Butch Cassidy a Sundance Kid (1969)

Butch Cassidy a Sundance Kid je hlavne príbeh priateľstva. Scénu s bicyklom a (ne)slávny koniec si pamätá skoro každý.

Podraz (1973)

Podraz je klasika. Variácie naň sú dodnes obľúbené a často v nich vidíme "the wire".

V těle boubelky (2009) (seriál)

Duša nie najbystrejšej blond modelky v plnoštíhlom tele úspešnej advokátky bojuje za stratené prípady, zvyká si na svoje nové ja i na svojich nových priateľov a kolegov, či na tých starých z novej perspektívy. Je to haluz, ale občas je to celkom inteligentné a často aj vtipné.

Zelený sršeň (2011)

Ja som za každú haluz a na superhrdinov mám slabosť, ale čo je veľa, to je moc. Tento snímok bola taká blbosť, že nechápem, ako to vôbec bolo natočené. Dej je neskutočne trápny a povrchný a "obrovský" zvrat na záver som očakávala hneď od začiatku. Postavy sú tiež zvládnuté len prvoplánovo - nie je jasná ich motivácia a ich vzťah je spracovaný len strašne detinsky. "Humor" je takmer neexistujúci - to, čo predvádza Rogen by som humorom v živote nenazvala. Dokonca ani len to "pomáhanie" ľuďom tu nejak nevidíme, len tú deštrukciu. Jediný dôvod, prečo sa film dá pozerať, boli parádičkové gadgety a slušná akcia.

Hunger Games (2012)

Po prečítaní knižky Hunger Games, som z nej bola hotová. Keď som sa dozvedela, že idú nakrúcať film, na jednej strane som sa potešila, ale na druhej som sa bála, ako to tvorcovia zas pokazia. Musím však uznať, že to zvládli úžasne. Podarilo sa im zachovať charaktery postáv, atmosféru a hlavne dej. Jediné, čomu trochu niečoho ešte chýbalo, bolo zobrazenie "sociálno-politickej situácie", ale to mi veľmi nevadilo, keďže som ju poznala z knižiek. Teším sa na Dvojku:-)

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

Úžasný film založený na skvele napísaných dialógoch a parádne zahratých postavách. Za zamyslenie stojí, koľko obvinených nemalo to šťastie, že by mali v porote Henryho Fondu a tiež, aká je to spravodlivosť, keď rozhodujú iba bieli muži...

Svědek obžaloby (1957)

Parádna záležitosť - napísaná, zahraná aj nakrútená. Najviac sa mi páči, že som uhádla záver :-)

50/50 (2011)

Taká vážna komédia s príjemne reálnou atmosférou.

J. Edgar (2011)

Film J Edgar je nevýrazný, nudný a popletený. Nefunguje ani faktograficky (ako životopis či zrkadlo doby), ani umelecky. Hoci sa autori očividne snažili o hlboký film, nepodarilo sa im obsiahnuť viac ako povrchovú vrstvu.

28 dní poté (2002)

Prvá polovica je tradičná zombie apokalypsa, a hoci je dobre natočená, nie je nijak výnimočná. Druhá polovica však dokazuje, že aj keď ste poslední nenakazení ľudia na planéte, nerobí to z vás o nič lepšieho človeka, ako ste boli pred nákazou... Obzvlášť záver sa mi páčil, pretože autori ukázali dosť na to, aby sme vedeli, čo sa deje, ale neprehnali to a nedohnali to do nejakého trápného sileného happyendu.