Předtucha (2007)

Je to zvláštní, ale mě se to líbilo. Dokonce mi to přišlo zajímavé a docela napínavé. Potěšila mě Sandra Bullock, ale partner Julian McMahon zklamal. Takový vděčný film na sobotní večer.

Vicky Cristina Barcelona (2008)

Silné tři hvězdičky nebo slabší čtyři? Přikláním se ke třem. Jednoduše za to může fakt, že jsem očekávala víc. Víc komedie, víc romantiky, víc drama. Vášnivý vztah Cristiny, Juana a Maríe na mě bohužel nezapůsobil tak, jak by asi měl a od stereotypní Vicky se už od začátku dalo očekávat, že zradí své zásady. Penélope Cruz, na kterou jsem se v souvislosti s tímto filmem nejvíce těšila a která mě nadchla předchozím filmem Volver, mě tentokrát ničím nepřekvapila, jako uřvanou hysterku jsem ji viděla už několikrát. Někdy nemám cit pro křehká vyprávění Woodyho Allena.

Fenomén Gott (2009) (TV film)

Dokument, který neříká nic, co by jsme už nevěděli. Že má Karel čtyři děti, že ty dvě tajil a že božsky zpívá. A taky že cestuje a nějaký ten jeho názor na svět kolem. To je tak vše, vystačilo by to sotva na pořádný článek do časopisu.

Vévodkyně (2008)

Podle většiny na csfd si Vévodky krásných pět hvězdiček nezaslouží, ale tak na mě zapůsobila, že je dostane. A Keira překvapuje! Pamatuji doby, kdy jsem ji neviděla jako nejschopnější herečku a přitom je opravdu dobrá. Tato historická dramata jako by jí byla psána přímo na tělo, ačkoliv bych ji ráda viděla i v něčem jiném. Ralph Fiennes nepolevuje ve svém výrazu "teď si dělej co chceš, ale nakonec stejně budeš dělat co ti řeknu" a roli zvládl na výbornou.

Den D (2008) (pořad)

Zprvu jsem dala čtyři hvězdy, teď jsem povýšila. Proč? Protože je tu konečně zábavný a chytrý pořád, tudíž na našich televizích nevídaný. Čtveřice investorů byla vybrána opravdu dobře, ví, co říkají a ještě k tomu baví. A potom ti vynálezci - zlaté české ručičky. Nakonec musím pochválit prostředí "Doupěte". Opravdu povedené.

The Obama Deception: The Mask Comes Off (2009)

Trpké procitnutí těch, kteří se o americkou politiku přiliš nezajímají a úchvátil je mediální humbuk kolem prvního černošského prezidenta. Obama je totiž sympaťák - do doby, než se začnete zajímat o to, co vlastně říká. Nemusíte věřit názorům lidí, kteří se v dokumentu vyjadřují, ale videozáznamy s veřejnými proslovy nelžou. A co že to říkal? Stáhne vojáky z Iráku hned po tom co se stane prezidentem? Nebo raději za 6 měsíců? 23 měsíců? A nebo vůbec? A co mají znamenat ty odposlechy? Teprve čas ukáže, zda je nový prezident Obama skutečnou nadějí USA nebo je to opravdu loutka, za kterou ho tento dokument považuje.

Kozí příběh - Pověsti staré Prahy (2008)

Šla jsem do toho s tím, že to bude příšerné. Ale bylo to pouze špatné. U animace přihlížím k tomu, že to je první český 3D film a u děje se musím přiznat, že mě některé části dokonce zaujaly. Nicméně má to své vady. Scénář by potřeboval vylepšit a z dabingu jsem byla přímo znechucená. Proč je Kozí příběh zařazen mezi Pohádka nechápu, protože pro děti rozhodně není. A to je další kámen úrazu - pro děti není a dospělé nezabaví. Zajímalo by mě, proč je koza tak úchylná, proč všechny ženy ve filmu mají výstřih až kdovíkam a proč tu chybí alespoň jedna sympatická postava. Sečteno a podtrženo, Kozí příběh je slátanina a ztráta času.

Renovace v utajení (2003) (pořad)

Konečně zajímavé proměny domů a bytů za poměrně krátkou dobu. Příjemné je, že Debbie a její tým pouze nerozestavují nábytek nakoupený ve velkoobchodě, ale že se ve výrobě či úpravě vybavení přímo angažují. Tímto je zaručeno, že každý díl je něčím originální a výsledky práce jsou mnohdy opravdu překvapivé. Také se tu nijak neutrácí, většinou se restauruje, což určitě potěší všechny skrblíky. V závěru pobaví různé, především velmi emotivní, reakce majitelů, kteří o tom všem neměli ani páru. Přesně takto si představuji zábavný pořad o přestavbě bydlení.

Kmotr (1972)

Óoo Kmotr. Pomalá vynikající trilogie, nenápadně a potichoučku se plížící do myslí mnoha diváků, kterým dovoluje, aby zírali s otevřenou pusou. Kruté způsoby (nejen) italské mafie, kryté rouškou přetvářky, fascinují a šokují zároveň. Dokonale klidný Don Corleone s kamennou tváří Marlona Branda se mi nesmazatelně vryl do paměti, ale ne však více než Al Pacino jako Michael, zprvu odbojný syn, později pod tlakem rodiny zbaven svých šlechetných cílů, připraven převzít břímě rodinného podniku. Trilogie nikam nespěchá, vše má svůj čas, vše má své místo. A ta hudba!

Ďáblova lest (2009) (seriál)

Tak já nevím, 3* je pro Ďáblovu lest podle mě maximum. V něčem to kopírovalo Šifru mistra Leonarda, která ale byla oproti tomuto televiznímu filmu hodnocena spíše neutrálně. Kdyby tvůrci to nejlepší ze všech tří dílů dali dohromady, moje hodnocení by určitě stouplo. Představte si, že by takový třídílný TV film přišel ze zahraničí. Taky by jste dávali tak dobrá hodnocení? Nebo jste jenom shovívaví vůči české tvorbě? Protože na Českou televizi je to dobrý film. Ale mě to mávání všelijakými relikviemi, ohromování znalostmi historie a čísel (které mi přišly spíše vynucené, než logicky plynoucí z děje) a úsměvný konec nenadchl.