Kocour v botách (2011)

Úroveň Shreka 3 a 4 sa podarilo preskočiť, lenže úroveň bola nastavená na bode mrazu. Kocúr v čižmách pôsobí hlavne v prvých minútach sviežo, neokukane, má príjemné prostredie a aj animáciu. Po príchode vajca Cvalda na scénu to však začína celé silno pripomínať tvorcovskú neschopnosť vymyslieť zaujímavý a vtipný príbeh z posledných častí o zelenom zlobrovi. Kocúr ako hrdina má iskru, ale film ako taký žiadnu iskru nemá.

Koupili jsme ZOO (2011)

Tak toto som vôbec nečakal, ale každou jednou minútou ma ten film bavil viac a viac. Veľmi pohodový rodinný film, jeden z najlepších za posledné roky. Herci príjemní, nápad lákavý a krásna hudba (http://www.youtube.com/watch?v=8waxPo-tfG0). Neodolateľné a dojalo ma to.

Kovbojové a vetřelci (2011)

Čo na tom stálo 160 melónov? Kovboji a votrelci vypadajú podobne ako Jonah Hex a takú istú majú aj (ne)kvalitu. Jeden charizmatický (nie však v tomto filme) herec v hlavnej úlohe, jedna terajšia sexbomba (ale tak ako nezabrala Megan Fox, nezaberá ani Olivia Wilde), jeden hrozne napísaný scenár a ešte horšia réžia. Film je to veľmi toporný, neprekvapivý, nevtipný, bez napatia a bez naozaj dobrej scény. Celý film som si hovoril len jediné - ako to mohlo celé dobre vypadať. Ale nevypadá...

Kung Fu Panda 2 (2011)

Jediný dôvod prečo ešte žiješ je ten, že tvoju hlúposť považujem za celkom zábavnú..... Prekvapivo dobré. Temnejšie ako jednotka, menej vtipné (aj keď humoru je stále dosť), záporák je kvalitný (nie je tak démonický ako Tai Lung, ale svojou zákernosťou sa mu vyrovná), akcia poriadne epická a tempo v druhej polovici nečakane rýchle. Kung Fu Panda 2 má kvalitnú animáciu a čo je hlavné - má aj srdce. Bavil som sa podobne ako pri jednotke a síce to už celé nebolo tak prekvapivé, dobrých nápadov to malo stále dosť.

Lokal TV (2011) (seriál) odpad!

Krátke Pištove spoty na internete mali svoje kúzlo, trefnosť, veľkú vtipnosť a punc tunajšej KULTovosti. Celovečerný seriál však všetko spomenuté zabil. Absolutne zbytočné postavy nevtipných, strnulých a zle nadabovaných faganov, veľmi málo Pištu Lakatoša, zlý a maximálne nevtipný scenár bez nadhľadu a inteligencie. So západnou animovanou podobne zameranou produkciou (South Park, Family Guy a pod.) sa to nemôže vôbec porovnávať, oproti tomu je to jasný odpad. Do budúcna viac Lakatoša, menej nevtipných detí, strnulosti, pridať na rýchlosti a pravdaže lepší a vtipnejší scenár. (nechce sa mi však veriť, že sa to zlepší).................................................EDIT: Mením hodnotenie po 4. časti na ODPAD. Jednoducho je to veľmi zlé. Ta co vam budem vyprávať. (MAXIMÁLNE nepodarené 3 deti !!!)

Love (2011)

Konečne sa to podarilo! Konečne vznikol na Slovensku zaujímavý film, z ktorého som mal dobrý pocit. Svojou priamočiarosťou a snahou ukázať reálne vzťahy a uveriteľný príbeh je to jednoducho sympatické dielo. Výrazné zameranie sa na mladého diváka je dobrým reklamným ťahom. Toto je film o mladých - pre mladých. V tom sa skrýva aj veľké mínus filmu. Vypadá totiž nedospelo, neotesane a odrastenejšiemu komplexnejšiemu publiku nemá veľmi čo ponúknuť. Ako skromná drsná žánrovka zo Slovenska príjemné (konkurencieschopné aj v Čechách), no v porovnaní s produkciou iných filmovejších štátov zanedbateľné.

Mezi vlky (2011)

Žít a skonat v tento den. Žít a skonat........ Film celý čas bojuje sám so sebou. Nevie sa rozhodnúť, či je komornou psychologickou drámou jedného človeka, či o prežití v nehostinnej krajine alebo drsný krvavý horor s nasratými vlkmi. Nedokáže sa dostať do tempa. Keď si už poviete - tak a teraz to bude masaker, tak sa to o chvíľu zasa celé zabrzdí. Pritom scény s vlkmi sú naozaj podarené (2-krát ma trhlo) a je len veľká škoda, že celý dej nebol viac priamočiarejší a zameraný vyslovene na boj - banda ľudí vs. svorka vlkov. Takto to obsahuje až príliš veľa vaty a rečí naokolo.

Mission: Impossible - Ghost Protocol (2011)

Veľmi príjemná špionážna tímovka. Každý člen tímu má charizmu, je zaujímavý a dobre napísaný. Vzájomná chémia a súhra funguje náramne. Veľkolepú hravú akciu striedajú dobre napísané konverzačky, príbeh sa posúva, striedajú sa prostredia a ja sa bavím, nevšímam si čas ani okolie a som prekvapený, ako rýchlo to celé končí. Humor, napätie a tuším, že miestami som ani nedýchal. Ghost Protocol sa podaril.

Mistrovský plán (2011)

Nezáživná a suchá tímovka, v ktorej sa síce objaví pár dobre známych tvárí, ale ich postavy sú neskutočne ploché, nezaujímavé, nevtipné a hlavne nedotiahnuté. Nuda a vtipné na tom nie je nič.

Moneyball (2011)

Zaujímavý a inteligentne napísaný film so športovou tematikou na jedno pozretie. Herecké výkony nie sú absolutne NIĆÍM výnimočné (okrem toho, že sú tie postavy sympatické)! Dve herecké Oscarové nominácie záhadou.