (seriál)

A pak jsem prozřela... Není mi jasné, jak jsem mohla Romolu Garai ve všech filmech, které jsem viděla, tak úspěšně přehlížet. Přitom je to tak zajímavá herečka. Ať už jako roztomilá Emma nebo cílevědomá Sugar, svou roli uchopí pevně a zahraje uvěřitelně. Kvítek karmínový a bílý je minisérie, která se zavrtá pod kůži. Špína není jen tam, kde je bláto, nemoci a neřesti, ale ve stejné míře i na těch krásných pohlednicových místech. Jen je trochu jiná, ne tak zřejmá, ale o to víc odporná. Ač komentující přede mnou nesouhlasí, já si myslím, že tuto minisérii by měl vidět každý, kdo se zabývá rádoby vznešenou viktoriánskou érou. Protože svět není černobílý.

Královna Viktorie (2009)

Pod pojmem strhující podívaná si představuji něco naprosto jiného, než obyčejné kostýmní drama, jako je tohle. Nebylo by na škodu šetřit i se slovem drama. Pokud film Královna Viktorie něčím vyniká, tak jsou to krásné exteriéry a interiéry anglických panství a zahrad. Nevím, jestli bylo opravdu nutné točit film o tak krátkém životním období královny Viktorie, které zobrazuje jen její postupné osamostatnění od matky a definitivní konec jejího dospívání, počátky vztahu s princem Albertem a náznak vstupu do politiky. Romantická nuda, Emily Blunt nebyla dobrá volba, protože ani ona nemá dostatek charisma, jímž by tento film nakonec zachránila.

Charly (1968)

Vynikající kniha i povídka, ale trochu průměrný film. Zatímco předloha vtáhne do děje, film se klouže po povrchu, ukazuje nám Charlyho jako hlavní postavu, nicméně nedovolí divákovi ztotožnit se s jeho údělem, s jeho myšlenkami, vrcholy a pády a tak zůstáváme jen jako pouzí pozorovatelé, citově osvobozeni od toho podivného experimentu a to je škoda. Škoda je i toho závěru, který vyzněl tak trochu do prázdna.

Cry-Baby (1990)

90. léta .... dala vzniknout mnohému. Cry Baby je pro lidi s nadhledem a rock'n'rollem v krvi.

Cizinec (2010)

Pokud divák předvídá musí mu připadat, že film je pouze jakýmsi vyprávěním, ve kterém se prakticky až do konce nic nestane. Cizinec se snaží být vtipný (na střeše), romantický (hotel) i děsivý (při mafiánském zkoušení obleku), ale ani jedno se mu vůbec nedaří. Za to je plný klišé, prázdných pohledů a tuny zbytečný dialogů. Angelina je jako obvykle ozdobou, skvělý Johnny jako by byl někde na dovolené a poslal za sebe pro jednou hrát náhradníka se stejným obličejem. A do toho nekonečná nuda.

Santova dcera 2: Nejisté Vánoce (2009) (TV film) odpad!

To byl tak ... tak... zbytečný film. Obrovská snaha o vánoční atmosféru (tedy alespoň předpokládám podle počtu elfů, hraček, cukrovinek a světýlek), která se naprosto minula účinkem. Dohromady se superhloupým scénářem a mizernými hereckými výkony jde nejspíše o velký vánoční omyl.

Legenda o Vánocích (2007)

Nebudu zastírat, že mě k tomu filmu nalákalo především rozporuplné hvězdičkové hodnocení zdejších uživatelů. A po shlédnutí musím jen podotknout, že jednu či dvě hvězdičky udělili jen ti, co viděli prvních pět minut a nebo se dívali se zavřenýma očima. Legenda o Vánocích je krásný film, je to jeden z těch malých velkých filmů, které zahřejí u srdce. Jeden z těch filmů, které si můžete bez obav pustit i v tak sváteční den, jako je ten Štědrý a ukázat dětem, že Vánoce nejsou o penězích nebo blikátkách, ale o společnosti blízkých lidí, radosti z obdarovávání a kouzelné atmosféře.

Smrtonosná past 2 (1990)

Smrtonosná past 2 sice nemá tak zajímavého a charismatického záporáka, jakým byl excelentní Alan Rickman v prvním dílu, zato akce je zde víc než dost. Bruce Willis se opět v obklopení nechápajících policistů, tentokrát z Washingtonu, snaží zachránit co se dá. Vzhledem k tomu, že série Smrtonosných pastí je velmi úspěšná a po dvojce následují ještě další díly, nedalo se předpokládat, že by se hlavnímu hrdinovi něco stalo či by dokonce zemřel a byl nahrazen někým jiným (asi by i bylo těžké najít někoho tak správňáckého jako je Bruce) je konec trochu předvídatelný. I tak byl druhý díl zajímavý, chvílemi úsměvný, akční a vůbec to byla dobrá podívaná.

Zrození Planety opic (2011)

Milionář z chatrče, Avatar a Zrození Planety opic - nejpřeceňovanější letní blockbustery posledních let. Hezké provedení, docela dobří herci, zajímavé digitální opice... Pokud něco naprosto nesnáším, tak to je hra s city, ten moment dojetí nad chudákem hlavním hrdinou. To bohužel Planetu opic také neminulo. Jediné, co bych chtěla vědět je, kde ostatní nadšení komentující zde vidí tu "hloubku", mě to přišlo docela plytké. Nějak mě to nezaujalo. Pro zajímavost uvádím, že opice kvůli stavbě své čelisti mluvit nemohou, ani kdyby měly vyvinutější mozek.

Harry Potter a Kámen mudrců (2001)

Zpětně, po deseti letech od premiéry tohoto filmu, si znovu postupně pouštím všechny díly Harryho a zjišťuji, že musím trochu poupravit svá hodnocení. Nyní, když už mám nakoukáno spoustu filmových klasik rozličných žánrů mohu s klidem v duši zvýšit hodnocení tohoto filmu až na tu nejvyšší hranici, kam patří jen ty nejlepší díla. Důvod je jasný - Kámen mudrců je i po tolika letech neskutečně kouzelný a milý film. Je to pohádka, ale i začátek obrovského fenoménu. Takže uděluji Chrisu Columbovi 3 hvězdičky za pěkné převedení příběhu na plátno, 1 hvězdičku úžasné hudbě Johna Williamse a 1 hvězdičku za to, že si Kámen mudrců lidé pamatují a stále pouštějí, tedy za to, že se dokázal stát klasikou. Klobouk dolů.