• Krátkometrážní

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Dvojka čerpá většinu nosných scén z jedničky. Ale v tomto případě mi to vůbec nevadí, Cameron chtěl předložit nabušenější verzi a to se mu povedlo. Apokalyptická nálada mi vyhovuje a souboje terminátorů nemají chybu.

Sedm (1995)

Škoda, že nemůžu dát sedm hvězdiček. Bach v knihovně, temno, head-end. Svým pojetím na mě s postupem času působí Sedm jako temná balada z bezejmenného města, která je více uměním než realitou. Poslední zhlédnutí 4/2023.

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Nejlepší béčko všech dob, otevřená aplikace drog, Travoltův tanec, Bruce ještě s vlasy. K tomu monology Jacksona a máte film, který je nepřekonatelný.

Forrest Gump (1994)

Nablýskaná bonboniéra se spoustou stužek. Přesně tyhle kýče máme nejradši.

Philadelphia (1993)

Jeden ze dvou filmů Jonathana Demma, kterým se zapsal do historie. Zde sice zneužil citlivé téma a ždíme z lidí slzy a emoce, ale i to se musí umět.

Bolero (2004)

Brabcova poetika mi do případu vraždy naprosto sedí, taneční intermezza stupňují děj a celá symbolika tance, jeho sexuálnost a živočišnost ve mně navozují správné pocity. Ani dětem z dobře situovaných rodin nemusí všechno projít a rozpravy Bartošky s Krausem jsou téměř dokonalé. Ve spektru českých filmů jednoznačně nadprůměr.

Hříšný tanec (1987)

Líbivý spektákl, který s lehkostí manifestuje životní zápasy obyčejných lidí. Jeden z nejlepších soundtracků historie.

3:15 zemřeš (2005)

Po mnoha a mnoha zhlédnutích snižuji z pěti hvězd, protože snímek dokonalý určitě není, na druhou stranu se na něj vždy rád podívám. Naposledy viděno 8/2019.

Nemilosrdná spravedlnost (1991)

Dobová trapná móda, špatné dialogy, ale neuvěřitelné tempo a Seagal v nejlepší formě. Jeden den, jedna noc, perfektní lokální soundtrack v čele s Beastie Boys, malé fóry, kulečníková koule, štěně v pytli a Forsythe v šílené roli, která se nedá zapomenout, ale jako brooklynský rodák do ní skvěle zapadl. Tímto výkonem navázal až úlohou šerifa v Devils Rejects. Poslední zhlédnutí 4/2021.