Amazing Spider-Man (2012)

Když byl Peter Parker (Andrew Garfield) ještě malý kluk, přišel o oba rodiče a tak vyrůstá u strýce a tety. Jeho otec byl kdysi skvělým vědcem a Peter začíná pátrat po tom, co otec zkoumal. Peter čirou náhodou objeví otcova kolegu a přítele dr. Connorse (Rhys Ifans), který pracuje ve společnosti Oscorp a který se stále zabývá otcovým nápadem jak získat látku na uzdravení vážně nemocných lidí. Peter a Connors tuto látku společně vytvoří, ale zatímco Peter díky ní získá schopnosti prostřednictvím nichž pomáhá lidem v nesnázích, doktor Connors ji využivá k nekalím úmyslům. Peter alias Spider Man nyní musí uchránit obyvatele New Yorku před zlým ještěrem dr. Connorsem...Opět další zfilmovaní klasického komiksu o pavoučím muži. Tvůrci na to šli opět úplně od začátku, což mi připadlo dosti zbytečné vzhledem k tomu, že Spider Manovi věnovali nedávno tři díly a přiznejme si, žádná sláva to nebyla (děti by mohli namítat). Na nového Spider Mana jsem se tudíž kouknul jen ze zvědavosti a byl jsem vzkutku příjemně překvapen. Hlavní hrdina Andrew Garfield i jeho ženská láska Emma Stone k sobě skvěle zapadli a mě nezbývá než přiznat jak jsem se mýlil. Amazing Spider Man je opravdu celkem slušný film. 55%

American Gothic (1988)

Partička kamarádů si vyrazí soukromým letounem na opuštěný ostrov, kde chcou trávit volné dny. Zde má ovšem letadlo poruchu a skupinka musí přespat ve stanech. Druhý den se vypraví projít po ostrově a narazí na starý dům, který vypadá opuštěně. Při prohlídce domu se však vrátí jejich majitelé, staří manželé, kteří trvají na tom, aby skupinka v domě přespala. Po příjemné noci však na partičku mladých lidí čeká kruté vystřízlivění...V prvé řadě chci napsat, že tak debilní rodinku magorů, jsem ještě snad neviděl. Staří rodiče ještě ujdou, ale ty jejich přiblblé děcka mě hrozně vytáčeli. No ale ani scénář není bůhvíjaký zázrak. Anerican Gothic je tak slibně se rozvíjející slasher, který se utopil v debilitě hlavních záporáků. 20%

American Horror Story - Murder House (2011) (série)

1. SÉRIE Manželé Harmonovy, Ben (Dylan McDermott) a Vivien (Connie Britton) prožívají krizi a tak se rozhodnou začít znovu, v novém domě. Společně s dcerou Zoe (Taissa Farmiga) přicházejí do velkého a zároveň krásného domu, s velmi pochybnou minulostí. Hned od počátku se v domě začnou objevovat jeho bývalý majitelé nebo podivná sousedka s ještě divnější dcerou. Obavy a pochybnosti kulminují ve chvíli, kdy Vivien zjistí, že je těhotná a ve dveřích se objeví Benova bývalá milenka, která se jej jen tak nechce vzdát...Prozatím jsem viděl první sérii a už teď nutno říct, že tvůrci musí být pořádní magoři. Občas jsem na tu čučel s otevřenou pusou, občas sem se nudil, občas fandil kladným hrdinům, občas záporným a tak bych mohl pokračovat. Prostě jsem se u toho bavil, nemůžu si ale odpustit ten pocit, že z toho šlo vymáčknout daleko víc, že se někdy zbytečně všechno obkecávalo v době, kdy už měl divák jasno a hlavně mě štval závěr, který mohl krásně gradovat ale místo toho se vše důležité odehrálo během pár minut dvou posledních dílů. No už teď se těším na druhou sérii, která je údajně lepší a tak si nechávám k lepšímu hodnocení ještě prostor. 1. SÉRIE 60% 2.SÉRIE Briarcliff je blázinec, ve kterém šéfuje sestra Jude (Jessica Lange). Ta přivítá ve svém zařízení Kita Walkera (Evan Peters), kterému se přezdívá Krvavá tvář. Má na svědomí, brutální vraždy několika žen, včetně své přítelkyně. Kit ovšem tvrdí, že je nevinný a důkaz chce najít novinářka Lana Waters (Sarah Paulson). Sestra Jude ovšem cítí, že by napovrch mohli vyjít všechny zvrácenosti, které blázinec ukrývá a tak Laneu zavře mezi pacienty a shledá jí nemocnou. V tu chvíli nas cénu přichází opravdová Krvavá tvář...Po shlédnutí druhé série se mé dojmy opět rozcházejí. Některé díly jsou k sežrání a opravdu perfektně natočené a pár dílů se zase veze na předešlém úspěchu. Pořád ale tvrdím, že se celé AMH rodí v hlavách otálně vypatlaných géniů a tak si dám s chutí brzy další sérii. Hodnocení si nechávám ale stále otevřené a druhou sérii hodnotí stejně jako první. 60%

American Mary (2012)

Mary Masonová (Katharine Isabelle) je mladá a velmi talentová studentka medicíny. Jejím největším snem je stát se špičkovým chirurgem a vše nasvědčuje tomu, že se její sen brzy vyplní. Než se tak ale stane, je třeba vydělat peníze někde jinde. Protože je Mary mladá a sexy, rozhodne se zanést svůj životopis do nočního klubu. Zde potká majitele Billyho (Antonio Cupo), který jí nabídne peníze za jinou práci, má zachránit život pořezanému muži, kterého Billyho banda téměř umučila k smrti. Mary nabídku přijímá a zanedlouho se jí podobné nabídky jen hrnou a stejně tak i peníze. Mezitím je pozvána svým učitelem dr. Grantem (David Lovgren) na malou soukromou párty, které se účastní pouze vybraní chirurgové. Mary okouzlena zajímavým pozváním na párty dorazí, je zde ale zdrogována a dr. Grantem znásilněna. Ponížená a velmi naštvaná Mary využije přátelství s gangsterem Billym a nechá dr. Granta unést. Nyní se Mary, kterou navždy změnil její hnusný zážitek může přiučit novým chirurgickým zákrokům ke kterým jí poslouží živé tělo doktora Granta...Velmi zajímavý, nepraktický a zároveň trošku bizardní snímek, který rozhodně není pro každého. Otřesných záběrů, které by mohli leckoho šokovat je tu zde dost. Naopak sex zde nehledejte vůbec. I když chodí celý film Katharine Isabelle velmi spoře oděná a je zde i znásilněná, nic zde pořádně nejde vidět. Ale násilí a bizardnosti je zde dostatek, takže pokud jste alespoň trochu úchylní jako já, vzhůru za American Mary. 55%

American Yakuza (1993)

Agent FBI David Brandt (Viggo Mortensen) se úspěšně infiltruje do japonské mafie Yakuza, kde si získá důvěru jejího šéfa, kterému při přestřelce zachrání život. Yakuza ovšem bojuje s místní italskou mafií a je pouze na Davidovi, jak se postaví k celému problému...Čekal jsem drsný akční film a taky se mi ho dostalo. American Yakuza mě rozhodně nezklamala a být lepších akčních scén, neváhal bych i s větším hodnocením. 60%

Americká krása (1999)

Lester (Kevin Spacey) má krizi středního věku. Manželka i dcera si myslí, že je ubožák, navíc příjde o práci a zakouká se do dceřiny kamarádky. Rozhodne se tedy, že zásadně změní svůj život. Příjme podřadnou práci ve fast foodu, začne posilovat a kouřit trávu. Přitom si plní své dávné sny a touhy...Vyníkající drama s prostředí americké rodiny a oscarový debut režiséra Sama Mendeze udělalo z několika neznámých herců přes noc doslova hvězdy. Kdo neviděl, ať to ihned napraví. Bravo 80%

Americká vražda: Rodina od vedle (2020)

Já to říkám furt, že jsou lidi jebnutí. Navíc pokud někdo zmizí, skoro vždy za to může někdo blízký a taky skoro vždy v tom hledejte další kundu. Dokument jako nic moc. Případ je pro mě neznámý, takže jsem se zase něco dozvěděl. Obsah ale není na 80 minut a ty textovky byli nudné. 55%

Americký gangster (2007)

Frank Lucas (Denzel Washington) je začínající gangster, který zaplavuje ulice New Yorku tou nejkvalitnější a zároveň nejlevnější drogou. Brzy vydělá spousty peněz,ale udělá si tím i spoustu nepřátel. Detektiv Richie Roberts (Russell Crowe) dostane za úkol vytvořit protikorupční tým a zbavit města zkorumpovaný policajtů,mafiánů, drog a špinavých peněz. Vzájemná konfrontace Franka a Richieho je neodvratná...Vyníkající mafiánské drama o velikánovi podsvětí,před kterým se třáslo celé město. Jen sem čekal něco navíc. 75%

Americký ninja (1985)

Joe Armstrong (Michael Dudikoff) je nováček u americké armády. Při jednom přesunu armádních zbraní, jsou vozidla přepadena ninji a náklad je ukraden. Joe zachrání dceru svého nejvyššího nadřízeného, ale zároveň se kolem něj objevují čím dál větší problémy. Zanedlouho zjistí, že armáda se zbraněmi obchoduje a tak se stává terčem číslo jedna. Když nájemní zabijáci neuspějí, postaví se mu vůdce ninjů v konečném souboji...Akční klasika 80.let. Jako dítě jsem první dva díly miloval a dle mého názoru je to atraktivní podívaná i dnes. Už to sice není žádná pecka ale perfektní retro, ke kterému se vždy rád vrátím. 70%

Americký ninja 2 (1987)

Vojáci Armstrong (Michael Dudikoff) a Jackson (Steve James) jsou vysláni na jeden ostrov v Karibiku, kde mají za úkol vyřešit záhadná zmizení zdejších námořníků. Hned první den zjistí, že za únosi jsou ninjové, kteří jsou navíc geneticky upravováni pro potřeby zámožného milionáře Lea (Gary Conway). Oba vojáci se tedy rozhodnou zmobilizovat své síly a jednou provždy bohatému obchodníku s drogami utnout tipec...Klasika a zároveň můj první film na VHS tehdá ještě s tím příšerným jednohlasným dabingem. Tehdá jsem byl z filmu doslova unešen. Dnes jsem se bohužel jen pousmál nad dějem a bojovou choreografií. Ale je to nostalgie jako prase. 55%