Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Takto si predstavujem veľkolepé fantasy. Skvelý začiatok a formovanie spoločenstva prsteňa, ktoré sa vydalo zachrániť stredozem. Ani pri režisérskom zostrihu to nenudilo ani chvíľu a perfektne to vykresľuje postavy a udáva smer každému z hrdinov. Obsadenie a všetky lokácie sú neskutočné a dokážu diváka vtiahnuť do tohto sveta. Inak ako 5* to ani nemôže mať.

Monster Hunter (2020)

Tak trailery ma trochu nalákali, ale samotný film ma dosť sklamal. Chýbalo mi tam väčšie prekreslenie postáv a hlavne príbehu, ktorý bol vlastne úplne primitívny. V niektorých scénach mi dosť vadil strih a nedalo sa v tom niekedy orientovať. Čo sa týka CGI tak to bolo relatívne ok, nakoľko rozpočet nebol nejaký veľký. Sklamalo ma, že ten príbeh a nejaké priblíženie a vysvetlenie toho sveta tam nebolo a vlastne sme sa dokopy nič nedozvedeli.

Liga spravedlnosti Zacka Snydera (2021)

Tak o tom, že to bolo lepšie ako kinoverzia sa nemusíme ani baviť, ale s takou stopážou a časom lepšie prekresliť postavy sa to aj dalo čakať. Ale samotná štruktúra príbehu sa nezmenila iba pribudlo pár postáv a viac scén, často aj dosť zbytočných. Tá stopáž bola prepálená a minimálne o hodinu by som to skrátil a príbehu by to vôbec neuškodilo. Rovnako ako množstvo spomaľovačiek, ktoré skôr nudili, ako by zaujali. V prvej verzii som naozaj nemusel Flasha, ale tu mi nevadil a dokonca aj Cyborg bol znesiteľnejšou postavou. Ale ako celok ma to až tak nezaujalo, aby som mohol povedať, že táto verzia zmenila a zachránila DC svet.

Godzilla vs. Kong (2021)

Trailery ma celkom nalákali, ale vo výsledku som bol z viacerých veci sklamaný. Čo mi prekážalo bol ten posun v technológiách, ktorý bol oproti prvému dielu naozaj sci-fi, síce neviem koľko rokov prešlo od prvého dielu, ale bol to extrém. Samotné bojové scény boli super a rovnako aj CGI na veľmi dobrej úrovni, takže sa na to veľmi dobre pozeralo. Prekvapilo ma aj uprednostnenie Konga pred samotnou Godzillou, keďže mi to prišlo ako by sme sledovali film najmä o Kongovi, čo samozrejme beriem ako plus. Takže vo výsledku ma to okrem toho vizuálu až tak nebavilo, ale je to u mňa taký lepší priemer, takže 3*.

Host (2020)

Už dlhší čas som nevidel nič z môjho obľúbeného žánru found footage a toto ma veľmi potešilo. Určite tomu prospela krátka stopáž a po väčšine času sa niečo dialo a udržovalo ma to v napätí. Myslím, že tam toho nebolo zbytočne veľa a neboli to prvoplánové ľakačky, ale všetky scény s duchmi boli dostatočne uveriteľné. Dúfam vo viac takýchto filmov.

The Mandalorian - Season 2 (2020) (série)

Tak v porovnaní s prvou sériou, ktorá mi prišla konzistentnejšia bola druhá o niečo lepšia. Hlavne kvôli druhej polovici, kde už boli časti naozaj perfektný fanservis. Čo mi asi najviac prekážalo boli prvé časti kde sa dej skoro nikam neposunul a hlavne časť so žabou ženou po ktorej som sa začal báť čoho sa vlastne ďalej dočkám. No od časti s Asokou to bolo perfektné a gradovalo to až do skvelého finále, ktoré asi nemohlo dopadnúť lepšie. Ako fanúšik Star Wars som veľmi rád, že tento seriál vznikol a dúfam, že si udrží kvalitu aj v ďalších sériách.

Star Wars: Klonové války - Série 1 (2008) (série)

Po dlhom váhaní, či sa pustiť do tejto animovanej série, som sa nakoniec odhodlal a musím povedať, že som milo prekvapený. Čakal som, že to bude z veľkej časti pôsobiť, ako animovaný seriál, najmä pre detské publikum, ale niektoré časti boli vymyslené výborne a s dobrou zápletkou. Ako taká výplň medzi filmami hlavnej série je to skvelé a približuje to udalosti, ktoré sa odohrávali počas klonových vojen. Prvá séria ma presvedčila, takže budem pokračovať ďalej a verím , že to nesklame.

Enola Holmesová (2020)

Asi okrem výkonu Millie Bobby Brown a zaujímavých anglických lokalít, to nemalo čím zaujať. Ale ako jednorazová priemerná večerná záležitosť v poriadku. Spočiatku to na mňa pôsobilo lepším dojmom, nakoľko ma zaujalo obsadenie a zasadenie do sveta Sherlocka Holmesa a možno práve preto som mal prehnané očakávania. Každopádne príbeh a ani detektívna zápletka nenadchne, ale verím, že svoje publikum si to nájde.

Jurský svět: Křídový kemp (2020) (seriál)

Myslím, že pre úplne najmenších to nie je, keďže je to trochu drsnejšie, ale starších to určite pobaví. Niektoré postavy sú však dosť nesympatické a otravné, čo kazí trochu dojem. Osobne mi prekážal aj druh animácie, hlavne u ľudských postáv, dinosaury boli spracovaní oveľa lepšie, čo je zvláštne. Ale inak, ako také rozšírenie jurského sveta to funguje a určite si pozriem aj druhú sériu.

Sneakerheads (2020) (seriál)

Bolo to v celku fajn, v niektorých chvíľach sa človek aj zasmeje, ale zas niečo tomu chýbalo, čo by tomu dalo taký ten šmrnc. Ako námet to bol dobrý a zaujímavý, honba za vysnenými teniskami počas ktorej narazíte na rôzne druhy zaujímavých tenisiek. Ale ono by to chcelo ten príbeh a postavy viac priblížiť a vykresliť, čo tomu chýbalo. Väčšinu času to bolo nudné a nezáživné a len ťažko to vie diváka niečím zaujať. Nie som nadšenec tenisiek no osobne si myslím, že ani nadšencov tenisiek to nemá čím zaujať.