• Pohádka

Harry Potter a Ohnivý pohár (2005)

Jako jedinému jsem udělil čtverce 4 hvězdy. Nevím čím, ale líbil se mi o něco více než ty před tím, a vlastně i po tom. Lze tušit, že se schyluje k velkému závěru.

Harry Potter a vězeň z Azkabanu (2004)

Kvalita serie HP se nesnižuje, snad trošku naopak. Jen zopakuju, vše se povedlo do nejmenšího detailu, zvuk, scenérie, efekty, pěkná řádka dobrých herců - Oldman, Christie, ... No jo, velké výdaje, velké příjmy, a ty jistě byly:-)

Harry Potter a Tajemná komnata (2002)

S přibývajícími díly je jasně vidět, že tuto serii chtělí filmaři dotáhnout do zdárného konce a toto se jim daří. Opět po všech stránkách povedený a konzistentní film. Postupně přibývá akce a "temnoty".

Harry Potter a Kámen mudrců (2001)

Ve svých letech už nedocením podobný kult osobnosti HP. I tak jsem se dobře bavil - pokud má film podklad v kvalitní knížce tak je půl práce hotovo. Celkově na mě Harry nechal na první pokus dobrý dojem.

Vetřelec vs. Predátor (2004)

Dívám se na AvP jako na nějakou novou sérii filmů. Jedná se jistě o svižnou akci která hlavně pochlebuje fanouškům PC her. Nelze to srovnat s původními filmy. Uvědomme si, žew se jedná o propojení linie Predator, Alien, a PC hra což samo o sobě skloubit je oříšek, a toto není nijak zpackyný výsledek, solidní průměr.

Ježíš Nazaretský (1977) (TV film)

Film mimoto že je dlouhý, podává mírnou a nenásilnou formou příběh Ježíše Krista. Je zde vidět jakási strnulost a pomalost vyprávění, ale celkově na mě působil film pozitivním dojmem. Prakticky moc nelze porovnávat s Passion of the Christ. Když to shrnu - kdo se chce dovědět o kořenech křesťanské víry bez nutnosti čtení stovek stran bible, nech si vyhraní 6 hodin u televize a má to. :-D

Umučení Krista (2004)

Postupem času se tento snímek stává pro mě kultovní zálěžitost. Novodobé propojení biblického příběhu a dnešní filmové vize - skrze násilí a mučení se nám předkládá nejdůležitější příběh pro lidstvo. Oproti Ježíši Nazaretskému od F. Zefireliho zde jasně pochopíme podstatu křesťanské víry. Pro mě jeden z nejlepších filmů vůbec.

Co ta holka chce (2003)

Pokud vezmu v potaz skutečnost, že i manželka se chce na "něco" v TV dívat, tak tento film dokonale plní svou úlohu. Je to klasická romantika jak ubohá dceruška najde svého papá a matka která je 17 let sama (??) se k němu vrátí. No mazec:-)

Jurský park 3 (2001)

Málokdy se stává, že pokračování série - o to méně třetí díl bude alespoň tak úspěšný jako jednička, v tomto případě je tento díl nejlepší z celé série. Děj je o mnoho rychlejší, svižnějším občas vidíme klišojidní scénky, celkově se jedná podle mého o velmi povedený akční nářez který by se nemusel stydět kdyby vyšel sám o sobě. Snad až na poslední scénku s obří armádou film nemá chybu - zvláště zvuková stopa na BD je špica!!! Potvrzuju komentář golfisty.

Ztracený svět: Jurský park (1997)

Pokračování bezesporu úspěšného Jurského parku se podle mě moc nepovedlo. Filmu sice nechybí akce, napětí a obří predátoři, ale prostě mě tento díl ale vůbec nechytnul, což mě odradil od plánované koupě celé kolekce na BD, kde jinak obrazová stránka a zvukový doprovod je působivý.