• Krátkometrážní

Whiplash (2014)

Baleťáci mají Černou labuť, hudebníci zase Whiplash - v mnoha směrech trochu vzdálené realitě, ale paradoxně lidem z hudebního prostředí bude možná tento snímek nejbližší.

Fair Play (2014)

Výborný námět, k plnému hodnocení zpracování však něco chybí. Nijak to však nevadí, máme zkrátka další dobrý český film.

Temné nebe (2013)

Po dlouhé době slušný film s tématikou mimozemšťanů, nijak se netlačí na pilu, ale hezky se buduje atmosféra.

Chuckyho kletba (2013)

Osobně příjemné překvapení a návrat do poctivých osmdesátek. Chucky je ve formě a ve chvíli rozjezdu akce si film užijete. Navíc herecké výkony nejsou žádnou Ulicí - tento díl je sice videofilmem, ale Universal žádný amatérismus nesponzoruje.

Equalizer (2014)

Žádný čajíček, opravdu jedna z nejdrsnějších Denzelových rolí, navíc v old-school kriminálním hábitu. Fuqua mě překvapil, kvalitou vůbec neklesá, spíše naopak.

Úsvit planety opic (2014)

Z emotivní jedničky jsme se přesunuli k protiválečné bioagitce s důrazem na patologii vůdcovství, stále s dostatkem velmi zajímavých a slušných scén. Pokles kvality je evidentní, budeme zvědaví na závěr trilogie.

Bahno z Mississippi (2012)

Jižanský předchůdce o rok mladšího Joea, v čele s opět výborným Sheridanem. Snímek je hodně konverzační, ale při skvělém scénáři a troše dobrodružství to vůbec nevadí. McConaughey si vybral dobře.

Železná srdce (2014)

Největší, ale stravitelnou slabinou Fury je nesoudržnost snímku jako celku. S některými scénami si Ayer poradil jako starý mazák, v dalších chce vyplnit prostor jakousi cestou prozření mladého cucáka, tak jak to předkládal v Training Day - tam to však vyznělo přirozeně a zábavně, zde to působí jako zbytečná emoce uprostřed války - ve vypravěčském stylu měl Ryan rozhodně navrch. Další stránky Fury, hlavně ty herecké, jsou však výborné a snímek rozhodně stojí za zhlédnutí.

Bratrstvo (2009)

Snímku nelze nic moc vytknout, vybrané téma zpracoval Donato velmi dobře. Nicméně téma je to natolik kontroverzní, že chvílemi normální člověk pochybuje o tom, co všechno chce na plátně vlastně vidět.

John Wick (2014)

Snímek má dobrou atmosféru a skvělé herce, chvílemi však zavání superhrdiny z komiksu a v této fázi už mě přestává bavit. Ale s nadsázkou se zde počítalo.