• Rodinný

Hvězdné války podle Turka (1982)

Kto nevidel, neuverí, kto videl, nezabudne. Tak toto prekonalo aj moje najbizarnejšie očakávania. Hlavne to netreba brať vážne :D

Klaun (1998) (seriál) odpad!

:D :D :D preboha, to je co !!! prave som si pozrel jednu cast, no a aj poslednu. Komentovat nie je co.

Che Guevara (2008)

Je jasné, že ľudia, ktorí nie sú zorientovaní v tom, kto Che skutočne bol, dajú filmu nižšie hodnotenie, ale kašľať na analfabetov - jednoducho Che je zobrazený vo svojej nahej prirodzenosti, Che ako idealistický bojovník za lepší svet (čo sa pravicovým hrdlorezom samozrejme nepozdáva), Che ako učiteľ, Che ako svedomie, Che ako spravodlivosť, Soderbergh vytvoril objektívny obraz jednej z najvýznamnejších postáv 20. storočia.

Všechno co mám rád (1992)

Môj najobľúbenejší od Šulíka :-) Len všetkých vystríham, aby nekupovali tento film na DVD od MagicBoxu - ide o otrasnú VHS verziu, v ktorej sú dokonca pevné anglické titulky cez štvrtinu obrazovky :-(((

Gándhí (1982)

Životopisné filmy ma väčšinou nudia, Gándhí ma však príjemne prekvapil, Kingsley je skvelý, Mahátmov život inšpirujúci. Napriek drobnostiam, ktoré nie sú podstatné, dávam filmu *****.

Ali - Baba a 40 loupežníků (1954)

Odporne vyškerený Ali-Baba robí z rozprávky reklamu na zubnú pastu. Celkovo sú herecké výkony dosť naivné a oveľa zábavnejšou a rozumnejšou formou spoznania Ali-Babových dobrodružstiev pre mňa bola kniha.

Oheň a led (1983)

Fantasy, ktoré poteší. Krásna, a na animáka veľmi sexi princezná, súboje plné krvi, lietajúci draci, len trochu rýchly a priamočiary záver. Aj tak som sa však bavil oveľa viac ako pri filmovej verzii Pána prsteňov :-)

Jáma a kyvadlo (1991)

Viac ako Poe je to skor Hugo a jeho zvrateny Frolo. Nazov je velmi zavadzajuci, kedze narozdiel od Poeovej poviedky, kde kyvadlo citit v kazdej vete a zimomriavky zasypu cele telo, v tomto filme sa zjavi nakonci a na par sekund. Dej je trochu chaby a herci zasa slabi. Niektore sceny vyznievaju amatersky a gycovito, no a romantizujuci zaver s dojemnym hudobnym podtonom vsetko dorazil :-)

Vítejte v džungli (2003) odpad!

Stačili prvé dve bitky a bolo jasné, že to je "na úrovni".