LasT_Olt

LasT_Olt

okres Nový Jičín
Palič mostů

1 bod

Moje oblíbené seriály

 • poster

  Hra o trůny (TV seriál) (2011)

  Představ si, že se ti narodí dohromady osm dětí. První dítě je tichý ukázněný introvert, který vystuduje dvě vysoké školy. Druhé dítě je slavný zpěvák, který dobyl půlku světa. Třetí a čtvrté dítě jsou dvojčata, oba jsou astronauti a spolu založí první kolonii na Marsu. Páté dítě je úplně normální dcera s hezkou rodinou a vždy ti dokáže vykouzlit úsměv na tváři. Šesté dítko je syn, který se přidá do armády a nakonec to dopracuje až na ministra obrany. Sedmé dítě se v dětství dotkne drog a i když už se byl čtyřikrát léčit a vždy do toho znova spadl, má motivaci se jít léčit po páté. No a osmé dítě je hulvát s ADHD, který si sere do rukou a hovna háže po lidech. I když své osmé dítě ze srdce nenávidíš a sedmé ti dělá starosti, na svých zbylých šest dětí jsi pyšný a nikdy je nepřestaneš milovat za radost, kterou ti vnesli do života.

 • poster

  Vikingové (TV seriál) (2013)

 • poster

  Ztraceni (TV seriál) (2004)

  LOST je prostě moje největší srdcovka a to, že má na čsfd jen 75% je kardinální hřích. První dvě série jsou tak perfektně odvedená práce, že dost pochybuji o tom zda ve svém životě ještě někdy narazím na něco co by to mohlo překonat. Ani GoT, které miluju, nemiluju tolik co Lost. Má to prostě všechno. Skvělou hudbu, skvělou atmosféru, vynikající herecké výkony (Terry OQuinn,Michael Emerson,Henry Ian Cusick) a hlavně ty flashbacky, které hájím na každém rohu, jelikož neznám moc seriálu, u kterých je polovina epizody založena na flashbacích a přesto mě tolik bavila. Jak jsem psal první dvě série jsou totální master-piece, avšak tím neshazuji ty ostatní. Třetí je jen o chlup horší ale furt je to 9/10. Čtvrtá je zase skvělá a to hlavně kvůli tomu, že je v ní málo dílů. No a poslední dvě série jsou krapet slabší ale zase je to stále tak za 8/10. Nebudu to tady rozepisovat, prostě jdi a začni koukat na Ztracené, a nech se ztratit společně se všemi těmi smutnými postavami.

 • poster

  Živí mrtví (TV seriál) (2010)

  Tak když ohlásili konec TWD, tak jsem si řekl, že to tady po letech konečně okomentuji. Moje pocity k tomuto seriálu jsou, ale tak hrozně moc rozporuplné, že absolutně nevím kde začít. TWD jsem začal sledovat při mid-season finale třetí řady, takže koncem roku 2012 a tehdy to přišlo fakt jak blesk z čistého nebe. Ten koncept zombie apokalypsy z pohledu obyčejného chlapíka a jeho skupiny přátel je podle mě prostě super...,ale má to svoje ale. Každé úspěšné dílo, ať už filmové či seriálové je úspěšné z velké části kvůli tomu, že dokáže u diváků vyvolat emoce. Může jít o smích, o šok, o nadšení nebo o smutek. Zatímco většina tvůrců se to snaží zkombinovat, tvůrcům TWD jde jenom o jedno - o to vyvolat v divácích smutek a to neustálým zabíjením sympatických postav. Celé je to vlastně na tom postavené. Jakmile, však přestanete představovat sympatické postavy a pokračujete v zabíjení těch stálých, začne to být neuvěřitelné nudné a otravné...Prvních, řekněme šest sérií jsou prostě tak mooc zábavné na sledování, že bych je sjel i dvakrát do roka. Pak, ten seriál, z pro mě naprosto nepochopitelných důvodů začne hrozně moc trpět, až tak moc, že jsem osmou sérii do dnes ani nedokoukal. Jasně devátá zase docela ujde, ale na to už je pozdě. Jeden můj kamarád chodil s holčinou tři roky, pak se rozešli a po dvou letech od sebe se zase dali dohromady. Říkal mi, že už to prostě není ono a je s ní jen protože rád vzpomínal na to jak ji měl rád před rozchodem. Přesně to je pro mě TWD k dnešnímu dni. Je to fakt škoda, komiksy, které jsem přečetl do všechny, jsou na tom stejně, ale i tak mě bavily až do konce, takže nevím kde showrunneři udělali chybu. Každopádně, i když tento koment, může vyznít jako hate, v jednom budu mít vždycky jasno. Celou moji střední školu jsem se v pondělky po škole těšil domů, abych z torrentů stáhl, a z titulky z edny shlédl dva seroše - GoT a The Walking Dead. Takže ano, tenhle seriál bude mít v mém srdci i přes to všechno vždy zvláštní místečko..

 • poster

  Perníkový táta (TV seriál) (2008)

 • poster

  Městečko South Park (TV seriál) (1997)

 • poster

  Love, Death & Robots (TV seriál) (2019)

 • poster

  The Haunting (TV seriál) (2018)

  Tak jsem se při čekání na Bly Manor znova podíval na Hill house.Co k tomuto seriálu napsat? Je to spooky atmosférický horor s minimem jumpscarů, které nejsou nikam tlačeny na sílu. Výborně napsané postavy si oblíbíš ať už jde o jejich dětské nebo dospělé verze. Herecké výkony jsou fakt strop, kdo by to byl řekl, že Daario Naharis bude tak dobrý herec? Šestý díl je šílená emocionální jízda, kde vynikající herecké výkony překonává snad jenom neskutečná práce s kamerou. Jakožto člověk, který má v srdci slabé místo pro díla, kde je ve velkém zahrnuto snění, doporučuji všemi deseti. Jakožto fanoušek seriálů ho doporučuji už jenom kvůli tomu, že je to dvakrát lepší záležitost než přehypovaná, ale i tak slušná první série American Horror Story. :)

 • poster

  Zaklínač (TV seriál) (2019)

  Dvě věci předem. Zaprvé, předlohu jsem přečetl všehovšudy třikrát a jsem velký fanda. Zadruhé, už od oznámení jsem se na seriál těšil a snažil jsem se být objektivní - neřešil jsem kokotiny typu Ooo Triss nemá červené vlasy! Yennefer není bledá! Geralta hraje Superman!. Ne.Tohle všechno jsou maličkosti, které se dají snadno přejít. Po shlédnutí prvních dvou dílu jsem byl značně nesvůj. Konkrétně epizoda s Torquem v Dol Blathanna je udělaná fakt nedobře. Pak se to ale stočí, za třetí a čtvrtý díl se tvůrci vůbec nemusí stydět. Sedmá epizoda potom trpí na tom že v ní skoro není Geralt, jinak je zbytek série dost slušný. Je tam spousta skvělých postav z knih - Marigold, Triss, Yarpen, Borch,Renfri a s vybranými herci jsem povětšinou neměl žádný problém. Kdybych měl zmínit věci, které mě vyloženě serou tak bych určitě zmínil uspěchanost. Právě druhá epizoda je hooodně ožebračená vůči knize. Je to zajimavý jelikož Otázku ceny se podařilo udělat skvěle a to měli stejné množství času. Asi nejvíc škody seriálu dělá Yennefer, jelikož v knihách je podle mého vždy spíš vedlejší postava(román o Vlkovi a Vlaštovce. ne o Vlkovi,Vlaštovce a Yennefer) a prostor, který je ji dán v první sérii by se dal líp využít u Geralta nebo Ciri a jí dát prostor až v další sérii. A poslední věc je Geraltův vztah k Marigoldovi. Jejich hádky a diskuze jsou to nejlepší na knihách, ale v seriálu je Geralt často až zbytečně chladný a agresivní. To jak ho seřval v Hranici možností mi skoro zlomilo srdce...to by Geralt v předloze Jaskierovi nikdy nikdy neřekl. Snad se to zlepší v dalších sériích, které už naštěstí pro tvůrce nebudou podle povídek, ale podle románu, tudíž budou mít jistější půdu pod nohama. Podtrženo, sečteno - je to depresivní, krvavý a v rámci mezi kvalitně zpracovaný fantasy seriál. Lepší než GoT? Rozhodně lepší než poslední dvě série GoT. 8/10.

 • poster

  MINDHUNTER: Lovci myšlenek (TV seriál) (2017)

  Naprosto zbožňuji tenhle seriál a zastavení produkce dalších sérií beru od Netflixu jako ránu do zad a obří krok vedle...