Washingtonovo náměstí (1997)

Veľmi podarené spracovanie klasického amerického románu Henryho Jamesa. Zachovalo aj myšlienku aj emócie predlohy bez toho, aby bolo len mechanickou reprodukciou.

Temný rytíř povstal (2012)

Najdepresívnejší ale aj najgeniálnejší diel trilógie. Parádička od scenára, cez audio-vizuálnu a hereckú stránku až po tú myšlienkovú rovinu. Extra plusové body u mňa film dostáva za rehabilitíciu Catwoman - finally!

Amazing Spider-Man (2012)

Robiť remake takého nedávneho filmu ako je Spider-Man by sa dalo považovať za filmársku samovraždu, pretože nemá šancu vyhnúť sa porovnávaniu. Celkové spracovanie bolo trochu povrchnejšie, neistejšie a puberťáckejšie ako to Raimiho. Garfieldov Spider-Man nebol ani zďaleka taký sympaťák ako Maguirov. Čo sa týka Gwen - neviem, či to bolo len slabým scenárom alebo nevhodnou herečkou, ale bola takmer nulová. Ľudia spomínajú hláškovanie, ale ja nejak neviem, čo majú na mysli - nie že by som sa pri filme nejako nudila, ale že by ma pobavili nejaké hlášky, to sa tiež nedá povedať. Jašterí záporák bol tiež len prudko priemerný. V celom filme som videla len asi dva highlighty: scénu, kde Spider-Man zachraňoval toho chlapca z auta padajúceho z mostu a Learyho kapitána Staceyho. Vcelku by sa však film mal radšej volať The Mediocre Spider-Man.

Tři dny Kondora (1975)

Taký dobrý old-schoolový triller. Dávka zdravej paranoie s troškou detektívky a fešák Robert Redford - nie je o čom :-)

Planeta opic (1968)

Veľmi inteligentne spracovaná kritika človečenstva - a čo je geniálne - prostredníctvom opíc.

Skyfall (2012)

Paráda. Výborné skĺbenie starého s novým. Prehľadná zápletka, zaručene dobrá bondovská akcia a vtipné hlášky, to všetko robí zo Skyfall úžasný film a jednu z najlepších bondoviek.

Skandál (2012) (seriál)

Úžasné postavy, parádne dialógy, nejaká zatiaľ bližšie neurčená temná konšpirácia, veľmi citlivo spracovaná nemanželská aféra - awesome.

Closer: Nové případy (2012) (seriál)

The Closer bolo trochu lepšie, ale MC je stále veľmi dobré. Urobili menšie zmeny, tým dodali čerstvé námety, ale zároveň si ponechali postavy, ktoré sme si už obľúbili - veľmi pozerateľné.

Muži sobě (2012) (seriál)

Bohovská sranda :-)

Ztracená brána (2012) (seriál)

Pekná kamera, parádne fórky, až trochu smiešne komplikované konšpirácie - celkom dobrá česká detektívka.