• Pohádka

Lovci pokladů (2004)

Po prakticky plné povinné sestavě scének, situací a všech možných pouček o tom jak má dobrodružný film vypadat postrádá National treasure jakoukoliv originalitu. Vše dobře dopadlo, nikomu se nic nestalo, dobří dostali co měli, špatní se dostali zase za mříže. Něco tak šedivého jsem dlouho neviděl, přitom z tohoto tématu by se dal udělat slušný velkofilm.

Boží mlýny (1938)

Smutný příběh z chodska, ale taky velmi poučný a sugestivní. V maličké roli Milka-Bálek Brodská :-)

Hudba z Marsu (1955)

Mě narozdíl od jiných nevadí politická příchuť, to je někdy spíš ku prospěchu věci, ale velká zábava to rozhodně není když pomyslím že zde hraje prakticky celá tehdejší herecká špička. Výborní Marvan a Kemr. Ale ti vlastně vždycky.

Zítra se bude tančit všude (1952)

Za ty akrobatické triky na začátku by se nemuseli stydět i dnešní street danceři, ba co víc, většinu toho by ani nedali. Jinak samotný film je docela sračka, chudák Buchvaldek se vždycky vyskytne tam, kde to zavání průserem, nebo je to jinak?

Hranaři (2011)

Vadily mě hlavě dvě věci - strašná hudba a ten odporný šedavý nádech filmu jakoby se někdo snažil vypadat světově. Herecké výkony tentokrát vyzdvihovat nelze, co naopak musím pochválit je dobrý příběh, kdyby byl ale zabalený do lepšího kabátku, tak by z toho byl i povedený film. Nepochopím ten nesmyslný anglický proslov na konci. Asi soudruzi počítali že to pujde ven nebo co. PS: Kňažko už jede v totálních sračkách (Hostel, Hranaři,...:-)

Wild Wild West (1999)

Po delší době už ty triky vypadají směšně, hlavně je film plný otřesných klišé. Jediné co mi z filmu zbylo v paměti je pilotní písnička.

Galerie umění (2005) (seriál)

Jelikož miluju umění tak mě tento seriál velmi potěšil a hlavně nalákal na osobní návštěvu. Japonci tyto dokumety rozhodně umí.

Novoty (1997) (pořad) odpad!

Exhibice tlustého prasate, v záslužné činnosti na poli VIP úspěšně pokračuje jeho synáček vepřík.

Páter Vojtěch (1936)

Jiřina Štěpničková opět dokazuje že je prostě božská paní herečka. Stačí jeden její pohled který hovoří za vše. Toto drama mě velice oslovilo, mělo myšlenku, smysl, prostě ukáže všechny stránky života. Jaroslav Marvan se snažil zahrát jak nejlíp uměl, myslím ale že role mu tentokrát moc nesedla. Kromě profláknutých tváří z pozdějších pamětníkovských filmů vidíme i docela raritní herce.