Chirurgové (2005) (seriál)

Chirurgy netáhne jedna postava, jako je to u House. Ani nestaví na svých pacientech a jejich nemocích, jako zbytek nemocničních seriálů. Chirurgové jsou o vztazích. Vztazích mezi milenci, mezi přáteli, mezi kolegy. A navíc seriál nepostrádá milý humor a prvky napětí. Hlavní sestava je velmi pestrá, od perfekcionistické neemotivní Cristiny, přes příliš citlivou Izzie, povrchního Alexe, snaživého George až po "vypravěčku" Meredith. Skvěle je doplňují často se měnící postavy specialistů, v čele s oblíbeným McVysněným a McŽhavým. Naštěstí Chirurgové patří k těm seriálům, které neomrzí ani po desátém shlédnutí, a to je to, co mě na nich baví.

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Jeden z geniálních amerických sitcomů. Nechci tvrdit, že v mém žebříčku oblíbenosti předčil Přátele, je to spíše jejich nová úroveň. Lepší, třeskutě vtipná dvacetiminutová jízda, která ale velmi často vychází z podoby Přátel, kteří jí ukázali správný směr. Jistě, nikdy nic nemůže nadchnout všechny a tak ti, kteří dosud nepodlehli kouzlu Přátel s největší pravděpodobností nepodlehnou ani HIMYM a nelze se jim divit. Ti co se poddají ale můžou čekat spoustu zábavy, nových hlášek, snůšku výborných herců a především úžasný scénář, protože takhle, vážení, má vypadat sitcom. Daddy´s home!. *Update 2010* Krásné tři sezóny, ale čtvrtá a pátá táhnou seriál do pekel. Podaří se mu obnovit svůj šmrnc, nebo ztratí i ty, kteří to s ním vydrželi až dosud?

Karcoolka (2005)

Ne, takhle nemá vypadat animák. Vtipy stokrát provařené, o animaci ani nemluvě. Nesympatické postavy s výjimkou cool babičky a zajíce. Časové přesmyčky jsou pro animované filmy neobvyklé a Karcoolce dodávají alespoň trochu originality. A proč mám pořád ten divný pocit, že už jsem to jednou někde viděla?

Karlík a továrna na čokoládu (2005)

Tim Burton má rád bizarní věci. Když se jeho filmy nevlečou v potemnělém hávu, jsou natolik rozmařilé až z toho přechází zrak. Jako by pro něj střed mezi těmito dvěma stavy neexistoval. A to je dobře, Karlík a továrna na čokoládu tak příjemně vyčnívá. A když se do toho barevného šílenství přimíchá výborný humor a excelentní herci v čele s Johnnym Deppem vznikne z toho jeden z nejlepších filmů o čokoládě.

Let 29 (2005) (seriál) odpad!

Jediné pozitivum, které se mi líbilo bylo to, jak efektivně tito dětští ztracení vysvětlili princip demokracie. Nebylo by to tak špatné, kdyby to byl dětský seriál pro děti. Proč tam ale hrají moralizující nesympatičtí teenageři? Seriál bez nápadu, hlavně, že ty děcka mají kameru, aby si mohli toto "utrpení" po ztroskotání letadla natočit. A když oni jsou jediní co přežili, kam zmizel pilot? Mrtvý člověk by nepřešel přes rating USA?

Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005)

Jako fanoušek celé série Star Wars se může zdát, že budu mít poněkud zaujaté hodnocení. Ale ať už se na to dívám jakkoli E 3 si plný počet hvězdiček zaslouží. George Lucas myslel dopředu a dokonale zakončil celou šestidílnou ságu prostředním dílem. Star Wars je projekt, který kinematografie nepamatuje. Začíná v sedmdesátých letech v budoucnosti a končí v novém tisíciletí v minulosti. Nejslabší díl podle mě byla E 1. Nejlepší díly byly epizody 4-6. Ale tím nejpůsobivějším dílem je právě epizoda 3. Epizoda, ve které dojde k očekávanému přerodu Anakina v roli krutého vládce Vadera. Díl, u nějž všichni víme, jak skončí. Pomsta Sithů zůstane v hlavě dlouho po shlédnutí a zvláště těm, kteří už viděli všechny předchozí epizody zůstane v srdci melancholický pocit. Tak a tady to končí...

Ulice (2005) (seriál) odpad!

Na začátku to bylo zajímavé. Příběhy obyvatel ulice byly jako ty naše. Ráno vstávat, práce, škola, večer zábava. Dokonce jsem se i zasmála a ráda a často jsem se dívala. Jenže časem seriál vyčichl a stále blíže se posunoval ke kolonce telenovela. Rozplizlý děj, ještě nudnější nové postavy a nic nového. Podíváte se v pondělí a v pátek a žádná změna. Ulice neumí rozvinout problémy svých obyvatel, jen je naservíruje a oni se zanedlouho samy vyřeší. A protože scénáristé už bezmyšlenkovitě vyplýtvaly spoustu aktuálních problémů (AIDS, drogy, těhotenství mladistvé, svatba, pohřeb, rakovina, alzheimer, učitel-studentka, únos, dětský domov,...) jsem zvědavá, na čem chtějí seriál/telenovelu táhnout dál.

Výměna manželek (2005) (pořad)

Přiznejte se, kdo se nikdy nepodíval někomu do domu oknem nebo otevřenými dveřmi? Kdo nepomlouvá své sousedy? Koho nikdy nezajímalo, čí je to nové auto, které teď tak často stává na ulici? Asi neznám nikoho, kdo by mi na všechny otázky odpověděl záporně. A přesně to Výměna manželek nabízí - pohled do domácností, který z vás nedělá drbnu :). Někdy více, někdy méně zajímavé díly, celkově průměr.

Zločiny ze sousedství (2005) (seriál)

Na odpoledne příjemný seriál. Nekopíruje kriminálky a s jinými seriály ze soudní síně (Ally McBeal) se nedá srovnat, protože nedosahuje jejich kvalit. Nic víc, nic míň.

Dr. House (2004) (seriál)

S odstupem času a po několika řadách mi dochází, že House jako doktora bych nikdy, ale vážně nikdy nechtěla potkat. Ledaže bych měla nějakou neznámou super vzácnou nemoc, to by mi určitě pomohl. Hugh Laurie se své role zhostil s grácií, vytvořil postavu, která není plochá a nudná, ale postavu která se vyvíjí. House má charakter, má své dobré stránky, má své stinné stránky, má své problémy a starosti. A co víc, i po šesté řadě (která běží v době, kdy píšu tento komentář) má seriál co nabídnout. Zapomenu-li to nastavené schéma nemocný-umírá-vzácná nemoc-vyléčen, které se většinou opakuje, je House ve všech směrech originální.