• Krátkometrážní

Serpico (1973)

Pacino byl už za mlada opravdu vynikající, celý snímek stojí pouze na něm. O dva roky starší Panika v Needle Parku je však o stupeň lepší.

Športové noviny (1996) (pořad)

Nejlepší je hudba k "frajer na zaver", jinak opravdu spíše nepodstatné "zajímavosti" než objektivní sportovní zprávy.

Argo (2012)

Oscar za nejlepší film roku 2012, dle mě naprosto zaslouženě. Bezchybná režie, příběh je dobovou perlou, odtajněnou až Clintonem v druhé půli 90. let. Mnoho scén v závěru pro mě až nesnesitelně napínavých.

Satan's Sadists (1969)

Dědeček všech ošuntělých exploitation flicků, který z dnešního pohledu nic moc nenabízí, ale rok natočení mluví za vše - spousta snímků se právě tímto průkopníkem inspirovala.

Nikdo není dokonalý (2012) (pořad)

Horší než česká verze, výběr lidí pouze z nejnižších vrstev, aby se střední třída zasmála.

Živý terč (1993)

Akční folklór s nezapomenutelným námětem, který musel milovat každý kluk vyrůstající v devadesátých letech.

Český lev 2014 (2015) (pořad)

V moderování nic nového, ale já osobně považuji zapojení českých lékařů do podobné akce jako výborný nápad - o nich nikdo nemá ani tušení, a přitom jsou to ty pravé celebrity, které pro společnost udělaly více než všichni čeští filmaři dohromady.

Insidious 2 (2013)

Projekt Insidious je nafouknutou bublinou s nabubřelými ambicemi, které by se však měly uplatňovat mimo hororové vody. Celá tato estráda děsí diváka stejně jako Baba Jaga z Mrazíka - pokud tedy Wan tento díl myslel vážně, opravdu bych změnil žánr. Ani druhé zhlédnutí mě nepřesvědčilo. Poslední 8/2021.

Kulka v hlavě (1990)

Jeden z nejhorších, ne-li nejhorší film, který jsem za poslední roky viděl a který má však na CSFD výborné hodnocení - přitom jde o tragédii. Směšné vrstvení děje, tragické herectví většiny postav, scénář i akce diletantské, hudba příšerná. Vždy upřednostním americkou tvorbu Johna Woo, tento snímek je bohužel trapným propadákem.