• Rodinný

Vzpomínky na hvězdný prach (1980)

Kto má rád Woodyho Allena, musí mať rád aj tento film, ktorý síce nepatrí k jeho najznámejším, no za pozornosť určite stojí. Woody si aj tentokrát uťahuje z popletených intelektuálov, rieši vzťahy so ženami, no všetko to má sebaironický ráz - Woody sa vysmieva sám sebe, svojim fanúšikom či svojim kritikom. Veľmi osobný film, v ktorom občas začuť smiech cez slzy.

Malcolm v nesnázích (2000) (seriál)

Ničím nevynikajúci sitcom, humor otrepaný, miestami až primitívny. Ďalšie zrnko v piesku sitcomového gýču.Ale môže to byť tým, že som videl len tri časti. No ale párkrát som sa celkom dobre zasmial

Go (1999)

Niečo medzi Pulp Fiction a Lola rennt, nie veľmi originálne, ale napriek tomu celkom zábavne a svižné.

Manhattan (1979)

Obsahovo určite neprekonal Annie Hall, rieši v podstate to isté, humoru je menej a nie je taký výrazný. Napriek tomu ako celok pôsobí zaujímavo - čiernobiely film, Gershwinova muzika, výborné herecké výkony, už klasický výsmech intelektuálnym táraninám... Na rozdiel od iných ma príliš neupútali ani Woodyho "manhattanské impresie." Ak by som pred tým nevidel Annie Hall dám 95%, takto len 80.

Ooops! (2008) (seriál) odpad!

primitivna zabava nenarocnej televizie

Uloupené Kosovo (2008) (TV film)

Dokument. ktorý si všíma kosovský problém z pohľadu druhej strany - teda Srbov. Zatiaľ čo "demokratické" média nám masírujú mozgy o potrebe kosovského štátu, v dokumente sa dozvieme, že sám súčasný kosovský premiér je terorista a vrah. Sú názory, že dokument je propagandistický a tendenčný, ale vzhľadom k tomu, že Srbi sú vždy zobrazovaní ako vinníci je dobré, že tentokrát sú zobrazení ako obete.

Červený trpaslík (1988) (seriál)

Sitcomy veľmi neobľubujem, ale Red Dwarf je perfektný (videl som ho v origináli aj s dabingom). Asi to bude tým, že to nie je klasický sitcom typu Priatelia, kde sa všetko odohráva v troch miestnostiach. Červený trpaslík je psychedelickou zmesou klasického béčkového humoru, fantastických vesmírnych príšer, stroskotaných lodí, absurdných situácií a vydarených postáv (najradšej mam Rimmera). Jednoducho 100%.

Na černé listině (1976)

Woody Allen bez problémov zvládol viac-menej dramatickú úlohu, hoci občas zaiskrí aj svojím typickým humorom. Woodyho však prekonal Zero Mostel v úlohe herca zničeného mccarthizmom. Film je výborným mementom a zobrazením "odvrátenej strany demokratického raja". Priamym účastníkom lovu na čarodejnice z 50. rokov sa výborne podarilo zachovať dramatickú atmosféru, a zároveň diváka aj inteligentne pobaviť.

Láska a smrt (1975)

Nič nie je sväté a smiať sa možno zo všetkého, i z takých vecí akými sú láska a smrť. Woody opäť pichá do živého a uťahuje si z otrepaných fráz, cudzích slov, filozofie, hrdinských hrudí, hrubých románov, no i z pacifizmu svojho hrdinu, ktorý opäť proti svojej vôli koná veľké veci. Už obligátne pripomienky filmovej klasiky od grotesky až po Bergmana. Jednoducho Woody Allen.

Annie Hallová (1977)

Od tohto filmu som si dosť sľuboval, a hoci v porovnaní s predchádzajúcimi, tak trochu crazy, filmami som sa až toľko nenasmial, zostal vo mne osviežujúci pocit. Woody zostal verný svojmu neurotickému hypochondrickému hrdinovi, kritizuje Hollywood, Grammy a chytrácke mudrovanie, nezabudne na svoju obľúbenú psychoanalýzu či politické narážky. Vo vzťahu Alvyho a Annie je však vážnejší ako kedysi, a na veciach sa už len nesmeje, ale smeruje viac do hĺbky. A jeho záver: "Vzťahy sú totálne nezmyselné, bláznivé a absurdné...ale predsa do nich ideme vždy znova."