wader

Jan Pšenčík

okres Kroměříž

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 14.9.2017  23:06

Musí vidět celý národ před volbami 2017! Hlavně ti vymrdanci, co chtějí AB volit. Jedná se o spektákl zemědělský, sahající do politické roviny, ne vinou filmařů, alébrž samotného KMOTRA AB.

• 29.7.2017  11:36
    Hrabě Monte Cristo (TV seriál) (1998)

Už nevím, kdy jsem to hodnotil svými 5ti hvězdami, ale teď jsem to viděl asi po deseti letech znova, a musím si stát za každou hvězdou. Což je úžasné. Pořád mě baví ten nádherný vizuál, slvaný příběh krásně načechraný a uhlazený, a Mercedes je pořád kočka :D Když vezmu v potaz ty různé americké zpizděné verze, přidávám šestou hvězdu. Udělal jsem si filmový večer, a pustil si všechny díly za sebou. A byla to opravdová kulturní strava, žádný popcornový výplach, a ještě den dva jsem o tom všem musel přemýšlet. Chtěl jsem na to pořád vzpomínat - na ten příběh i na jeh stvárnění. A to už jsem to viděl asi 3x nebo 4x v minulosti.

• 18.6.2017  21:57
    Anthropoid (2016)

Tak jsem se na to (symbolicky) dneska prvně podíval. Dřív jsem nestál o ruskou angličtinu a brutální metody gestapa (a obojího se mi samozřejmě dostalo), ale dneska jsem se hecnul, a musím říct, že akční druhá půlka je hodně povedená, a že možná až teď, byť jsem se považoval za relativně znalého, na mě dolehla ta šílená atmosféra bitvy o kostel. Takže to uzavřu slovy: neválčete, a pěstujte kytky.

• 13.10.2016  14:59
    Inferno (2016)

Miluju Šifru mistra Leonarda. Na ten film čumím pořád dokola, a pořád mě baví. Inferno si ještě jednou možná pustím. Četl jsem knížku, a jsem rád, že jsem to viděl na plátně. Ptám se proč Inferno ani Andělé a démoni nemají pro mě tu správnou mystickou konspirační atmosféru Šifry. Anděly a démony si ani nepamatuju - netuším o čem to bylo. Možná je to tím, že mi bylo úplně u prdele, jestli lidstvo vychcípá na výbuch nebo na mor. Ale v Šifře mě baví sledovat, jestli se provalí největší podvod a manipulace naší civilizace, který přímo ovlivňuje naše dějiny i naši budoucnost. Tam hrozí ta konfrontace celého lidstva s odhalenou pravdou. Když všichni umřou, konfontovat se nebude nikdo = nuda. Jináč je to nevkusná hudební vykrádačka sebe sama. Nutno přiznat, že všechny filmy s Robertem Landgonem jsou skvělými poutači na městskou turistiku. Nejvíc mě mrzí, že Inferno NENÍ o Infernu. Že ono umění a symbolika je jenom vodítko v pozadí trapné hrozby zničení lidstva z filmů 80. let.

• 16.4.2016  11:32

V dětství mě to asi přes nějaký zákaz rodičů minulo, a tak jsem si to dopřál teď v r. 2016. A opět žasnu, jak málo stačilo ke štěstí v 90ých letech. Stačilo, aby to bylo z USA, byli tam černoši a dávali to na Nově :D

• 27.2.2016  11:58
    Saulův syn (2015)

Mám smíšené pocity. Rozhodně je to skvělý film, origináně řešený a brzy se stane klasikou v povinné filmové "četbě". Vím, že to údajně byl záměr, natočit film o holokaustu bez epického dojení slz, ale možná díky tomu jsem byl vtažen do filmu a ne do astrálních sfér lítosti a soucitu. Nevím jak ty hrůzné záběry působí na "normální" lidi, ale na mě to, díky mé úchylce ve studiu WW2, nacismu a holokaustu, nepůsobilo asi nijak. Samozřejmě jsem věděl, že se dívám na totální zrůdnosti, ale případný dopad na mě byl přebit vzpomínkami na mou návštěvu Osvětimi, když mi bylo 10 let, na vyprávění babičky, která jako malá potkala na konci války SS, prapradědečka, který zemřel ve Flossenbürgu na následky pochodu smrti 2 měsíce před koncem války, a plno dalších citlivých témat mé rodiny vztahujích se k nacistické zvůli. Jisté je, že se povedlo zachytit "život" v koncentráku naprosto realisticky - a to ne každý umí, a ne každý si to dovolí natočit.

• 31.1.2016  18:19
    Jeruzalem (2015)

Pro kurva zavřely brány města, když ty bestie umí lítat??????? :D Ale jinak jsem rád, že jsem to viděl.

• 27.1.2016  22:07

Film pouze pro lidi mající fetiš na lodě, hnusný počasí nebo námořní katastrofy. Pro nikoho jiného. Kdo na to půjde za peníze, bude bít hlavou o zeď. Příběh je to fajn pro 10ti minutovou stopáž Slavných dnů ze Streamu, ale čumět 2 hodiny jak někdo někam pluje, je promáčenej, a neví kde je, a prokládat si to civěním na holku, která jede autem, a pak zase né, a pak někoho potká, a něco mu o něčem říká, a já nevím co to bylo, protože mi to všechno včetně všech postav, ve kterých se nešlo orientovat bylo úplně u prdele. Šel jsem po práci do kina, a přišlo mi, že další dvě hodiny sedím v práci, která mě strašně sere a čekám, až bude konec, a já budu moct jít domů. A spíš na škodu mi přišla pompézní hudba snažící se navodit atmosféru epických scén, a chce ždímat emoce, ale ze mě nedostali ani jednu, a já jsem schopnej brečet u reklamy na tampóny. 3D je zcela zbytečný (jak už bývá zvykem). Pusťte si radši Piráty na vlnách nebo legendárního Lea v ledu. Das ist ganz Scheiße!

• 24.1.2016  15:30
    Hashmatsa (2009)

trošku chaotické, amatérské a poměrně zaujaté. Ale co je dnes objektivní, že? Rozhodně je to ale zdroj ispirace k zamyšlení a rozcestník pro zkoumání blízkovýchodního konfliktu a chování státu Izrael.

• 24.1.2016  00:33
    Ha-Hov (2007)

Silně atmosferické, skvělý scénář, ideální stopáž, a chvílemi opravdu dost napínavé. Možná mi k zážitku pomohla tématika, do které je děj zasazen, ale tohle si rozhodně nenechejte ujít.

• 23.1.2016  19:19

Zvláštní film, skoro až pošahaný, ale tak krásný a přímočarý! A je v něm úplně všechno :-)

• 17.12.2015  18:52

Jako ortodoxní SW fanoušek jsem se konečně dočkal zklamání v podobě epizody "Síla usíná", protože tento název přesně vystihuje podstatu filmu. Filmařsky je to samozřejmě geniální, ale ještě aby nebylo, když měl J.J. neomezené prostředky a daný koncept celé ságy. Že je Star Wars dojírna peněz bylo jasné všem po megaboomu historicky první epizody. A nevnímal jsem na tom nic špatného dokud měly filmy nějakou myšlenku, poselství, příběh, na kterém vyrostlo několik generací. Ale Síla usíná je JENOM óda na komerci. V kině jsem nevěřil svým očím, a měl jsem pocit, že se dívám na remake celé staré trilogie v jednom filmu. Dočkáme se "realistických" (divácky neatraktivních) soubojů se světelnými meči, rodinné kostelace naruby, adorace droidů, původní postavy důchodového věku coby hlavní marketingový tah (zajímá vás totiž JEJICH příběh, ne nějakých nových nul), příběh, o kterém pořád nevím jestli je tak jednoduchý nebo tak složitý. Jen je to celé hezčejimoderně udělané, je to svižné rychlé barevné, a jediné čeho se nedočkáme, je to kouzlo, které pojí celou ságu dohromady tak, jako Síla buňky vašeho těla. Téměřř úplně chybí mystika (Síla, Jediové=důvod, proč sledovat SW) Pro mě je toto kouzlo plnohodnotně zastoupeno i v Nové trilogii (I,II,III - z toho nejnovějšího filmu, pevně věřím, trilogie nevznikne), protože, ruku na srdce, Skrytá hrozba je nablblá krávovina, ale pořád je to ORIGINÁLNÍ film, a dobrý pokus o nasměrování děje k propojení s původním dílem. Jak je z textu výše patrné, tohoto se však Síly chtivý divák v novém filmu nedočká. Už v kině jsem pochopil, proč se Lucas nechtěl ani zajímat o natáčení - téma bylo už vyčerpáno. A bez jakékoliv zášti můžu říct "počkejte si na DVD, tohle není třeba vidět v kině".

• 24.5.2015  01:00
    Goon (2011)

Rocky na ledě

• 19.5.2015  15:39
    Fotograf (2015)

oddechovka k žehlení, která člověku nic nedá ani nevezme

• 18.2.2015  00:30
    eXistenZ (1999)

Hodně, hodně, HODNĚ LSD! Prvních 40 minut jsem to chtěl vážně vypnout. Nemám nervy říkat si každou minutu WTF?! Ale když si zvyknete na zbraně z kostí střílející lidské zuby, biologické herní konzole vypadající jako něco fakt divnýho ze sexshopu, co se připojuje tenkým střevem do řitního otvoru nastřeleného do páteře, můžete uvidět skvělý nápad, ale v kulisách a kostýmech jako vystřižených ze středoškolského dramaťáku. 3 hvězdy z 5ti. Mrknu na to ještě jednou s heroinem v kapačce.

• 24.1.2015  19:47
    Vejška (2014)

Hvězda za Krause a nahotu :) Iritujou mě prázdný scény, který na sebe nenavazujou + bléé kamera. Celkem jsem si to protrpěl.

• 8.12.2014  00:25
    Válečná generace (TV film) (2013)

Asi nejlepší válečný film co jsem viděl. Tedy svoje sehrálo, že jsem to viděl celé na jeden zátah, což bylo hodně brutální (celý druhý den jsem měl pocit, že jsem na východní frontě :D) Absolutně syrové, naturalistické, brutální, ale přitom nepřehnané a uvěřitelné. K tomu přidejte dokonalý casting. Nestává se totiž často, že je 5 hlavních postav, a všichni herci vám jsou (mně byly) sympatičtí. "Einz, zwei, drei!"

• 19.9.2014  22:46
    Welcome to Sweden (TV seriál) (2014)

Poměrně velké zklamání. Působí to na mě, jakoby to dělala stávkující ČT. Neuvěřitelně jednoduché, naivní, předvídatelný každý druhý záběr.... Body udílím především za jakous takous sondu do švédské kultury, která je aspoň trošku tímto cizinci přiblížena.

• 19.8.2014  15:56

Jeden z mála filmů, kterej mě fakt BAVIL. Vyloženě jsem se u každého střihu těšil, co si to zase tvůrci vymyslí, a většinou jsem dostal originální, vtipnou, nebo úplně nečekanou scénu. Ke shlédnutí s SK titulky zde https://www.youtube.com/watch?v=HmyYpCLbT0Q

• 9.8.2014  23:06
    Lucy (2014)

Naprostá režijní šílenost (v tom nejlepším slova smyslu)! Souhlasím s výrokem soudruhů na radiu Wave, že kdyby tohle vzniklo v 90. letech, Wachowski by dneska nikdo neznal. Dneska to ale není nic převratného ani superoriginálního, ale pro mě osobně je to pojítko mezi Matrixem a Star Wars - proto 5*.

• 8.8.2014  22:43
    Trestný prapor (TV seriál) (2004)

Jak už bylo zmíněno, s Bratrstvem neohrožených se to nedá srovnat. BoB je technicky úplně někde jinde. Trestnému praporu chyběly peníze a možná i ambice na něco většího. Ale to vůbec nevadí. Celou dobu jsem na to koukal bez očekávání jako na průměrnou „poučnou“ zábavu. Avšak úplně poslední scéna posledního dílu mě rozplakala. Ne, že mi ukápla slza, ale opravdu jsem několik minut brečel. Ani nevím přesně proč. Ten zpěv – ten chorál. Když to znělo, jako bych slyšel ruskou duši. Všechny paradoxy a protiklady toho národa v jedné scéně, jedné písni.

• 5.8.2014  17:29

Viděl jsem to po čtyrech pivech a půl flašce vodky, takže by to mělo bejt zábavný až až, ale tak mi to nepřipadalo. Občas se povedl nějakej vtipnej gag, ale jinak mi přišlo, že se tam většinu stopáže nic neděje.

• 24.7.2014  21:22

Já myslím, že tohle je něco naprosto úchvatného, jemného, milého, krásného. Nedívejte se na to jako na film. Pusťte si to, když se cítíte dobře sami se sebou (Film má takové to pomalé tempo, které může vadit někomu, kdo má potřebu koukat na HWD blockbuster). Jako film to velkou hodnotu nemá, ale jako krásné vyprávění lásky a přirozené erotiky to je skvělé.

• 19.7.2014  14:07

Tož jsem se jednoho rána vzbudil, a řekl si, že je třeba nějak neuváženě utratit 180Kč. Jak jsem řekl, tak jsem udělal, a vyrazil jsem do multibiografu na Vopice. Nu, a film vo vopicích mě jako fakt sral! Nepřipadal mi ani skvělý ani špatný, prostě takový průměrný. Jestli něco nesnáším víc než Justina Bíbra, jsou to průměrné filmy. První půlka předlouhé stopáže mě ale absolutně nebavila, nezajímala, až jsem měl chvílema nutkání promazávat si smsky. Tomuto skvělému nápadu jsem ale nepodlehl, a začal jsem vzpomínat na památnou větu US prezidenta ze Dne nezávislosti, která by ihned vyřešila celé scénáristické trápení: Nuke 'em! Taky se mi hodně hodně hodně moc nelíbil casting, kdy často nebylo poznat kdo je vopice, a kdo je herec... Ale filmaří tak dlouho ždímali, až mi nakonec v jednu chvilku slzička přeci jen ukápla, ale ten dojemný okamžik byl okamžitě zasypán obrovksou hromadou hoven, které si už ani nevybavím. První Opice (2011) jsem viděl 3 krát (2x v kině), a těším se, až je zase uvidím. To nemůžu říct o Úsvitu, který příště hodlám vidět jedině na tvrdých drogách se zaraženým análním kolíkem.

• 10.7.2014  13:51
    Swing Kids (1993)

Na Swing Kids jsem narazil zcela náhodou, když jsem sháněl všechny možné materiály o swingu. I když je swing pro film důležitou hybnou silou, překvapilo mě, že swingu jako takového je tam spíš míň než víc. Úžasné je obsazení hlavní role - tedy obsazení Prahy do role Hamburku. Nevybavuju si jiný film, u kterého by mě tolik těšil pohled na známá místa Prahy. Co je pro mě ale naprosto zásadní, je atmosféra. Při sledování jsem občas měl pocit, že se dostávám skrze jemný závoj minulosti, do doby, na kterou si jakoby vzpomínám právě prostřednictvím Swing Kids. Na závěr je samozřejmě potřeba pochválit herce, na které se pěkně kouká, a ani angličtina nepůsobí tolik rušivě jako u jiných filmů, kde je angličtina "němčinou" (jako třeba Valkýra). Swing Heil!

• 15.6.2014  06:24
    Nuda v Brně (2003)

Co to do hajzlu je??? Jeden z nejoriginálnějších českých filmů? Jasně, že jo! Suprově absurdní, nudný až zábavný, a zábavný až nudný. Fuckin´ skvělý herci. Jednoduše doporučeníhodné :)

• 8.6.2014  20:06
    The Room (2003)

To je zase dílo... Už po deseti minutách jsem vyhlížel Viverna, Tykvohlava nebo jinou debilní bestii, která by všechny ty kriply v tomhle "filmu" zabila. Bohužel, dle komentářů jsem očekával zábavu, ale ani po hodině utrpení se nedostavila. Párkrát jsem se sice pousmál, ale.... KAŽDÁ JIHOAMERICKÁ TELENOVELA je LEPŠÍ, ZAJÍMAVĚJŠÍ, VTIPNĚJŠÍ atd. Jedna z mála věcí, která mě fakt pobavila, byla vsuvka v CZ tiulcích při startu padesáté "milostné scény": klidně si skočte na kafe, tohle bude na dýl...; a pak ještě jedna vsuvka, kdy hlavnímu úchylovi přichystali Brzdej parrdy, a začnou zpívat, objeví se věta: zacpěte si uši, vážení.... A jak nemám hudební sluch, tak tady mi to rvalo uši :D Kdyby vás chtělo napadnout pustit tohle večer vaší dívce pro dokreslení romantické atmosféry, radši sáhněte pro kyrgyžské homemade hardcore fetish porno, které má aspoň kulturní hodnotu. Ta debilita s jakou je to celé napsané a natočené, se dá srovnat snad jen s Divadlem hrůzy. Ale tam aspoň cucali mozek brčkem.... Kdyby měli prachy na kulisáka, určitě by byl vidět aspoň ve třech záběrech. Nicméně vidět se to vyplatí, protože jedině pak doceníte nepřeberné množství historek z natáčení, které jsou tím podstatným kořením....

• 21.4.2014  19:30
    Ona (2013)

Film ukazuje blízkou (velmi blízkou) budoucnost, a naznačuje jak můžou vypadat lidské emoce, city a vztahy. Největším kladem filmu je myslím to, že divákovi nenutí žádnou "pravdu". Jakože tohle je budoucnost, které se máš bát, nebo tohle je budoucnost, na kterou se máš těšit. Prostě vzácně nechává úsudek na divákovi.

• 21.4.2014  19:23

Samotnému filmu (jeho provedení) dávám 3*. Tu jednu * dávám za informativní hodnotu - vyobrazení současného světa, tak jak je. V kině jsem byl v šoku, když jsem najednou koukal na dvě scény, ve kterých divákům zavalených akční zábavou, sdělují pravdu o fungování světa. Bylo to jako dívat se na opak zpravodajství ČT... Jinak film samotný je fajn, je solidně udělaný, a dobře funguje na diváka (ale dost často jsem si všímal konkrétních záměrů filmové psychologie). Supr je "nekomixové zpracování" ve stylu zumbeispiel Temného rytíře. Dojem z filmu v neposlední řadě zlepšovala častá přítomnost Scarlett Johansson, na kterou se prostě dobře dívá :D

• 24.2.2014  22:31

Máte doma LEGO z dětství? Zajděte si na Lego příběh, a hned po návratu domů vyndáte starou krabici, a začnete si stavět a hrát si. Anebo si poběžíte do nejbližšího krámu stavebnici koupit. Potěšující podívaná. Ale nebyl jsem tak odvařený jako všichni recenzenti, kteří jindy zpranýřují cokoliv od kohokoliv, ale bavil jsem se poměrně hodně,na to, že je to tak prvoplánovej product animák. Rozhodně jsem si naplno užíval schopnost parodovat cokoliv, co si tvůrci vzali na mušku ("Brumbál - Kumbál" mě rozbil :D)

<< předchozí 1 2 3 4 5