• Fantasy
  • Pohádka

Labyrint - Série 3 (2018) (série)

Jedním slovem - GENIÁLNÍ. Líbilo se mi, že složitý způsob provedení jednotlivých vražd, byl vysvětlen jednoduchým motivem. To, že ty vraždy páchá D. Švehlík mě napadlo (a nejen mě) poměrně brzy, protože jsem si říkala že by nevzal vedlejší roli nějakého maloměstského policajta, ale vůbec by mě nenapadlo, že to všechno vymyslel manžel druhé oběti, který chtěl dědit. Když přišla na scénu postava mafiána v podání P. Rímského, tak jsem měla strach, že se seriál změní v jakousi mafiánskou pomstu nebo válku mezi gangy. Naštěstí se to nestalo (přeci jen jsme v Čechách a ne v Americe), byl to prostě jen otec, který truchlil pro svou dceru. Musím nesouhlasit s názorem některých, že ta maska byla směšná. Naopak, byla skvělá. Karnevalová maska, která byla zároveň svým způsobem děsivá, že jsem se pak bála jít na WC. Výkon M. Valenty byl výborný. Toho postiženého kluka už s ním budu mít vždycky spojeného. Jinak postav nebylo moc, ale tak akorát. Takže jsem se orientovala kdo je kdo a ne jako v předchozí sérii. Na konci, když bylo všechno vysvětleno jsem si myslela, že tam bude záběr na tu kopku, kde si D. Švehlík nahrával ty zvuky, a že se tam něco ozve nebo pohne, ale nakonec asi bylo lepší, že to tam nebylo. Za mě byla tohle skvělá práce, díky které si u mě J. Strach vylepšil reputaci po zpackané 2. sérii. Všechno do sebe zapadlo, všechno bylo vysvětleno a tak to má být. Jsem zvědavá z čím přijde příště. Laťka je vysoko.

Bůh s námi - od defenestrace k Bílé hoře (2018) (TV film)

No, tak začnu plusy. Kostýmy byly nádherný (za ně dávám jednu hvězdu), ale to je všechno, co se na tomhle dá pochválit. Jinak by mě zajímalo kdo vymyslel, že se v tomhle filmu nebude mluvit. Smyslu plné dialogy se nedají nahradit záběry herců, kteří se jen koukají a když už někdo začal mluvit tak šeptal. Navíc film postrádal dějovou linku, aniž by řádně vysvětlily co vedlo k defenestraci, tak to odbyli krátkým popiskem na začátku a pak je vyhazovali z oken. Bitva na Bílé hoře na kterou jsem čekala odbyly asi tak pěti, šesti komparzisty a pak už jen ukazovaly K. Dobrého jak se rozhlíží ze strany na stranu. Já chápu, že v našich poměrech se nemůžeme vyrovnat americkým velkofilmům, ale vždyť to i ty naše pohádky mají víc komparzistů. Čekala jsem od toho hodně, ale bylo to velké zklamání. Škoda, když už investovaly do kostýmů tak mohli zaplatit o něco více komparzistů a vyměnit scénáristu.

Bába z ledu (2017)

No tak od tohle filmu jsem se slibovala hodně. Myslela jsem že to bude víc komedie než drama. Myslela jsem si, že ukážou víc to její otužování, které by film povzneslo a rodinné drama, že bude trochu víc vedlejší. A ne, že se hned vrhne do ledové vody, začne tam plavat a pak jede na závody. Otužování je přece dlouhý proces a oni to shrnou v jedné scéně kdy jde plavat. Co se týče milostné scény hlavních postav. No. Myslím, že by se ten film obešel i bez ní. Ne, že by mě to pobouřilo, ale když už to tam dali, tak po shlédnutí této scény jsem myslela, že tam bude ještě jedna. Když se jim to poprvé nepovedlo, tak se postava Broni ve vodě topila. Takže když zvládl závod na 1 km tak, že to tam bude znova a tentokrát by se to povedlo. No každopádně znova už to vidět nemusím.

Švadlena (2015)

První věc, kterou jsem nepochopila, byla že do hlavních dvou postav, které měli společně vyrůstat a být tedy vrstevníci obsadili K. Winslet a o 15 let mladšího L. Hemswortha. Ten věkový rozdíl je do očí bijící. Co se týče samotného filmu. První část se mi líbila, ale po té co hlavní mužská postava skočí do sila se děj změnil z romantické komedie na jakési drama, u kterého jsem nevěděla jestli se smát nebo brečet. První část se mi rozhodně líbila, ale po shlédnutí celého filmu jsem nevěděla jestli se mi film jako takový líbil nebo ne.

Policie Modrava (2011) (seriál)

Tak na tu bídu co v TV dávají se na to dá koukat. Nic méně to má své chyby. S. Norisová tady celý seriál čumí pořád stejně, je bez emocí a bez mimiky. Nejlepší postavu ztvárnila asi J. Boušková. Té role svérázné pošťačky sedla. Jinak na seriál se dá koukat, ale něco mu chybí. Prostředí je sice nádherné, ale to dobrý seriál nedělá. Chybí tomu nějaká drobnost, která by povýšila seriál z ucházejícího na skvělý.

Poklad hraběte Chamaré (1984) odpad!

Od tohoto filmu jsem si slibovala hodně, ale po shlédnutí jsem pochopila, proč se na něj zapomnělo. Film prakticky nemá žádný děj natož nějakou zápletku. Byla tu snaha ukázat jaký měla katolická církev monopol (v podobě zarputilého abbého) a jak se na pověrčivý venkov dostávali novoty (v podobě mladého doktora). Jak už náboženského nebo světského života. Dále je tu ten poklad. Vlastně nebylo řečeno co by měl obsahovat, kdo ho ukryl, proč ho někdo hledá a nakonec je to celé uzavřeno tím, že jedinou stopu po něm zaplaví voda. M. Kuklová měla ztvárnit venkovskou holku, která se zajímá o jiný náboženský směr. Ve výsledku tam jen zmateně pobíhá, řekla sotva pár vět a na konci jí zastřelili. Tohle se opravdu nepovedlo a je možná dobře, že se na to zapomnělo.

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (2011)

Tak tohle je zatim nejslabší díl pirátů. Uběhne víc než polovina filmu a nic moc se neděje. P. Cruz je tady nějaká prkená. Celý film čumí stejně a ikdyž je mezi špinavými, smradlavými piráty, tak je pořád jak ze škatulky s dokonale načesanými vlasy. Navíc pokud to mělo mezi ní a J. Deppem jiskřit, tak to se tedy opravdu nepovedlo. Mezi nimi neni vůbec nic. Co se týče J. Deppa jako Jacka Sparrowa, tak vypadá jako kdyby mu něco vyškubalo vlasy a pak mu z toho z bytku udělaly blonďaté ombré a udělaly pár dredů. Největší nedostatek, ale je, že je střízlivej. V celým filmu je možná tak třetina těch jeho kousků. Co se týče nadpřirozených potvor. Od kdy mají mořské panny upíří špičáky. A potom zombie. Vážně?? Verze zombie byla už v prvním díle a mnohem povedenější.

Bezva ženská na krku (2016)

Natočit takovýhle film je dneska už uměním, ale je fajn, že to ještě někdo umí. Je to klasická česká letní komedie, s nenásilným humorem. Ta vesnice je možná trochu zidealizovaná, ale jinak vystižená přesně. Každý se stará o každého. O. Vetchý a M. Táborský ty vesnické burany zahráli přesně. Nejlepší byl, ale ten humor, který z něj uděl bezvadný odpočinkový film, který si rozhodně pustím vicekrát.

Labyrint - Série 2 (2017) (série) odpad!

No tak tohle je opravdu slabý odvar toho na co jsem od J. Stracha zvyklá. Postav je tam tolik, že se už od druhého dílu ztrácím kdo je kdo. J. Dvořák tam byl vlastně jen tak na okrasu. Vůbec nechápu jakou úlohu tam má jeho role. Pořád jenom jezdil z místa na místo pak se nechal postřelit a to bylo vlastně vše. T. Vilhelmová a J. Hájek hrají arogantní blbce a to, že s tím poldou není vše normální bylo jasný od prvního dílu. Z. Kajnarová a M. Dalecký tam jsou jak pátý kolo u vozu. Bez těch dvou by se to tam klidně obešlo a pokud už tam musí být, tak tam nechat jen jedno z nich. Zápletka se hodně podobala Šifře mistra Leonarda. Tam chránili potomka Krista a tady potomka Přemyslovců. Už první série nebyla nic moc, ale tohle je fakt slabý. Celkově se tohle opravdu nepovedlo. Dokonce jsem se dočetla, že by snad měla být 3. série. V tom případě by to chtělo méně postav a více mystičnosti (historie), kterou mám u Stracha ráda a hlavně pořádně propracovaný scénář. Tohle bylo psaný horkou jehlou.

Zloba - Královna černé magie (2014)

Po shlédnutí ukázek jsem se obávala, že to bude něco na způsob filmu Sněhurka a lovec, který se příliš nepovedl. Nicméně tahle adaptace klasické pohádky byla více než podařená. Kromě vizuálních efektů, které Američané prostě umí. Tak za kvalitou filmu stojí nejspíš Angelina Jolie, která dokázala pouhou tváří zahrát její emoce, aniž by musela nějak přehnaně křivit obličej.