• Krátkometrážní

13 hodin: Tajní vojáci z Benghází (2016)

Člověk se tetelí blahem při pohledu na bandu cvičených sympaťáků a vše je velmi cool. Ale pouze do doby, než z vašich kamarádů neteče krev. Precizní jatka, pro mě asi nejlepší film od Baye.

Infiltrátor (2016)

Začíná se mi líbit, jakým stylem točí Hollywood v posledních letech dobové kriminální pecky.

Dvojníci (2016)

Začátek absolutní průšvih, poté se děj rozjede a předkládá přirozeně vtipné situace, takže v rámci formátu na české poměry dobrá komedie. Škoda recyklované zápletky s mafiány (většina pokusů v českých filmech vyznívá fraškovitě, již od Perníkové věže po 2Bobule) a prvoplánového obsazování rolí - obsadit například Koháka do role totálního ňoumy je příliš velké klišé - zrovna on je výborný charakterní herec, viz letošní Teorie tygra. Takže vše je o castingu a režisérově odvaze. V Čechách je s kým točit, jen se musí vědět jak. A jen detail pro Enšpígla: když si odváží obraz z Mánesu, tak mají na autě bratislavskou RZ.

Bod zlomu (2015)

Nový Bod zlomu není remakem, ale hodně vzdálenou parafrází originálu, která si zapůjčila jména a velmi malou hrstku společných scén. Jedna hvězda za přírodní lokace, druhá za Winstonea, který mi jako Pappas připomněl původní postavu.

Sousedi 2 (2016)

Některé scény jsou výjimečně vtipné, celek však upadá do infantilní a fekální zábavy, u které musí herecké hvězdy zbytečně přehrávat. Efron však opět super.

Zúčtování (2016)

O´Connor si fanoušky připravil již skvělým Warriorem a Hrdostí a slávou na další zážitky, kterým se jim dostává. Zúčtování je další chlapskou záležitostí s lepším finále než mohlo nabídnout Skyfall. Affleck výrazný - obecně mám jako herce radši jeho bratra, ale tady je jeho role velmi přitažlivá a táhne celý snímek až do konce.

Seznamte se, Joe Black (1998)

Kouzelná Forlani zamilovaná do smrti, která se učí poznávat lidský svět. Výborný scénář, herci a nadčasový umělecký přesah. Poslední zhlédnutí 7/2022.

Anděl Páně (2005)

Novodobá pohádka, která pobaví, ale bohužel se nejedná o žádný fenomén.

Pacific Rim - Útok na Zemi (2013)

Technická megalománie s překvapivě slušným příběhem. Stopáž přepálená, dobrý hudební podkres.

Jak básníci čekají na zázrak (2016)

Další nostalgické zastavení, které je zkrátka dobře natočené. Herci stárnou před očima a některé scény by se daly vypustit, ale vem to čert - tito Básníci navodí atmosféru jako vždy a pobaví většinu lidí. Básnička o kačce a kočce je geniální a Nela Boudová sehrála tuto scénu neuvěřitelně vtipně.