Interstellar (2014)

Hlášky: Murph: - "Tati, proč jste mě pojmenovali po něčem špatném?" Cooper: - "Nepojmenovali." Murph: - "Murphyho zákony?" Cooper: - "Murphyho zákony neříkají, že se stane něco špatného. Říkají, že když se něco může stát, stane se to." & Cooper: (na dceru) - "Vrátím se." & profesor Brand: - "Musíme přijmout skutečnost, že nic v naší sluneční soustavě nám už nepomůže."

Angliština Engliština (2012)

Hlášky: Shashi Godbole: - "Tato svatba je nádherná věc. Je to ten nejvíce výjimečný přátelský vztah. Přátelství dvou lidí, kteří jsou si rovni. Život je dlouhá cesta. Meero, někdy budeš cítit, že neznamenáš tolik. Kevine, také někdy pocítíš, že neznamenáš tolik jako Meera. Zkuste si vzájemně pomáhat. Abyste se cítili rovni. Bude to milé. Kolikrát... manželské páry ani neví, jak se ten druhý cítí. Tak... jak mohou tomu druhému pomoci? Znamená to, že svatbou je vše ukončeno? Ne. Tohle je to období, kdy musíte pomáhat sami sobě. Nikdo vám nedokáže pomoci lépe, než vy sami. Pokud tohle uděláte,... navrátí se vám to v pocitu rovnosti. Vaše přátelství se k vám vrátí. Váš život bude nádherný." & Shashi Godbole: - "Meero,... Kevine,... možná budete velmi zaměstnaní,... ale mít rodinu,... syna, dceru, v tomto ohromném světě... bude váš maličký svět. V něm se budete cítit dobře. Rodina,... rodina vás nikdy nemůže,... nemůže vás nikdy odsuzovat! Rodina vás nikdy... nemůže shazovat. Nikdy se nesmíte cítit bezvýznamní. Rodina je ta jediná, která se vám nebude nikdy vysmívat z vaši slabosti. Rodina je jediné místo, kde se vám pokaždé dostane lásky a úcty. To je vše, Meero a Kevine... Přeji vám vše nejlepší. Děkuji vám." & Shashi Godbole: - "Když nemáme rádi sami sebe, cítíme odpor ke všemu, co je s námi spojeno. Nové události se zdají být mnohem přitažlivější. Když se naučíme mít rádi sami sebe, pak ten stejný starý život nám začíná připadat nový. A začíná vypadat krásně."

Žralokonádo (2013) (TV film)

Hlášky: Baz Hogan: - "Bouřka ustupuje." Nova Clarke: - "Jak to můžeš vědět?" Baz Hogan: - "Nelítá kolem tolik žraloků." & Nova Clarke: - "Proč je hned vedle letiště domov důchodců?" Claudia: - "Protože staří lidé špatně slyší." & Nova Clarke: - "Vzali si mýho dědu. Takže fakt nenávidim žraloky." Matt: - "Tak teď taky nenávidim žraloky."

Generation Iron (2013)

Hláška: Phil Heath: - "Jsme ti, co nic neví, jsme jen hromada svalů s činkami, a tak dále, vymaštěné hlavy, idioti... Jsme ale schopní dělat to, co nedokáže 99,8 % populace na Zemi. Tedy shazovat tuk a přitom nabírat svaly."

Okresní přebor (2010) (seriál)

Hlášky: Jirka Luňák: - "Trenér Hnátek taky neměl licenci. Nebo jo?" Václav: - "Měl. Jirka Luňák: - "Nekecej, vždyť byl úplně blbej." Václav: - "No, ale měl licenci." & Áda Větvička: - "Já sem se ho ptal, jestli umí hját fotbal, fotbal." Fun: - "Okéj." Václav: - "Né hokej, fotbal!" & Jirka Luňák: - "Ty můj malej šikmookej Maradono!" & Jarda Kužel: - "Ty seš terapeut! Ty že si terapeut!? Ty nejsi ani maskot, ty vole!" Áda Větvička: - "Jak sem moh vědět, že si na joháče dá pět jumů a selžou mu jájta?" & Áda Větvička: - "Ty kjávo! To je tjáva?" & Jarda Kužel: - "Já se ráno probudím a deprese. Já jdu do práce a deprese. Já jdu z práce..." Ludva: - "A deprese?" Jarda Kužel: - "Když jdu z práce, tak nemám. To je zajímavý. Jenom v úterý, když vyzvedávám kluka ze školky, to mám." & Áda Větvička: - "Ale kde hjaje ten, Jonaldu?" Ludva: - "Ronaldu už nikde nehraje, protože je tlustej." Jarda Kužel: - "Jo tenhle, no ten je jako prase!" (Smích, stále smích.) Áda Větvička: - "Jako ty Jajdo." (Konec smíchu...) & Jirka Luňák: - "Honzo, ty hraješ na stoperu, viď? Že jo? Tak taky nějaká zodpovědnost, ne?!" Honza: - "Jiřino sorry, pánové sorry." Jirka Luňák: - "Co sorry, sorry, vole! Tak to odmáznu, a když je balon na druhý straně, tak pak se podívám na ty kozy, ne?!" & Áda Větvička: - "Ale pjesujem, kluci! Pjesujem!" & Jirka Luňák: - "Hoši, narážečku umí i moje stará." & Jirka Luňák: - "Poďme hoši. Ještě jednou ty, ty negativní emoce... KOSTOMLATSKÝ DEBILOVÉ, BURANSKÝ BURANI, JÓ BURANI." Kája: - "Hele Jiřino a co když se mi tam někdo urve. Já ho přece musim upozornit, ne?" Jirka Luňák: - "No tak mi budem dělat všechno pro to, aby todleto neprobíhalo a když se tam někdo urve, tak ho všichni uvidíme stejně jako ty." Kája: - "Ale tak já to vidim nejlíp zezadu." Jirka Luňák: - "Ty vole... Jak ty si... Jak ty si přišel na to, že ty to vidíš nejlíp, ty vole." Kája: - "Tak si asi organizuju obranu, ne?" Jarda Kužel: - "Kájo kdy ty sis naposledy organizoval obranu, ty vole?" (Smích.) Jirka Luňák: - "Jardo, ty vole... Tobě specielně něco... Tobě specielně něco řeknu... Jedno slovo tam cekneš, ty vole, tak já ti tohle obmotám kolem tý tvý tlamy, ty vole." Jarda Kužel: - "Joo, jo." Jirka Luňák: - "Drž hubu, vole. Poďme ještě jednou ty negativní emoce." Jarda Kužel: - "Áááá, kundááá!" & Jirka Luňák: - "Až se to roznese po okrese, tak je to náš konec. Oni nám rozklíží celej tým zevnitř." Jarda Kužel: - "Kdo oni?" Jirka Luňák: - "No přece homosexuálové." & Áda Větvička: - "Jajdo, ty si nadjanej jako djáteník!" & Jirka Luňák: - "Klucí, mně se točí zuby!" & Áda Větvička: - "Bej to tak, že každá ženská je tak tjošku zvíjátko a ty pjostě musíš objevit jaký." & Hnátková: - "Jirko, co děláš jinýho kromě fotbalu? Co jinýho děláš?" Jirka Luňák: - "No spoustu dělám věcí. Třeba to, nohejbal." & Kraj: - "Kde se sprchují hosté?" Ludva: - "No tady." Kraj: - "To se sprchují společně s rozhodčími?" Ludva: - "No ano, ale rozhodčí mají přednost, kdyby náhodou došla teplá."

Meet Your Meat (2002)

Hláška: vypravěč: - "To, co za chvíli uvidíte, je horší, než jakákoliv vaše noční můra. Ale pro zvířata, která jsou chována v moderních vysokoprodukčních velkochovech a zabíjena na jatkách, je to krutá realita, ze které se nedá uniknout. Jakmile si uvědomíte rutinní krutost vycházející z chovu zvířat kvůli jídlu, pochopíte, proč se milióny soucitných lidí rozhodli vynechat maso ze svých talířů - natrvalo."

Millerovi na tripu (2013)

Hlášky: Scottie P. - "Jestli víš, co tím říkám?" David Clark: - "Jsem vzhůru a umím dobře anglicky, takže jo, vím, co říkáš." & Rose O'Reilly: (na Davida) - "Ty vyděláš 500 000 $ a mně jsi chtěl zaplatit jen 30?" Casey Mathis: - "Ty dostaneš 30 táců?! Já mám dostat 1 000 $!" Kenny Rossmore: - "Vy jste za to placení, lidi?"

Červený trpaslík - Série 10 (2012) (série)

Hlášky: (Na trpaslíka někdo útočí.) Rimmer: - "Co tam venku je?" Kryton: - "Smrtící loď replikantů, pane." Lister: - "Smrtící loď?" Kryton: - "Ano, pane." Rimmer: - "Měli bychom se obávat?" & (Schovávají se před nepřáteli v asteroidu.) Kocour: - "Co to je?" Kryton: - "Něco se blíží k asteroidu." Lister: - "Je to sonda. Blíží se asi půl kiláku východně. Vypněte všechny světla." Kocour: - "Tobě to pálí. Budou si myslet, že nejsme doma." Rimmer: - "Pokud bude situace svízelnější, Kryton by mohl otevřít dveře a říct, že jsme se přestěhovali." & Rimmer: - "Nemáme se čeho bát, kromě strachu samotného. Teda kromě bolesti. Možná i ponížení. A samozřejmě smrti a neúspěchu. Ale kromě strachu, bolesti, ponížení, selhání, neznámého a smrti se nemáme čeho bát, jenom samotného strachu! Kdo jde se mnou?"

XXXorcist, The (2006)

Hláška: Otec Merkin: - "Budu muset udělat... sexmítání! Budu se muset podívat dovnitř, co je v tobě."

Warrior (2011)

Hlášky: Tom Conlon: - "Ale není tu cítit ženskou ruku." Paddy Conlon: - "No, pro mě jsou už ženy pasé, Tommy." Tom Conlon: - "To jo, v dnešní době je těžké najít ženu, která se nechá mlátit." & Tom Conlon: - "Tak ty jsi našel Boha, co? No to je paráda. Mamka se ho stále dovolávala, ale nikdy nebyl nablízku. Ježíš měl asi plné ruce zachraňování kdejakých ožralů, že? Kdo by to byl řekl?" & Tom Conlon: - "Asi jsem tě měl radši, když jsi chlastal." & Tom Conlon: - "Myslím to vážně. Budeme jen trénovat, nic víc. Kromě tréninku nechci slyšet ani slovo o něčem jiném, jasný? Jestli chceš vyprávět svoje příběhy z války, zaběhni si do klubu veteránů. Nebo běž na podpůrnou skupinu, nebo do kostela, anebo tam, kam teď chodíš." & Paddy Conlon: - "Ďábel, kterého znáš..." Tom Conlon: - "... je lepší, než ďábel, kterého ne." & Paddy Conlon: - "Dobře, dobře, fajn. Ale i ty si něco zapiš za uši. To ty jsi zavolal mně. Tak mi tu každých 5 minut nevyhrožuj, že odejdeš! A jelikož se budeme bavit jen o tréninku, přestaneš sypat to, co sypeš, pokud jde o tabletky. Nemíním to tolerovat. Když už jsme při tom, můžeš mi je hned dát. Vím, že je máš u sebe, Tommy. Když jsi sem vešel, frkal si jako lokálka." & Brendan Conlon: - "Ale no tak, vypadá to hůř, než to opravdu je." ředitel Zito: - "Myslíš to doslovně nebo obrazně? Protože doslovně to vypadá dost zle. A obrazně ještě hůř. Za pár minut sem vpochoduje školní inspektor. Ach Bože. Tak do toho, Brendane, trošku mi pomoz. Můžeš mi nějak vysvětlit, co jsi to sakra vyváděl?" Brendan Conlon: - "Potřebuju peníze, Joe." ředitel Zito: - "Ano, ale tohle je... tohle si tu nemůžeme dovolit! Tohle není nějaká bokovka v Mekáči, pro kristovy rány!" & Brendan Conlon: - "Podívej, vím, že asi není nejvhodnější doba, plus to s Marcem je fakt smůla, ale nepřemýšlel jsi nade mnou?" Frank Campana: - "Máš na mysli Spartu? Brendane, to už máš větší šanci založit si chlapeckou kapelu." & ředitel Zito: - "Takže vy chcete využít posluchárnu ke sledování suspendovaného učitele praktikujícího činnost, za kterou byl suspendován. Rozumím tomu dobře?" & komentátor Bryan Callen: - "Tommy Riordan zaujal média, otázkou však stále zůstává, kdo je tento muž a co je důležitější, může soupeřit v této záplavě talentů? Může vyhrát?" komentátor Sam Sheridan: - "Kéž bych věděl. Kéž bych věděl, kdo to vlastně je. Už jen samotný fakt, že to nevím, je velmi zvláštní. V době internetu, kde nejsou žádná tajemství, tento muž je úplnou záhadou. Nemůžu o něm vůbec nic zjistit. Tommy Riordan je oficiálně Google odolný." & komentátor Sam Sheridan: - "No tak, dej mu už pokoj. Aspoň jsme ho už viděli zápasit a zápasil s skutečnými chlapy. Byl v UFC. Pamatujeme si ho odtud." komentátor Bryan Callen: - "Já si ho pamatuji také. Pamatuji si ho, že byl hodný zapomnění." & komentátor Bryan Callen: - "Udělej to někomu na ulici, tak tě zabásnou a zahodí klíč. Přiznejme si to, Same. Tento chlap opouští klec jako kdyby opouštěl místo činu." & Frank Campana: - "Podívej se na mě! Vydrž, nevěš hlavu! Drž si to. Pij jen malé doušky. Proč jsme tu? Proč jsme tady, Brendane? Jsme tu proto, abychom vyhráli tento zápas? Řekni mi to, protože jestli ne, sekneme s tím hned teď. Vezmeme Tess a půjdeme domů. Jestli ho neknokautuješ, prohraješ zápas, rozumíš? Když mu nedáš KO, nemáš domov." & Brendan Conlon: - "Vykloubil jsem mu rameno." Frank Campana: - "Uklidni se! Dýchej. Dýchej." Brendan Conlon: - "Slyšel jsem to." Frank Campana: - "Vykloubil jsi mu rameno?" Brendan Conlon: - "Jo." Frank Campana: - "Dobře, tak mu vykloubi i druhé."